Lech Kaczyński - prezydent wybrany przez 1/4 polaków

Idealne miejsce na wszelkiego rodzaju dyskusje polityczne.

Moderator: DKS

baryla

Lech Kaczyński - prezydent wybrany przez 1/4 polaków

Post autor: baryla » wtorek, 25 października 2005, 18:54

Coś forumowicze zamilkli po wyborach?Ustczanie wybrali Tuska i to chyba w jakiejś części świadczy o działaniach lokalnej Platformy,ale jak widać to nie wystarczyło. Jak zapewne większość zauważyła nowy prezydent został wybrany przez nieco ponad 1/4 rodaków. Połowa uprawnionych olała wybory, i to jest największa porażka w zwycięstwie nowego prezydenta RP. Wychodzi więc na to że nie taki Lech Kaczyński silny jakim sie maluje :D .
Cóż na przynajmniej 5 lat ten wybór trzeba zaakceptować.

Grzegorz

Re: Lech Kaczyński - prezydent wybrany przez 1/4 polaków

Post autor: Grzegorz » wtorek, 25 października 2005, 20:47

baryla pisze:nowy prezydent został wybrany przez nieco ponad 1/4 rodaków. Połowa uprawnionych olała wybory, i to jest największa porażka w zwycięstwie nowego prezydenta RP.
He He dobre , można wypić ćwierć szkalnki wody albo nie wypić aż 3/4 pojemności szklanki.
Ja stawiałem na Tuska do pewnego momentu, po którym Pan Tusk przestał być dla mnie wiarygodnym.
Olałem wybory , bo nie chciałem Donaldowi zaszkodzić.
No cóż za pięć lat wybory może Pan Tusk starszy o te pięć lat inaczej to rozegra.
Życzę Mu tego.
PZDR

maja

Post autor: maja » środa, 26 października 2005, 12:38

Zgodnie z róznorakimi sondażami inteligencja głosowała raczej na Tuska.

Daje to nam ponury obraz naszego społeczeństwa. Czyżby trzon każdego społeczeństwa byl tak nieliczny? Czy naród jest tak zdegradowany, że nie ma w nim nic poza ślepym bezkrytycznym słuchaniem poleceń Radia M...?

Dobrze to wróży prezydenturze Kaczyńskiego. Bezmyślnym narodem łatwiej sterować. Dlatego nie ma co liczyć na porawę warunków życia, dogłębną reformę oświaty, czy szalony w tempie rozwój gospodarczy hamujący bezrobocie. Przecież to bezrobotni, słabiej wykształceni i gorzej sytuowani zawierzyli naszemu :oops: prezydentowi. Jak można na własną prośbę stracić taki elektorat.

Podobała mi sie wypowiedź jakiegoś przechodnia w TV: "Dobrze, że Kaczyński został prezydentem Polski, bo już nie będzie prezydentem Warszawy"
"Nigdy nie śpij z większym od siebie wariatem" (II Prawo Hartleya)

Grzegorz

Post autor: Grzegorz » środa, 26 października 2005, 17:00

maja pisze:Zgodnie sondażami inteligencja głosowała raczej na Tuska.
Panie Maj według sondaży to ja z żoną powinienem się kochać trzy razy w tygodniu :lol: a raz w roku spędzać wakacje na Majorce ( hmm.. jeszcze tam nigdy nie byłem :shock: )
Myślę, że P. Tusk jest jeszcze bardzo słabym graczem politycznym i temu nawet najlepsze sondaże przedwyborcze Mu nie pomogły.
PZDR

Awatar użytkownika
aleksandra

Post autor: aleksandra » środa, 26 października 2005, 23:24

Teraz to już strach się bać, po tym kto doszedł do władzy. A potem wszyscy zdziwieni, ze młodzież odpływa na zachód. A co ich tu czeka? Ciężka praca a i tak nie będzie ich stać na normalne życie. Ale cóż zawsze można strajkować i np. iść śladami pana L. i wyrzucać zboże na drogach albo przywiązywać się do drzewa. A choćby tylko po to, żeby na siebie zwrócić uwagę. Tylko gdzie się podział ogólny rozum naszego społeczeństwa?

