KOALICJA POS (Partia Okrągłego Stołu )

Idealne miejsce na wszelkiego rodzaju dyskusje polityczne.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
JCH

Post autor: JCH » wtorek, 11 grudnia 2007, 20:51

"Ale jaki jest problem?"
[Kwaśniewski]

Witam,
PPP, moze pana i jeszce kogos ,zaciekawi:
Mała scena do filmu o polskiej szczęśliwości!!!
Rozmowa ze starcem – scena do filmu „Polska piosnka – cień Mefistofelesa”

- Starcze, znasz wiersz Norwida „Moja Piosnka” ?

Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba
Podnoszą z ziemi przez uszanowanie
Dla darów Nieba…
Tęskno mi Panie…

Do kraju tego, gdzie winą jest dużą
Popsować gniazdo na gruszy bocianie,
Bo wszystkim służą…
Tęskno mi Panie…

Do kraju tego, gdzie pierwsze ukłony
Są – jak odwieczne Chrystusa wyznanie:
„Bądź pochwalony!”
Tęskno mi Panie…

Tęskno mi jeszcze i do rzeczy innej,
Której już nie wiem, gdzie leży mieszkanie,
Równie niewinnej…
Tęskno mi Panie…

Do bez-tęsknoty i do bez-myślenia,
Do tych co mają, tak za tak - nie za nie,
Bez światło – cienia…
Tęskno mi Panie…

Do szczerości uczuć, do serc otwartych,
Do prawdy bez „Mefistofelesa cienia”,
Do ludzi prawdziwych…
Tęskno mi Panie…

- Pułkowniku, to tak jak byś pytał czy znam smak prawdziwego polskiego chleba.

- A czy znasz jeszcze jeden wiersz ?

Polsko! Ojczyzno moja! Ty jesteś macocha,
Która podłego syna bezrozumnie kocha,
Zaś dobre dziecko krzywdzi znieczulica łona,
Bo jej niemiłe! Tak ogrodnica szalona
Chwast podlewa, nawozi, przed wiatrem osłania,
Gdy kwiat daremnie czeka kropli zmiłowania,
Choć lepszy – wyrzucony do kąta ogrodu.

Nie mogłem tego pojąć, czytając za młodu
O królu Bolesławie i o winowajcy,
Którego bratem Judasz, godłem – stygmat zdrajcy,
A zrobiono zeń Polski świętego patrona!

Dziś wiem, iż była to rzecz trafnie ułożona
Dla kraju, gdzie wciąż jeszcze ropieje ta blizna:
Zdrajców domem, zaś prawych przytułkiem ojczyzna.

