KOALICJA POS (Partia Okrągłego Stołu )

Idealne miejsce na wszelkiego rodzaju dyskusje polityczne.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
JCH

Post autor: JCH » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 20:02

Monteskiusz , tak rzekl o ksiazkach...
Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera.
...i trafil , wszystkich miedzy oczy :idea:
Jeśli reguł moralności nie nosisz w sercu, nie znajdziesz ich w książkach
Pozdr
JCH
Uwolnij swój umysł, reszta sama podąży za tobą, nie kolor a zmysł, nie bądź płytkim bądź sobą.

Awatar użytkownika
JCH

cd.POS-Zdrastwujcie rebjata !

Post autor: JCH » piątek, 7 grudnia 2007, 23:34

Zdrastwujcie rebjata !

Tusk i Co., ostatnio jezdza i lataja, podobno tanio i tez tanio,
chca pokazac jak to „buduja” te Irlandie2.
Dzialo sie tyle, ze oho-hoho ...i nagle wszyscy nas lubia, a juz media chyba najbardziej !
Takich „czarow”, to juz od dwoch lat nie bylo, ale widac, ze mozna, tak po bratersku-opiniotworczo i na temat belkotac.
Innymi slowy , socjalistycznie-wszyscy razem pod dowodctwem aaadaasa.
Unia sie cieszy – zeby szczerzy i niedzwiedz ochlapy „miesne” chce rzucic.
Taaak, z tym miesem, to rzeczywiscie swiatowa dupomacja.
Moj Boze ! sprzedaja sie za ochlapy...

Ja mam taka propozycje do tych tow. „promocjantow”.
Jak tak bardzo pragna, zeby te tanie podroze utkwily w makowkach wyborcow,a zima juz za pasem.
To niech „se” ONI, sanie wystrugaja i chajda kuligiem po Unii i na wschod ,
a na wiosne-lato, juz bardzo tanio (bo chyba i na bylety zabraknie ?):
A U T O - S T O P E M
T o w a r z y s z e !
A wtedy, to juz Was wszyscy zobacza.

Pozdr
JCH
Uwolnij swój umysł, reszta sama podąży za tobą, nie kolor a zmysł, nie bądź płytkim bądź sobą.

Awatar użytkownika
prostak

POLITYCZNE PODRÓŻE

Post autor: prostak » sobota, 8 grudnia 2007, 21:26

POLITYCZNE PODRÓŻE

Mnie proszę Pana to zadziwił Tusk, no bo od razu nie pojechał do Izraela ani do USA.
Proszę Pana, a gdyby tak tych samolocików nie było, to jakby się poruszali po kuli ziemskiej? Pan proponuje autostop, może być, bo naprawdę tania podróż.
Gdyby tak Donald miałby tatusia i to jakiego, żeby 68 km. biec w ciągu 8 godzin, jak ten malec z Indii, który dla mnie jest światowym BOHATEREM i to bez kropli wody przez tyle godzin.
Oczywiście nie śmieję się z tego tyrana ojca, który bandytą jest do własnego dziecka, ale i tak nie dostał żadnej kary za tę tyranię.
Ale tu Panie chodzi o tatusia Tuska; czy myśli Pan że pobiegłby nasz premier za darmo blisko 70 kilometrów? Pytanie, po co?

Ja wiem, czuję to, że Pan lubi lidera PO, o, o, o, o, PO, o, o, o, o, PO. Patrz Pan jak się melodycznie rymuje...

Pozdrawiam z Wesołego Miasteczka
Zygmunt Jan Prusiński
8 grudnia 2007 r.

Awatar użytkownika
JCH

Post autor: JCH » sobota, 8 grudnia 2007, 22:29

Panie Zygmuncie,

Mysli pan, ze ten „Kameleon”(patrzac na jego „Lebenslauf”),
taaak pooooOprostu, sam moze, decydowac o swoich milosnych podrozach ?
W zasadzie, do niektorych, to i on, nie musi latac...
Sa na miejscu i doradza, mentalnie i mendialnie wespra; tak ,zeby wszystkim, zylo sie „lepij”...
Wie pan, czasami jest tak, ze pewne gatunki, jak je ,ktos „poprosi”rozkazem.
To i na koniec Unii, na golasa z zachwytem pobiegna...
Ja „we” wojsku nie bylem („choroba” patriotyczna do PRL),
ale slyszalem,ze :rozkaz to rozkaz.A chyba pan wie,co to znaczy nie wykonac ?

