CO TO JEST TA TAJEMNICZA UNIA EUROPEJSKA ?

Idealne miejsce na wszelkiego rodzaju dyskusje polityczne.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
prostak

Post autor: prostak » czwartek, 22 stycznia 2009, 09:06

Na pewno nikt nie wie. A jak będzie odpowiadał, to li tylko propagandowo.
Zastanówmy się my, Polacy, faktycznie tak przyziemsko, bez górnolotnych haseł:
Co to jest ten bubel w Europie ?

Można się wiele dowiedzieć ze "Świata Orwellskiego", podaję szyfr: http://orwell.blog.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Chciałbym zaprosić wszystkich Ludzi Dobrej Woli, i tak własnymi słowami odpowiedzieć na to zagadnienie.

Polecajcie znajomym ten Portal - warto !

Zygmunt Jan Prusiński
22 Stycznia 2009 r. w Dzień Dziadka
Już niedługo zaproszę na swoją stronę "PTAK POEZJI" !!!

http://www.zygmuntjanprusinski.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Topilzin

Re: CO TO JEST TA TAJEMNICZA UNIA EUROPEJSKA ?

Post autor: Topilzin » piątek, 23 stycznia 2009, 00:15

Zaczne edukowac Prostaka.
EU to unia europejska.
Zalozono najpierw zwiazek wegla i stali miedzy Francja a Niemcami aby tak zwiazac te kraje gospodarczo aby wojna nikomu sie nie oplacala i nie miala sensu.Wszelkie probremy rozwiazywac przy"okraglym stole" a nie na polu bitwy.Zaczelo to funkcjonowac i przynosic obu stronom zyski.Reszta to proces i sukces ktory sie rozwija i daje przyklad.Granice padaja , konflikty nie maja sensu.Wszelka inna metoda prowadzi na manowce.
Jesli Prostak sobie zyczy to beda nastepne lekcje.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
JCH

Post autor: JCH » piątek, 23 stycznia 2009, 21:42

Wszelka inna metoda prowadzi na manowce.
Coz,czlowiek uczy sie cale zycie...
takiej naiwnosci nie spodziewalem sie z Twojej strony :shock:
Chyba,ze pisales to po sporej ilosci "napojow wyskokowych" :P :?:
Przy takiej wersji, tylko czesciowo moge to zrozumiec...

Pozdr
JCH
[Zrszta obywatel JCH notorycznie wkleja jakies linki bo pewnie one zastepuja mu myslenie ,ktore uwolnil a we wlasnych slowach ciezko mu skleic dwa zdania.Topilzin] :P
Uwolnij swój umysł, reszta sama podąży za tobą, nie kolor a zmysł, nie bądź płytkim bądź sobą.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 24 stycznia 2009, 10:46

Owszem, czlowiek istota omylna.
Prosze mnie uswiadomic wtedy w kilku swoich wlasnych zdaniach (rozwazaniach) do ktorych moge sie odniesc , moze rozszerza mi sie horyzonty.Nie moge sie natomiast odniesc do cytatow z biblii ,koranu czy innych (sowieckich ,jehowych agitek).Na linki czy wklejane dlugie propagandowe teksty np.Nowaka moj umysl nie reaguje i na to nic nie moge poradzic.Powolywanie sie na wypociny tych medrcow i traktowanie ich ba , jako dukument i zrodlo wiedzy blokuje dalsza wymiane pogladow.
Nie ma co tez prowadzic pyskowki na linki i kontralinki.Sugestie na temat alkoholu zostawie z grzecznosci bez komentarza.Twoj ostatni post jak zwykle zawiera "0" , slownie zero tresci w temacie prostakowego watku.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
JCH