- To bardzo smutny wiersz !
- Starcze żyję już też trochę na tym świecie, lecz dlaczego tak jest doprawdy nie umiem powiedzieć ?
- Widzisz pułkowniku, kiedyś mój pra...dziad opowiadał mojemu dziadkowi swoją rozmowę z Rosjaninem Paninem, który opowiedział mu swoje spotkanie z carycą Katarzyną. Mój prapradziad zadał mu podobne pytanie, właśnie Rosjaninowi, którego spotkał w Warszawie w 1763 roku. Panin, zaczął wtedy od zdania, które mego przodka zdumiało:
- Widzisz Panie Wilczurski. Naród, który jest niewolnikiem słów jest, najlepszym materiałem na niewolnictwo.
Po chwili namysłu mówił dalej.Panie Wilczurski, Caryca Katarzyna wysyłając mnie na misję do Polski powiedziała, te oto słowa:
- Istnieją różne narody, a raczej różne narody mają różnego ducha. Jedne można podbić i przesiedlić w celu zagarnięcia ich ziem, a świat nie podniesie wrzasku – to małe narody, plemiona. Z innych można uczynić małym wysiłkiem niewolników i będą chętnie lizali rękę Pana – to narody o podłej duszy, od kolebki niegodne samostanowienia, w wielkich obszarach Azji roztopią się bez śladu. Z trzecimi wreszcie nie można zrobić ani tego, ani tego, przynajmniej nie od razu – to Polacy. Nie można zaanektować ich państwa, bo trzeba byłoby się dzielić z Prusami, Austrią, Turcją i Bóg wie jeszcze z kim; narzuca to europejska równowaga sił. Po drugie nie można tego zrobić od ręki, gdyż są to znakomici żołnierze, a cały naród gdy otwarcie zagrożony, przypomina wściekłego wilka w nagonce. Zbyt dużo by to kosztowało, należy więc zdemoralizować ich do szpiku kości. Trzeba ... rozłożyć ten naród od wewnątrz, zabić jego moralność... Jeśli nie da się uczynić zeń trupa, należy przynajmniej sprawić, żeby był jako chory ropiejący i gnijący w łożu... Trzeba mu wszczepić zarazę, wywołać dziedziczny trąd, wieczną anarchię i niezgodę... Trzeba nauczyć brata donoszenia na brata, a syna skakania do gardła ojcu. Trzeba ich skłócić tak, aby się podzielili i szarpali, zawsze gdzieś szukając arbitra. Trzeba ogłupić i zdeprawować, zniszczyć ducha, doprowadzić do tego, by przestali wierzyć w cokolwiek oprócz mamony i pajdy chleba. Będą Oni walczyć długo, bardzo długo, nasze prochy przepadną, ale przyjdzie czas gdy sami sprzedadzą swój kraj, sprzedadzą go jak najgorszą dziwkę. My rozpoczniemy ten proces Panin! Korupcją „milczących psów”, którzy będą nimi rządzić. Bogactwem i głodem, które biednych podjudzą przeciw możnym, tych drugich zaś napełnią takim strachem i podłością, że uczynią wszystko dla zachowania swego bogactwa. Zepsujemy ich kultem prywaty, złodziejstwa, rozpusty, wszelaką demoralizacją i wiodącym ku niej alkoholem. Stworzymy tam nową oligarchię, która będzie okradać własny naród nie tylko z godności i siły, lecz po prostu ze wszystkiego, głosząc przy tym, że wszystko co czyni, czyni dla dobra ojczyzny i obywateli. Niższe szczeble tych krwiopijców będą uzależnione od wyższych w nierozerwalnej strukturze formalnej i nieformalnej piramidy. Trzeba będzie starać się, by w piramidę wpasowany był każdy zdolny i inteligentny człowiek, by zechciwiał w niej i spodlał. Niedopasowywalnych szaleńców, nieuleczalnych fanatyków, nałogowych wichrzycieli i każdą inną wartościową jednostkę wyeliminujemy operacyjnie. Zadanie to jest wielkie Panin, lecz i efekty będą wielkie. Polska zniknie w samych Polakach! Wtedy właśnie, gdy będzie wydawało się im, że mają wolność. Ale ja tego nie doczekam Panin, zaczniemy jednak ten proces, a wiesz dlaczego nienawidzę tego kraju?
- Dlaczego Pani? Zapytał Panin.
- Dlatego, że jestem kobietą, i nienawidzę dziwek, które udają święte. Ja jestem prostytutką Panin, a to honor, gdy się jest do tego cesarzową.
- I dlatego jeszcze Panin, że ze zdrajców robili oni zawsze bohaterów.
- I dlatego jeszcze Panin, że nigdy nie chcieli się z nami zjednoczyć przeciw Rzymowi, a byli naszymi braćmi Słowianami, zdradzili nas Panin.
- I dlatego Panin kiedyś zginą, unicestwią się sami!

Taka to była opowieść, pułkowniku!

Nie mogłem wymówić słowa! Wolałem popatrzeć na nogi. Piękne, erotyczne nogi - pięknej kobiety. Miałem szczęście ją poznać w czasie, kiedy zrozumiałem czym jest mężczyzna!
PS.Panie "maj", dziekuje, pan to potrafi na duchu podtrzymac... :wink: 8)

Pozdr
JCH
Uwolnij swój umysł, reszta sama podąży za tobą, nie kolor a zmysł, nie bądź płytkim bądź sobą.

Awatar użytkownika
prostak

I TAK JESTEŚ NIEWOLNIKIEM

Post autor: prostak » wtorek, 11 grudnia 2007, 21:02

I TAK JESTEŚ NIEWOLNIKIEM

Uważasz człowieku że jesteś wolny? Nigdy!
To nie na tym lądzie...
Jeszcze wrócisz do tych myśli.
A ja nie mam w tej materii kompleksów, po prostu wiem że Polska nie jest wolnym krajem. To są tylko pozory., tylko, pozory.