Panie dziejku, jak,jak, no jak „go” nie lubic ???
Toc taka miloscia, prawie moja bialoglowa mnie nie obarzyla, a jest zacnym czlowiekiem i obietnice dotrzymuje !
Chyba ta cala Polska -7milionerow (w czasie przyszlym), do jasnej
choroby, wiedziala kogo wybrac ???
Ale, zadecydowala o tem „ja was polublju”, twarz ktora,
nie wszystkim musi kojarzyc sie z zaufaniem i wogole nie wzbudza takowego,
nijaki Schetyna dzialacz sportowy-miedzy innymi i ONEMI.
Inne twarze, rowniez przesadzily o, o luba ma, luba ma....co mi dasz, jak mnie
zlapiesz...
Ale ja od nich, nic a nic, nie chce.Wrecz przeciwnie, niech nic nie robia i
juz bedzie lepiej, jak jest.
„Urlop niech „se” taki dozywotni wezma i wtedy ich polubie naprawde.

Pozdr
JCH

jaszyna

Post autor: jaszyna » sobota, 8 grudnia 2007, 22:57

pewnie, z rozrzewnienem wszyscy wspominamy premiera kaczora z marszałkami Lepperem i Giertychem, wożącymi się limuzynami, ba do domu nawet helikopterem się latało... To były czasy, władzy się przecież należało... A tu ktoś przywileje tnie, oj nieładnie :!:

Awatar użytkownika
JCH

Post autor: JCH » niedziela, 9 grudnia 2007, 12:18

Witam,
Pociski miłości
Piotr Gociek 08-12-2007, ostatnia aktualizacja 08-12-2007 02:08
„Nadchodzi front, zbliża się/Pocisk miłości zabija mnie” – śpiewała grupa T. LOVE nieświadoma, że kiedyś Polska wkroczy w erę wojen miłości.

A wojna to poważna sprawa. – Musimy poważnie porozmawiać, chłopaki – rzekł więc Jacek Żakowski, otwierając swą piątkową audycję w Radiu TOK FM. Na początek Tomasz Wołek elegancko zrecenzował wystąpienie posłanki PiS Beaty Kempy na temat komisji ds. śmierci Blidy: – Robiło się niedobrze, kiedy człowiek słuchał pani Kempy, to bita chamica prymitywna.

Równie uprzejmy okazał się kolejny dyskutant, Wiesław Władyka z „Polityki”. – Nawet intonacja, pewna gra ciałem, wszystko było takie prostackie, prymitywne. Miałem wrażenie, że to jakaś pani z mięsnego przyleciała i mówi do narodu – opowiadał Władyka i zaraz przeprosił. Obsługę sklepów mięsnych za porównanie ich do posłanki PiS.

Inny pocisk miłości trafił w posła Joachima Brudzińskiego. Wołek nazwał go brutalem ze Szczecina. – Wszyscy odreagowują te dwa lata – wzdychał usprawiedliwiająco Władyka – pewne rzeczy muszą być wykrzyczane.

Generał Żakowski zaraz wyraźnie wyłożył zasady prowadzenia dalszych działań wojennych: – Źli ludzie każdy system zdeprawują, dlatego tych ludzi trzeba być może dręczyć.Zło wcielone wymieniono w końcu z nazwiska: Ziobro, Kotecka i Wildstein. – Jeżeli taki Ziobro doczeka do końca kadencji spokojnie w ławach poselskich, jeżeli nikt po niego nie przyjdzie o szóstej rano, to będzie ze szkodą dla przyszłości kraju – zasępił się Żakowski. – Podoba mi się twoja łagodność, Jacku – pocieszył go Wołek.

Nie miejmy pretensji do gości Jacka Żakowskiego. Oni tylko twórczo wprowadzili w życie jego sugestie sprzed tygodnia, kiedy to w „Gazecie Wyborczej” pisał: „komunikaty słabsze niż obelga czy kalumnia nie mogą się przebić przez zrogowaciałą skórę opinii publicznej”. Jaką podpowiadał terapię? „Żeby normalne treści zaczęły się znów przebijać do świadomości Polaków, trzeba przeprowadzić coś w rodzaju pilingu politycznej zbiorowej wrażliwości”.Będziemy więc ścierani i czyszczeni tak długo, aż staniemy się godni ery miłości. Będzie bolało. Ale w miłości, jak na wojnie, wszystkie chwyty są dozwolone.