Post autor: JCH » sobota, 24 stycznia 2009, 20:52

Kazdy ma prawo czerpac wiedze skad chce i wyciagac wnioski, to jest chyba jasne.
Twoja i moja wola.
Do Ciebie nie musza przemawiac poglady np. na temat EU-Sojuza, Pana Prof. Jerzego Roberta Nowaka , Wladimira Bukowskiego (warto przeczytac : http://www.naszawitryna.pl/europa_424.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.naszawitryna.pl/europa_227.html" onclick="window.open(this.href);return false; )
pana Michalkiewicza, Korwina Mikke, czy Kongresu Polonii Amerykanskiej (tez warto zerknac, a moze nawet przeczytac? http://www.antyk.org.pl/ojczyzna/unia/kongres.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
) .
Wymienilem tylko pare nazwisk, ktore dla niektorych moga byc autorytetem, dla innych nie.
Wybor zalezy od nas samych.
Ty widocznie masz inne, jak ja.Moze i Papiez nie bym Twoim, masz takie prawo.
Dla mnie byl i jest, tak jak i inni prawdziwi Polacy.
Poza tym, tak jak kiedys wspomnialem tutaj na forum w ktoryms watku, jak do tej pory
z tych wiarygodnych ( dla mnie !) zrodel (nie ze wszystkimi pogladami sie zgadzam)
jestem zadowolony etc.
Z wielu wzgledow jestem przeciwnikiem EU-Sojuza,?Unijny Kraj Rad?- skorumpowany jak to b.slusznie zauwaza p.Bukowski, od gory (normalnie, korupcja zaczyna sie na dole).
Z roznych powodow nie zamierzam Ciebie ?uswiadamiac?, uwazam, ze to nie ma sensu-
szkoda ?pradu?.
Ty masz juz wyrobiony na ten temat poglad.
Ciekawiej dyskutuje sie o tych sprawach np. z panem Zygmuntem P.

Link dla eurosceptykow, ale nie tylko dla nich:
http://www.naszawitryna.pl/index_europa_16.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Zycze powodzenia w Eu, takim troche innym ?Kraju Rad?, bo i czasy inne.

Pozdr
JCH
[Zrszta obywatel JCH notorycznie wkleja jakies linki bo pewnie one zastepuja mu myslenie ,ktore uwolnil a we wlasnych slowach ciezko mu skleic dwa zdania.Topilzin] :P
Uwolnij swój umysł, reszta sama podąży za tobą, nie kolor a zmysł, nie bądź płytkim bądź sobą.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 25 stycznia 2009, 01:42

Sila argumentow linkowo-nazwiskowych JCH jak zwykle powala.Oczywiscie lepiej sie dyskutuje z Prostakiem majac te same zdanie w temacie.Nie wiem tylko czy mozna to nazwac dyskusja.Rozumiem tez ze korupcja jak i inne 7 plag do Polski sprowadzila Unia (przyszla pewnie razem z pieniedzmi).Jak wiadomo korupcja w gospodarce octowo-salcesonowej czy narodowej nie wystepuje.W jednym musze sie zgozic.Agitator-powielacz i to taki z dolnej polki nie ma u mnie co szukac.Nie wiem po co Prostak rzuca takie watki jak powyzej dla ogolu.Mozecie przeciez pstrykac sobie na "pw"
Dalej czekam na kilka sensownych zdan w temacie , bez linkow.Chyba sie jednak nie doczekam.

Awatar użytkownika
prostak

Post autor: prostak » niedziela, 25 stycznia 2009, 08:59

O, CO TACY JESTEŚCIE NIECIERPLIWI ?

Unia Europejska to nie za stodołą (Stefana Sowińskiego w Starowoli), sranie. To poważny temat - poemat.
UE - dla jednych zbawienie dla drugich, niewola.
UE - to konkurencja, chodzi mi o Rynek, o jego teren.
Dlatego ogólnie dla nowo zdobytych bez jednego wystrzału zniewolonych Państw Europy Wschodniej - dla samej Generalicji czy Prezydium UE chodzi o to, by to terytorium mieć dla siebie.

Ale Unia ślepnie, kiedy dziecko w Polsce otrzymuje 60 złotych a w zachodniej Europie 600 złotych. O, tu już Unia nie widzi tej proporcji.

Drodzy Czytelnicy, tam gdzie są duże pieniądze tam są przekręty ! Przecież "prezes" nie będzie biegł do redakcji, że zaiwanił kasę, albo że układy korupcyjne są w związku z towarami, bo dlaczego nie tego rzeźnika wyroby a tamtego... Czy "prezesik" będzie biegł do prokuratury, że gwiznął gwizdek sędziowski z Górnej Półki...? To przesada. Sadzić drzewka trzeba, ale nie tu a tam, no taka powinna być filozofia.