maja

Post autor: maja » czwartek, 27 października 2005, 08:34

aleksandra pisze: Tylko gdzie się podział ogólny rozum naszego społeczeństwa?
Ależ jest: "Moda na sukces" :oops: , "Klan" :oops: , "M jak miłość" :oops: , "Pensjonat pod różą" :oops: , "Samo Życie" :oops: , "Warto porozmawiać" :oops: , TV Trwam :oops: , Radio Maryja :oops: , "Nasz Dziennik" :oops: , "Fakt" :oops: , "Super ekspres" :oops: ..... Nie wiem czy udało mi się wymienić choć 1/4 źródeł madrości narodu polskiego. :oops:
"Nigdy nie śpij z większym od siebie wariatem" (II Prawo Hartleya)

papiesz

Post autor: papiesz » czwartek, 27 października 2005, 10:54

Poczekajmy jeszcze trochę. Zanosi się na to, ze nie będzie koalicji z PO i grozi nam faszystowski rząd z faszystowskim LPR i populistyczną Samoobroną. Juz czekam na nakaz słuchania Radia Maryja.
pozdrawiam!
Oddajmy wspólnie kup? na ?ep Giertycha!!!

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » czwartek, 27 października 2005, 20:19

To, że 67% ustczan głosowało na Tuska nie wynika nijak z działań lokalnej Platformy, przy całym do niej szacunku, tylko bardziej z liberalnego programu, ktory oferował, Tusk jest lubiany na Pomorzu, jest nam bliższy bowiem pochodzi z Pomorza, to kolebka solidarności, afirmował wolność gospodarczą, niższe podatki, branie , jak u Wałęsy, swioch spraw w swoje ręce, nie chciał krępować przedsiębiorców.
To głosowanie mówi nam o tym jakie oczekiwania mają ustczanie odnośnie naszego małego rynku i naszych władz. Może należy wobec tego zastanowić sie nad zmniejszeniem niektorych podatków w mieście, szczególnie tam gdzie jest interes prywatny, gdzie nowe firmy powstają itd.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 28 października 2005, 07:23

. Może należy wobec tego zastanowić sie nad zmniejszeniem niektorych podatków w mieście, szczególnie tam gdzie jest interes prywatny, gdzie nowe firmy powstają itd.
-Włodek -wybory samorządowe sie zblizają?

Twoja wypowiedz o obnizaniu podatków i opłat :
Pobranie opłaty adiacenckiej jest jak najbardziej wskazane, ..................................i.

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » poniedziałek, 31 października 2005, 07:28

Mirku. Opłata adiacencka jest wprowadzona ustawą, a miasto powinno ją wykonać, natomiast wpływ na wielkość innych podatków w mieście, jak podatek od gruntów, nieruchomosci, też tych, w ktorych jest prowadzona działalność gospodarcza i wielu innych jest domeną Rady Miejskiej. W tym wypadku jest duża różnica i to są różne sprawy - realizacja obowiązku prawnego( opł. adiac.) a tworzenie prawa przez Rade Miejską. Chyba , że miałbym zostać posłem, wtedy na to pierwsze będę miał wpływ.............

Hubert Bierndgarski
Kontakt:

Post autor: Hubert Bierndgarski » poniedziałek, 31 października 2005, 08:41

Witam Cię Włodku

Z tego co ja wiem, to rada w formie uchwały może odejść od op. adiacenckiej na danej ulicy, kwartale, osiedlu lub całym mieście, wtedy w jej miejsce wchodzi inny podatek (nie pamietam jaki)

To jedynie kwestia oceny ekonomicznej sytuacji. Jest to chyba szczególnie ważne u was na os. Kwiatowym gdzie bardzo dużo się buduje.

Oczywiście zapewne projekt takierj uchwały powienien wejść z inicjatywy burmistrza. Ale przeciez istnieje równiez incjatywa uchwałodawcza RM no i samych mieszkańców.

Może trzeba im o tym powiedzzieć.

(*A może wogole sie myle)

Pozdrawiam
Hubert Bierndgarski
Pozdrawiam
Hubert
http://ustka.naszemiasto.pl

Zablokowany