Źródło : Rzeczpospolita

Komentarz jest chyba zbyteczny, :shock:
zapytam tylko, jakie czasy Wam to przypomina :?: :!:

Pozdr
JCH

jaszyna

Post autor: jaszyna » niedziela, 9 grudnia 2007, 21:01

na pewno nie te kiedy to Pisowcy obrażali dookoła wszystkich, biadoląc równocześnie jak to ich szkalują! "Filzofia Kalego" zagnieździła się w Pisie na całego :D

Awatar użytkownika
JCH

Post autor: JCH » niedziela, 9 grudnia 2007, 21:56

Zeby nie ten humor, to by czlowiek...a ,moze to obiecana prawda :?: :roll: :P
hmm, taki program ekonomiczno-polityczny zostal odnaleziony na komputerze jednego z politykow platformy. to chyba wersja sprzed koalicji z pawlakiem

Poniedziałek

Donald Tusk wyczarterował 10.000 jumbo-jetów. 3 miliony Polaków wraca do kraju.

Wtorek

Zarządzeniem premiera Donalda Tuska zlikwidowano wypadki samochodowe.

Środa

Donald Tusk obniżył podatki --- od środy PIT, CIT i VAT w Polsce wynoszą 1%, jednocześnie Donald Tusk zwiększył wynagrodzenia --- pielęgniarka zarabia średnio 5890 zł netto, a lekarz 25630 zł netto.

Nauczyciele zarabiają od środy 8300 zł netto, a urzędnicy 6250.

Zachodnie granice Polski przekraczają tysiące lekarzy z Niemiec Francji i Irlandii by podjąć pracę w polskich szpitalach.

Czwartek

W czwartek Donald Tusk gwałtownie podniósł prestiż Polski na świecie --- UE ogłosiła wprowadzenie Nicei i pierwiastka jednocześnie, Niemcy zrezygnowały z Gazociągu Północnego, a bałtycką rurą będzie transportowane mięso z Polski do Rosji.

Piątek

W piątek Donald Tusk wybudował 2500 kilometrów autostrad 840 pływalni i 320 stadionów. Hanna Gronkiewicz-Waltz --- nowa minister infrastruktury - przecięła 6000 wstęg w ciągu 18 godzin

Sobota

Donald Tusk rozdał akcje, średnio 70 tysięcy na głowę. Ponadto wprowadził poszóstne becikowe i ulgę na dziecko --- bez kozery - pińcet tysięcy.

Niedziela

Po zrobieniu tych wszystkich cudów, siódmego dnia, Donald Tusk odpoczął.

PS.

Wieczorem w niedzielę od niechcenia Donald Tusk zniósł przymrozki, by jabłka już nigdy nie drożały."
Pozdr
JCH

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 9 grudnia 2007, 22:01

I do czego to przypiac? Przynajmniej nie ma Donek w programie wyzywania spoleczenstwa od zomowcow 3 razy dziennie.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

jaszyna

Post autor: jaszyna » niedziela, 9 grudnia 2007, 22:18

Ich wiadomo jak nie ma co napisać to... wkleimy jakiś link i kolejny cytacik :lol:

Awatar użytkownika
JCH

Post autor: JCH » niedziela, 9 grudnia 2007, 22:29

mnie wzruszenie za gardło ścisnęło

taki wierszokleta o mnie wspomniał...

co za wspaniała poezja, kiedy ten wiersz będzie wydany??

przejdzie pewnie do klasyki, za parę lat na maturze będą go interpretować

nie wiem jak mam Ci prostak podziękować
Jak sie nie myle,(moze o jedna linijke?)to jest Twoj. naaaaajdluzszy wpis i jaki elokwentny, w innych jest tez sporo "argumentow".
Tak z ciekawosci zapytam; czy Ty musisz czytac to, co Ci nie pasuje ?
Komentarze masz "wyborne", wiec moze Twoje miejsce, jest na innym wydziale?A moze zawodowo, zajmujesz sie trollowaniem i nawet sam o tym nie wiesz ?

Pozdr
JCH :twisted:

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 9 grudnia 2007, 22:46

Przynajmniej ma to sens co jaszyna pisze w przeciwienstwie do tego co ty Pawka Korczagin.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

jaszyna

Post autor: jaszyna » niedziela, 9 grudnia 2007, 23:21

ICH mędrco z wyboru i powołania.

Czy tak jak ty, mam wklejać cudze teksty, podpierając się w nimi w każdym temacie?

Jak widzę, twoich postów w całości praktycznie nikt nie czyta :lol: Po co mam się upodabniać do ciebie?? Nie zawsze ilość przeradza się w jakość, czego jesteś klasycznym przykładem. Mam też zasadę, że na takich ambitnych tzw oszołomów nie tracę zbyt dużo czasu.
Wolę delikatnie sygnalizować problem i w skrócie stawiać tezy, licząc na twoją i prostaka, zdolność logicznego myślenia.