Unia Europejska, co to jest za twór ?
Bankiem jest na pewno. To co robi taki bank ? Pożycza pieniądze. Ma gwarancję, bo odpowiedzialny jest wójt, burmistrz, prezydent, wojewoda. A więc Umowy są jakby oficjalne. Dana Gmina, dane Miasto, dany Okręg Wojewódzki musi oddać z procentami te pożyczki. Czy za rok czy za 10 lat. Musi. Po prostu musi...

Do następnego razu
Zygmunt Jan Prusiński
Niedziela. 25 Stycznia 2009 r.

Ps. Pozdrawiam "Niezłomnego" Pana JCH !

Już niedługo zaproszę na swoją stronę "PTAK POEZJI" !!!

http://www.zygmuntjanprusinski.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 25 stycznia 2009, 12:03

EU to nie RWPG.Prostak to nie poeta czy intelektualista tylko ten mizerny kramarz ,ktorego widac codziennie na Findera.Wiezienie to nie osrodek wypoczynkowy.
Paprykarz szczecinski to nie frutti di mare.Nie mozna dowolnie stawiac znaku rownosci "=" gdzie dusza zapragnie bo to wielka manipulacja i poprostu klamstwo.Klamstwo nie swiadczy dobrze o czlowieku kolego Prostak.Czy i dlaczego Prostak rozpowszechnia klamstwo?Mnie to specjalnie nie interesuje.Moze on sam sobie na to pytanie odpowie.
Oczywiscie Prostak pamieta jak czolgi EU pacyfikowaly Luxemburg.Ja nie bardzo.

Awatar użytkownika
JCH

Post autor: JCH » niedziela, 25 stycznia 2009, 22:04

Sila argumentow linkowo-nazwiskowych JCH jak zwykle powala.Oczywiscie lepiej sie dyskutuje z Prostakiem majac te same zdanie w temacie.Nie wiem tylko czy mozna to nazwac dyskusja.Rozumiem tez ze korupcja jak i inne 7 plag do Polski sprowadzila Unia (przyszla pewnie razem z pieniedzmi).Jak wiadomo korupcja w gospodarce octowo-salcesonowej czy narodowej nie wystepuje.W jednym musze sie zgozic.Agitator-powielacz i to taki z dolnej polki nie ma u mnie co szukac.Nie wiem po co Prostak rzuca takie watki jak powyzej dla ogolu.Mozecie przeciez pstrykac sobie na "pw"
Dalej czekam na kilka sensownych zdan w temacie , bez linkow.Chyba sie jednak nie doczekam.
pierdykasz strasznie na temat "linkow" i innych rowniez...
nie mam ochoty, zabawiac sie w statystyki "postow" jedno-zdaniowych-linkowych, wykrztusiles ilosc niesamowita [strach sie bac!]
Mysle,ze bylbys dobry np."we" wojsku :shock:
Cynizm nie jest Tobie obcy, wiedza o tym dobrzeTwoi znajomi :shock: :?: ale pal to licho ...nie jest to istotne .Chociaz, do konca
nie wiem :roll:

Jest taki fajny wiersz Stachury "Zycie to nie Teatr",znasz ,chyba nie ?Pan Zygmunt zapewne tak.
Miedzy innymi dlatego na temat kolchozu UE i innych podobnych razwiedek, ciekawsze sa "dyskusje" z takimi ludzmi jak Pan Z.P. czy z inymi "Perelkami".
Co to za numer na "pw",chciales cos przez "to" przekazac?
Sluchaj dalej (P)Oslow , a wrocisz do swojej wymarzonej Nie-Polski.
Ja zmierzam w przeciwnym kierunku, dla Ciebie chyba nigdy niepojetym !
PS.na koniec zapytam tak, kiedys juz pytalem, oczywiscie bez odpowiedzi :!:
Chyba sie nie wstydzisz tego, skad pobierasz swoja edukacie, zapewne cos czytasz etc.
Chyba nie wrozysz tylko z "fusow" :?:
Chcialbym sie po prostu [tak po kolezensku] dowiedziec.
Nieprawdaz,ze moze byc ciekawie :?:

Pozdr
JCH

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 25 stycznia 2009, 22:30

"pw" na dole klawisz.Mozna bezposrednio do prostaka.Oszczedzasz sobie wtedy przykrosci czytania postow. osob ktore maja inne poglady.
Tzw. wedlug ciebie pierdykania .... wykrztusiwania i bog wie co jeszcze.
Jedyne co w temacie wrzuciles narazie , co udalo mi sie wychwycic z tego twojego biadolenia to twierdzenie o wielkiej korupcji w UE.
Jest to oczywisty bull shit.Choc korupcja jest wszedzie niestety ale akurat w EU mniej niz gdzie indziej.Do tego trzeba rozrozniac miedzy poszczegolnymi czlonkami jak Grecja czy np.Dania.Co to ma byc z ta Nie-Polska? Co ja mam wspolnego z PO i niby dokad mam wracac?
Polecam zazywac Valium albo rumianek przed pisaniem postow.Unia nie jest bankiem jak twiedzi prostak ale pieniadze trzeba oddawac to fakt.Tzn.zaiwestowac a nie przejesc.Wtedy nie ma trwogi i jest z czego oddac.
Ostatnio zmieniony niedziela, 25 stycznia 2009, 22:35 przez Topilzin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
JCH

Post autor: JCH » niedziela, 25 stycznia 2009, 22:35

Polecam zazywac Valium albo rumianek przed pisaniem postow.
sorry, nie skorzystam z Twoich rytualow :shock: ,
herbataka[bez pradu] mi wystarcza.

Ozdrowienia zycze

JCH

Awatar użytkownika
JCH

Post autor: JCH » niedziela, 25 stycznia 2009, 22:40

apropo"bull shit"Ue, co to jest ?
stali i wegla zwiazek :lol: :P , a gazu? Nie dales Ty dzisaj czasami w "gaz",
a tutaj zaprawiasz o rum-janku :!: :P :?:

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 25 stycznia 2009, 22:51

Wspolnota wegla i stali.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Europejska ... la_i_Stali" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie mam problemow z alkoholem i nigdy nie mialem .Nie wiem co ty sugerujesz juz ktorys raz z kolei.Daj se na luz chlopaczku.Ty masz jakies problemy z tym?.
Co do prawdziwie wolnego kraju to znam tylko jeden z przeszlosci.Rapa Nui czyli wyspa Wielkanocna.Szkoda tylko ze jej mieszkancy wytlukli sie zanim ich odkryto.

Awatar użytkownika
JCH

Post autor: JCH » niedziela, 25 stycznia 2009, 23:10

czytam w okularach-w tym XXI nie wiadomym wieku,nie zauwazylem w tym watku slowa o alkoholu,
ale,ale ,kazdy ma inne skojarzenia :twisted:
a na temat wegla i stali :P nie sposob nie miec :!:

Pozdr
JCH

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 27 stycznia 2009, 09:20

Nic tylko pyskówka.
Gdzie argumenty w dyskusji?
Wiedza jest jedna.
Zródła rózne.

Pozdro :shock:
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 27 stycznia 2009, 16:01