Z wesołego miasteczka
Zygmunt Jan Prusiński
11.12.2007 r.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 11 grudnia 2007, 21:16

Ludziska w wiezieniu zamykaja oczy i wyobrazaja sobie ze sa wolni.U Prostaka jak zawsze jednak wszystko na odwrot.Ma on pewnie duzo nalogow stad nie jest calkiem wolny ale z ojczyzna to malo ma wspolnego.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
prostak

I TAK JESTEŚ NIEWOLNIKIEM; CIĄG DALSZY

Post autor: prostak » wtorek, 11 grudnia 2007, 21:26

I TAK JESTEŚ NIEWOLNIKIEM; CIĄG DALSZY

Te słowa kierowałem do Kronikarza "Topilzina", a tu niczym fluidy pan ICH rzucił świetnym tekstem, też o dawno planowanym niewolnictwie, w podarunku dla Polaków.

Piękna prawdziwa historia. Nawet i ja uczę się przez takie teksty, bo dowiaduję się z ust Katariny że dlatego ukarała Polaków, że odmówiliśmy onegdaj pójścia razem z Rosjanami na Rzym jako dwa narody słowiańskie. A to ciekawe.

Panie ICH, ja to NIEWOLNICTWO w powietrzu czuję od ponad 13 lat jak wróciłem z Wiednia. Kiedy o tym mówię do Rodaków, to słyszę tylko to: "oszołom", "głupi", "walnięty", itp...

Pozdrawiam serdecznie Pana i dziękuję.
Kto jest autorem tego tekstu?

Zygmunt Jan Prusiński

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 11 grudnia 2007, 21:35

Panie Prostak ,Zygmuncie , mordo ty moja.PPP.Jesliby o mnie ktos tak mowil czesto ,to bym sie przynajmniej zastanowil czy czasem nie jest to moze prawda.Nie jest pan obrazalski i to jest niewatpliwie (plusem dodatnim) u pana , zeby cytowac tu klasyka mysli.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
JCH

Post autor: JCH » wtorek, 11 grudnia 2007, 21:55

@PPP,

pewne sprawy polityczne i moralne, maja duzo wspolnego z "okulistyka".
Jak na przyklad ;"szklo kontaktowe" czy szklane obrazy Walterowcow, niech miela dalej tych "oswieconych",
ktorzy nazywaja mnie i innych"oszolomem-antysemita",("laske na to klade" 8) )
moze sie kiedys nawroca?, a jak nie,
to zapewne klekna na drugie kolano,
na drugie, poniewaz na jedno juz przyklekli i brawa bija-machajac choragiewkami.

Pozdr
JCH "Wrog Ludu" :twisted:
Uwolnij swój umysł, reszta sama podąży za tobą, nie kolor a zmysł, nie bądź płytkim bądź sobą.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 11 grudnia 2007, 22:14

Jest taka zasada zeby nie dyskutowac o religii z mocno wierzacymi bo to do niczego dobrego nie prowadzi i nic nie daje.Mamy tu jednoznacznie z tym przypadkiem do czynienia.Ja przynajmniej dopuszczam mysl ze moge sie mylic w przeciwienstwie do niektorych tu wyznawcow.
Prosil bym tylko o jedno , zeby nie przywlaszczac tutaj sobie takich slow jak patriotyzm , ojczyzna , ofiary ,prawo , uczciwosc bo to nie wasza wlasnosc..Wiecie o co chodzi.Jesli dalej to bedziecie czynic to na zasadzie retorsji bedziecie obiektem drwin cynizmu i innych dogryzek .Nikt nie bedzie bral was powaznie co w sumie juz jest faktem.Wasze teksty a zwlaszcza te dlugie chyba czytacie juz tylko sami.Obserwacja dzialu polityka sklanie mnie do takiej opini.