Niestety bardzo się przeliczyłem ale... jakoś mnie to nie dziwi :wink:

Są przecież ludzie niereformowalni :evil:

Awatar użytkownika
JCH

Post autor: JCH » niedziela, 9 grudnia 2007, 23:54

Jak widzę, twoich postów w całości praktycznie nikt nie czyta
J A K T Y T O W I D Z I S Z, a moze to np. sluzbowa tajemnica ???
Niestety bardzo się przeliczyłem ale... jakoś mnie to nie dziwi
Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak mnie tym ucieszyles...
Mam też zasadę, że na takich ambitnych tzw oszołomów nie tracę zbyt dużo czasu
...a tym, jeszcze bardziej, wolalbym naturalnie, zebys sobie mna wogole gitary nie zawracal.
Niby po co, masz tracic swoj czas, mozna go inaczej wykorzystac,
czytajac takie media, ktore o "oszolomach" i "anarchistach" czy innych
"faszystach" pisza.
Co Ty na to ?

PS.Wnioskuje, po tym co napisales i to jest twoja logika?
Zeby komus polecic np. jakas muzyke, to trzeba byc kompozytorem,
zanucic juz nie wolno?
Zaproponowac jakas ksiazke, to juz tylko pisarz moze,tak?
Nie wolno zamiescic recenzji lub linka?
Czy jeszcze banalniej:wyjazd na urlop i fajne miejsca do wypoczynku,
to tylko biuro podrozy? etc.etc.etc.
Zrobilem tu na forum pare wpisow i nie widze, zeby wszystkie byly czyms "podparte", ale Ty widzisz,tak,jak pragniesz zobaczyc.
A nawet, jakby byly tylko cytaty, o ktorych nie wszyscy slyszeli, to
co by sie takiego wielkiego wydarzylo?
Wydaje mi sie, ze problemem dla Ciebie jest to, ze nie wszyscy wyrazaja sie z "miloscia" do POS.
Mozesz to zmienic.

Pozdr
JCH

jaszyna

Post autor: jaszyna » poniedziałek, 10 grudnia 2007, 08:21

co do poczytności twoich postów, to wnioskuję to po opiniach innych użytkowników, proste?

widać, że zarazony jesteś pisowską kocepcją postrzegania świata. Zaatkować, jednocześnie broniąc się, że to ciebie atakują. Zauważ, ze nigdy pierwszy nie krytykuję np. Pisu, odpowiadam jedynie na twoje zarzuty wobec np. PO. Więc chyba większym problemem jest twoja ślepa ninawiść do PO czy jak tam chcesz POS niż moja do ciebie :evil:

Awatar użytkownika
JCH

Post autor: JCH » poniedziałek, 10 grudnia 2007, 21:36

Witam,
bym polemizowal, czy(niektore) to sa wogole opinnie etc.,ale niech dla Ciebie tak pozostanie...
chyba nie sadzisz, ze od 28.11.br, tylko ja i pan „Prostak” otworzylismy ten temat(POS)739 razy ? / Sro Lis 28, 2007 14:12 Wyświetleń 739 /
Nie chce przez to powiedzec, ze wszyscy czytali....itd., ale moze kogos zainteresowaly te tematy, a ich wcale nie komentuje...moze tak byc ?
Chyba „dyzurni” i tych dwoch „prymusow” K&K, nie klikali tu pareset razy,
chociaz pewnosci nie ma, ja przyjmuje ,ze nie.

Jezeli chodzi o „nienawisc”, to informuje Cie, ze ludzmi ,ktorzy
niszcza i niszczyli Polske, gardze i gardzic bede.Ale to nie jest nienawisc.
I ta pogarda nigdy nie byla i nie jest slepa.
Ten typ, juz tak ma.

Pozdr i zycze przyjemnych dysput...
JCH

jaszyna

Post autor: jaszyna » poniedziałek, 10 grudnia 2007, 22:38

niszczenia Polski raczej mi nie zarzucisz, za młody jestem :D

ale co ważniejsze, wychowany zostałem w duchu patriotycznym, kocham swoją Ojczyznę. Zarówno rodzice jak i dziadkowie wpajali mi miłość do Ojczyzny ale też i do rodziny. Dziadkowie swoje przeżyli już od II wojny św, a rodziców ulotki Solidarności z lat 80-tych nadal przechowuję w swoim domu.