Edukacje ,wiedze i stosunek do swiata pobiera sie najpierw od rodzicow ,dziadkow , wujkow czy nawet starszego rodzenstwa.Zakladajac ze ci wyzej wymienieni mieli wiedze , doswiadczenie i chetnie sie tym z maluchami dzielili.Ludzie pozbawieni tej pierwotnej edukacji w dziecinstwie (Kaczynski bez podworka czy dzieci z domow dziecka ulegaja w duzo wiekszym stopniu demagogii i staja sie sami demagogami.Wiadomo to od dawna .Wojny i rewolucje niszcza zwiazki rodzinne i produkuja miliony sierot.Efekty znamy z Niemczech po pierwszej i drugiej wojnie swiatowej czy w porewolucyjnej Rosji, takze PRL w duzym stopniu.
Zdrowy psychicznie czlowiek z normalnym dziecinstwem , niezniszczony przez uzywki , ktory osiagnal cos w zyciu i ma dalej cele , moze czytac wszystko i czerpac z wszystkiego wiedze.Moze czytac takze zielona ksiazke Kadaffiego , czerwona Mao ,expose Babiucha i wypociny Prostaka.Tylko po co?Po co czytac Nowaka skoro po dwoch zdaniach wiadomo juz o co mu chodzi.Czas ma pracujacy czlowiek ograniczony i lepiej koncentrowac sie jak juz na klasycznych , uznanych tworcach i dzielach.Jest tego od liku.Od Kanta do Nietzsche przez Prousta do Dostojewskiego.
Dlaczego np.dwie osoby patrzac na to samo zagadnienie wyciagaja kardynalnie rozne wnioski? Sprobowalem uzasadnic powyzej.
Cmokajacym na demokracje i niedostateczna wolnosc, tym co przespali ostatnie 20 lat zalecam wrocic pod kamien czy do swojej norki i za 10 lat wychylic nosek.Moze wtedy bedzie juz cacy.Jesli dalej nie bedzie pasic to znow chyc za nastepne 10 lat.
Dla przypomnienia republika Weimarska czyli przedwojenne Niemcy padly nie dlatego ze bylo tak wielu nazistow , tylko dlatego ze ludzi gotowych bronic nawet kalekiej ale jednak demokracji bylo jak na lekarstwo.

Awatar użytkownika
JCH

Post autor: JCH » wtorek, 27 stycznia 2009, 23:32

Nic tylko pyskówka.
Gdzie argumenty w dyskusji?
Wiedza jest jedna.
Zródła rózne.
po kryminale: nadzieja i "jedna" wiedza w pilce recznej... :) :wink:
pozyjemy i zobaczymy dalej...
Argumenty, mozna przeczytac np.w roznych"Trybunach"[tez to czynie,trzeba wiedziec ,co w trawie piszczy:czy rozowo-czerwone,czy zielono-pomidorowe sa tendencje, :mrgreen:,chyba nie ma watpliwosci,ze takie sa? ]
Wybor zalezy od nas samych, w "CO" lub KOGO mozna-trzeba wierzyc,niech kazdy zadecyduje sam.... [kiedys niektorzy pokladali wiare w np."AK" , a inni walczyli "w batalionach chlopskich" :shock: -dlaczego?
Mowiac zargonem wieziennym,
niektorzy sa w "celi" a inni "pod"....dlaczego tak sie dzieje "?
Moim zdaniem,"Ojciec Dyrektor" jest pod :idea: :roll: ,"Szklo Kontaktowe" mowi zupenie cos innego [raz , ze ONym dobrze placa-tak najczesciej jest, ze za pierdoly jest dobry characz :!: ], a dwa,ze w tamtym "sfiatku salonuf" jakis niedziwadek lape swoja trzyma :idea:
trzeba byc cholernie naiwnym-zblendowanym, zeby tych sygnalow nie odczytac...
Poza tym, nie szanuje "konformizmu", rowniez w kregu swoich znajomych-przyjaciol... :roll:
UE smierdzi z daleka, tak jak "wujek" sloneczko "ze Stali"....[czasy inne i metody tez], prostuja niewinne Banany i probuja wprodukowac tysiace innych-chorych "Brukselek-z Tworek" :shock: :evil:
Tym optymistycznym akcentem, zycze kolorowych snow 8) :lol:

Pozdr
JCH

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 28 stycznia 2009, 08:18

http://www.widelec.org/film,dziadek-o-r ... ,2673.html" onclick="window.open(this.href);return false;

dziadek dal czadu....
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
JCH

Post autor: JCH » środa, 28 stycznia 2009, 18:12

:D :wink: rzeczywiscie dosypal mocno do pieca...ale majac tyle lat, chyba sie cos wie :?: :idea:

Pozdr
JCH

Awatar użytkownika
inkwizytor

Post autor: inkwizytor » środa, 28 stycznia 2009, 19:25

Na pewno wie! Szkoda, że takich oszołomionych są całe tłumy! :oops:
Obrazek

Zablokowany