Awatar użytkownika
JCH

Post autor: JCH » wtorek, 11 grudnia 2007, 22:46

@PPP,

widze teksty i odpowiedzi i argumenty i nakazy i zakazy :?:
nie wiedzialem, ze to prawie wszystko z "Wiesiołych Kartinek".
Takie poczytne, sie zrobily :?: :!:
Prosze: nie byc uczciwym,patriota, wierzyc w Boga, kochac Ojczyzne
i wogole nie byc prawym, tylko na lewo marsz i juz. :shock:
Inaczej mozemy zle skonczycz, w kazdym badz razie ja :roll: :D :D :D

A ja na to, jak na brzydka pogode: "laske klade" NR.2

Pozdr :D
JCH "Wrog Ludu" :twisted:

jaszyna

Re: I TAK JESTEŚ NIEWOLNIKIEM; CIĄG DALSZY

Post autor: jaszyna » wtorek, 11 grudnia 2007, 22:56

prostak pisze: Kiedy o tym mówię do Rodaków, to słyszę tylko to: "oszołom", "głupi", "walnięty", itp...

Zygmunt Jan Prusiński
prostak, ja też powtórzę, zastanów się czy aby na pewno bez przyczyny taka opinia o tobie krąży :?: Może zamknąłeś się w swoim świecie a nasz świat już trochę ci uciekł. Teraz to już powoli stajesz się taką ciekawostką i klasycznym przykładem ciemnoty :twisted:

Awatar użytkownika
prostak

DO WSZYSTKICH: OCH WY MORDY MOJE !

Post autor: prostak » wtorek, 11 grudnia 2007, 23:22

DO WSZYSTKICH: OCH WY MORDY MOJE !

Za karę przeczytajcie sobie jako "Dobranockę" ten temacik:

"RAPORT: W POLSCE NAJBARDZIEJ SKORUMPOWANE SĄ PARTIE POLITYCZNE"
http://www.rodaknet.com/rp_art_4031.htm

Zatem mam pytanie: CO DAJĄ TE DZIKIE WYBORY ?
A coby było gdyby już żaden człowiek nie poszedł na te cholerne wybory?!!!

Z wesołego miasteczka
Zygmunt Jan Prusiński
11.12.2007 r.

jaszyna

Post autor: jaszyna » wtorek, 11 grudnia 2007, 23:39

prostak, uświadomię ciebie. Mimo twoich usilnych próśb i nagabywań, nikt nie czyta zamieszczonych przez ciebie tekstów pisanych przez tobie podobnych nawiedzonych autorów. Ja na początku próbowałem, ale dałem sobie spokój, stwierdzając, ze jesteście chorzy i z waszą psychiką nie do końca jest w porządku.

tak więc prostak nie sil się na wklejanie tych linków, szkoda placów :twisted:

Awatar użytkownika
prostak

ONEGDAJ, NA "PLACU NĘDZNIKÓW" W SŁUPSKU

Post autor: prostak » środa, 12 grudnia 2007, 09:13

ONEGDAJ, NA "PLACU NĘDZNIKÓW" W SŁUPSKU

Z jednych takich tradycyjnych Manifestacji POLSKIEJ PARTII BIEDNYCH /PPB/, było to w 1999 roku przez nagłośnienie wzmacniaczy i głośników na całe miasto powiedziałem coś takiego do Narodu:

Przyjdzie i taki ciężki okres w Polsce, że nie będą wypłacane: emeretury, renty, dodatki socjalne! Powstała po tej wypowiedzi cisza. Poniektórzy, z głową "baranią" poczęli pokazywać na swojej głowie tak ruch, gest "małpki", co znaczyłoby, że jestem "oszołom", "głupi", "walnięty". I aż musiałem przeczekać 8 lat, żeby jeden z wiceministrów, a więc wysokiego szczebla urzędu publicznego powiedział to: "Za 15 do 20 lat w Polsce zabraknie funduszy na opłaty emerytur i rent"! Koniec cytatu.

Panie ICH i wielu szlachetnych którzy czytają te teksty - moje na pewno, bo mam odźwięk z kraju i poza krajem: Kto jest walnięty?

Jeszcze wrócicie do tych moich tekstów i będziecie zadziwiająco zdziewieni; skąd ten Zygmunt Jan Prusiński o tym wiedział - już w roku 1999 !!!