Jednak właśnie dziadkowie jak i rodzice nauczyli mnie jednej rzeczy, której ty nie posiadasz. Mianowicie tego, ze miłość do własnej ojczyzny nie musi równać się z nienawiścią np. do innych narodowości.

Jako jeden z niewielu gości stoję podczas uroczystości narodowych pod pomnikiem AK, idąc tam z własnej woli. Gdzie są pozostali tzw patrioci??

Moi dziadkowie juz nie żyją, ale ich nauka, tak sprzeczna z waszymi poglądami, we mnie pozostała! Dlatego też nie mogę czasami czytać bzdur, które wypisujecie i stąd te krótkie komentarze. Wolę w tym czasie dalej zgłębiać historię mojej rodziny! To dużo bardziej ciekawsze życiorysy :twisted:

Awatar użytkownika
JCH

Post autor: JCH » poniedziałek, 10 grudnia 2007, 23:26

@jaszyna
Witam,
nie, nie zarzucam Tobie, a tym bardziej po tym ,co teraz napisales.
Napewno kiedys bedzie to docenione...a jak zmienisz swoje morale,
to moze byc z tym roznie...

Powtorze jeszcze raz, ja gardze, a nie, nienawidze.
Inni zaczynali od palenia flag sowieckch przed ich ambasada po wprowadzeniu np.”wojny jaruzelskiej”,
robili i robia pozyteczne rzeczy dla Polski.
Odwiedzaja na obczyznie cmentarze, na ktorych spoczywaja zolnierze AK, lotnicy Polscy.
Dlatego moze, nie spotykamy
sie pod tym pomnikiem, ktory Ty odwiedzasz.
O tym wspomnialem, tylko w gwoli informacji.
Zle wnioskujesz i to bardzo zle, z ta moja miloscia do Ojczyzny.
Moze kiedys sie tak wydarzyc?, ze zamienimy pare zdan...

Pewnie masz na mysli, niektorych panow z Izraela i nie tylko z tamtad ?
Sluchaj, mialem kiedys kolege, byl zydem i to bardzo przyzwoitym.
Dla mnie, ludzie i to bez roznicy na ich narodowosc, dziela sie;
w skrocie mowac,na dobrych i zlych. :idea:

PS.Moze wypada w nastepnym wpisie, cos na temat watku, a moze
my jestesmy wlasnie w trakcie takowego?
Inaczej moze zawitac, maj tej zimy z kolorem nadziei :wink: :P

Pozdr 8) :wink:
JCH

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » wtorek, 11 grudnia 2007, 09:24

O mnie się nie martw, Panie JCH.
Dobrze, że Pan ma NADZIEJĘ, na nieskasowanie postu, ale akurat RESPEKTUJĘ punkt 7 Regulaminu Forum :wink: .

I dziękuję za pamięć. 8)

A teraz napisze swój post JCH i po raz kolejny powtórzy swą mantrę o zaczętych i zakończonych wątkach i o pisaniu w tematach wątków, oraz oczywiście o wolności słowa :twisted:
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 11 grudnia 2007, 18:12

Dyzurny antysemita Korczagin twierdzi ze znal jednego Zyda , az jednego lub tylko jednego i ten akurat byl ok.Wniosek ? Korczagin nie jest antysemita.Moze faktycznie nim nie jest bo skad jak Zydow jak na lekartstwo przynajmniej tutaj , dotyczy to tez domniemanych "czerwonych".To kim jest w takim razie Korczagin ?Moze byc
papuga jak Prostak i niestety wielu innych.Chca sie dowartosciowac (sam prostak o tym pisze w ktoryms poscie ze nikt go juz nie zagnie bo on wie i czytal).Jesli sie Korczaginowi uwage zwroci zeby przestal wypisywac glupie rzeczy i je linkowac odpowiada jak rasowy PISiak agresja.Powinien sie zastanowic nad soba , poniewaz na jego ciagle sugestie tutaj nie widze specjalnie pozytywnego echa co napawa w gruncie rzeczy optymizmem.Niech zacznie pisac nie obrazajac innych w co drugim slowie na tematy w ktorych moze ma cos ciekawego do powiedzenia.
Sa zawodowi krzykacze ktorzy z powodzeniem od lat napuszczaja jednego Polaka na drugiego.Nawet starsze panie w beretach czy bez wiedza juz wszystko o niuansach swiatowej polityki.Zagiac je nie sposob bo sa uzbrojone.Ja osobiscie sadze ze mna nikt nie kieruje i nikt za mna nie stoi.Nie czuje sie tez napewno niewolnikiem jak Prostak.

Zablokowany