Z wesołego miasteczka
Zygmunt Jan Prusiński
12 grudnia 2007 r.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 12 grudnia 2007, 09:54

@prostak

Za komunizmu pojecie makro i mikroekonomii funkcjonowalo deczko inaczej, niz w krajach kapitalistycznym. Z tych roznic wlasnie wynikaja pewne deficyty sfer budzetowych, z ktorymi borykalo sie 90% krajow srednio zamoznych w surowce mineralne.
Jeszcze wrócicie do tych moich tekstów i będziecie zadziwiająco zdziewieni; skąd ten Zygmunt Jan Prusiński o tym wiedział - już w roku 1999 !!!
Mozna o tym przeczytac w kazdym podreczniku do ekonomii w klasie III... ale liceum
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
prostak

PIANIE KOGUTA W TYCH KSIĄŻKACH

Post autor: prostak » środa, 12 grudnia 2007, 20:40

PIANIE KOGUTA W TYCH KSIĄŻKACH

Człowieku! Człowieku!
Wierzysz jeszcze w treści w tych książkach?
Rozejrzyj się dookoła, a ujrzysz smętne twarze ludzi... a i puste u nich kieszenie.

- Co Ty, z księżyca przybiegłeś...?

Z wesołego miasteczka
Zygmunt Jan Prusiński
12.12.2007 r.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 12 grudnia 2007, 20:54

- Co Ty, z księżyca przybiegłeś...?
hehehe nie z Dobrej Technicznej Szkoly :D

Proponuje poczytac o zasadzie Know How & niewidzialnej rece rynku :D
Haslo: Adam Smith 8)
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 12 grudnia 2007, 21:17

Prostak i Adam Smith , dobre Elveez.
Marks i Lenin to jego Idole ,walka klas.Cytuje ich non-stop.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 12 grudnia 2007, 21:30

To chyba po antybiotykach ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
prostak

ODEZWA DO EKONOMISTÓW

Post autor: prostak » środa, 12 grudnia 2007, 21:45

ODEZWA DO EKONOMISTÓW

Słuchajcie pewnej bajki z Wiednia.
Miałem dwa mieszkania, jedno wynajmowałem dla Rodaków, częściej dla Rodaczek. Z Krakowa zjechała "ekonomistka" z PRL. W kilka dni później odważyła się do mnie takim pytaniem: "Panie Zygmuncie, może pomógłby pan znaleźć dla mnie pracę w charakterze "Ekonomisty"? Przerażony odpowiedziałem jej: Szanowna pani, tu proszę zapomnieć o tym zawodzie, bo i tak oni, austriaccy ekonomiści nie uwierzą w te pani zdolności jako (ekonomista z PRL)!

Poszła szorować podłogi i kible.

Pytanie proste: Czy coś się zmieniło od tamtej pory, od tamtego systemu?
No podobno twardo trzymają za jądra ekonomii, kondycja podobno dobra, infrastruktura też się jakoś trzyma. Ale pęknie, pęknie niedługo...

To ja Wam mówię jako chodzący po twardym bruku... Gdzieś za 5 lat.

Z wesołego miasteczka
Zygmunt Jan Prusiński
12.12.2007 r.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 12 grudnia 2007, 22:05

Nie miales dwoch mieszkan w Wiedniu tylko dostales z socjalu jedno a drugie na lipe.Miec to znaczy wykupic na wlasnosc..Ale dla komucha to mieszkanie z przydzialu to jego.Wynajmowales nielegalnie nieswoj kwadrat bez zgody wlasciciela i nie odprowadziles podatku od przychodu.Nie prowadziles tez dzialalnosci gospodarczej z tego tytulu.Nie zglosiles dodatkowego dochodu socjalowi czy urzedowi pracy skad pobierales zasilek.Dales zamieszkanie kobiecie ktora byla tam pewnie nielegalnie a napewno nie miala pozwolenia na prace.Byles w Austrii wiec wielokrotnym przestepca.Te dyrdymaly o ekonomistce z PRL co sprzata kible daruj sobie chlopie .Mamy rok 2007 a nie 1987.Inna kwestia to wedlug twojej teorii komuchy przyglupawe i leniwe siedza teraz przy zlobie , sa bogaci i maja sie dobrze a tu opowiadasz ze ekonomistka (komuch a jakze) sprzatala kible.Ciezka i malo platna robota .Na czarno tez bez zabezpieczen socjalnych i praw pracownika.No to jak jest w koncu z tymi komuchami.

jaszyna

Post autor: jaszyna » czwartek, 13 grudnia 2007, 00:19

to ja jeszcze raz przypomnę, ze sposobu myślenia prostaka wynika wprost, że jest on ostatnim prawdziwym komunistą-szowinistą w naszym mieście :twisted:

Zablokowany