Strona 1 z 1

Będzie srodkowopomorskie?

: piątek, 13 stycznia 2006, 15:32
autor: Mirek
Jeśli Samoobrona wejdzie do rządu, zażąda utworzenia nowego województwa - środkowopomorskiego - poinformował przewodniczący Andrzej Lepper i poseł Samoobrony z Koszalina, Jan Łączny. Poseł Platformy Obywatelskiej ze Szczecina Krzysztof Zaremba powiedział natomiast, że utworzenie nowego województwa doprowadzi do osłabienia regionu Pomorza Zachodniego.
Andrzej Lepper powiedział Radiu Koszalin, że utworzenie województwa środkowopomorskiego jest jednym z głównych punktów programu Samoobrony - powiedział Lepper. Dodał jednak, że nowe województwo nie powstanie od razu. Zdaniem Leppera, zmian w podziale administracyjnym kraju nie wyklucza wicepremier Ludwik Dorn. Poseł Jan Łączny powiedział, że obecnie region środkowopomorski jest pomijany przy podziale środków, docierających na Pomorze.

: sobota, 14 stycznia 2006, 07:09
autor: maja
Dwie plagi w jednym roku: Lepper w Rządzie i Środkowopomorskie.

Lepiej siedźmy przy Gdańsku, bo powrót do Koszalina i tak nic nie zmieni. Teraz większą część środków pochłania dawne Gdańskie. Później bedzie pochłaniać dawne Koszlińskie. Jak by nie patrzeć Słupskie zawsze będzie bite po d... . Zresztą wydaje mi się Pomorskie będzie miało zawsze wiekszą siłę przebicia niż biedne (przepraszam bogate w polityków Samoobrony) nieuprzemysłowione Środkowopomorskie.

Ale zawsze trzeba mieć nadzieję, że wkrótce zostaną rozpisane przedterminowe wybory i problem przestanie istnieć. 8)

: sobota, 14 stycznia 2006, 07:26
autor: Mirek
Lepiej siedźmy przy Gdańsku
Widac to po podziale środków.Pozdro :(

: sobota, 14 stycznia 2006, 10:54
autor: Edward
Region słupski "od zawsze wypinał się" na Trójmiasto. Od sławetnych kolumn ZOMO (w Gdańsku pamiętają, kto ich pałował) do obecnych władz, ktre wciąż deklarują, że chcą odłączyć się od Pomorskiego.
Również Ustka: rada poprzedniej kadencji podjęła taką uchwałę i to samo zrobiono w tej kadencji, może na złość burmistrzowi. W dodatku jesteśmy tak skłóceni, że nie potrafimy wybrać jednej osoby na radnego do województwa.
W tej sytuacji urzędnicy wymyślają wciąż nowe wnioski na fundusze unijne, wysoko oceniane przez ekspertów, różni społecznicy starają się załatwić poparcie, burmistrz z zastępcą starają się je jakoś przepchnąć - ale politycznie jesteśmy słabsi od Łeby czy Lęborka, które zawsze deklarowały poparcie dla Gdańska.
Mści się na Ustce to, że we władzach jest zbyt dużo osób nie potrafiących analizować sytuacji w odniesieniu do całego regionu, a nawet kraju. Wciąż interes prywatny czy partyjny wygrywa ze spojrzeniem na działania w interesie rozwoju miasta.
Kiedyś na sesji usłyszałem: jak będzie Środkowopomorskie, to przybędzie tysiąc miejsc pracy. Słusznie, tą metodą można wrócić do 49 województw albo zrobić ich sto - i przybędzie nam sto tysięcy urzędników. Tylko oni nie wyprodukują nawet pudełka zapałek ...
Edward Zając

: sobota, 14 stycznia 2006, 11:34
autor: kaczorek
Nie w pelni zgadzam sie ze jestesmy pomijani przy rozdziale pieniedzy z funduszy EU. Przeciez Ustka skorzystala juz z wielu milionow zl. Ktos powinien to dokladnie policzyc.Nie mozna robic wrazenia ze Ustka traktowana jest po macoszemu. W Gdansku nie maja przeciez fabryki pieniedzy, i kazda nasza zachcianka musi byc zaspokojona.Na pewno przy rozdziale funduszy uwzgledniane sa i wskazniki i potrzeby a nie tylko nasze zachcianki. Fundusze beda jeszcze dzielone i na pewno Ustka pozyska wiele srodkow. Oczywiscie wykreowac powinnismy osobe na radnego w wojewodztwie.Ale tez potrafic go wybrac. Byla juz o tym mowa na forum.

: sobota, 14 stycznia 2006, 11:53
autor: maja
Czy Środkowopomorskie coś zmieni w dopływie środków? Bo mi się wydaje, że nie. A cała ta dyskusja o nowym województwie to tylko młyn na wodę polityków, którym marzy się jakaś intratna posadka i chcą zabłysnąć medialnie.

A, jak to ujął swego czasu Kurski (PiS) "ciemny lud to kupi".

Istniejemy w Pomorskiem już kilka lat. Zaczyna się nas tam dostrzegać - o czym mogą świadczyć, jak to 'kaczorek' słusznie zauważył, napływające do Ustki środki, więc faktycznie skupmy sie na wypromowaniu Naszego (naszych) ludzi do władz wojewódzkich.

Nie mąćmy, bo zamętu wiele a pożytku, poza kilkoma osobami, tyle co kot napłakał.

ŚRODKOWOPOMORSKIE - NIE!!!!!

: sobota, 14 stycznia 2006, 13:00
autor: dumb
Środkowopomorskie byłoby najbiedniejszym województwem w kraju

: sobota, 14 stycznia 2006, 14:34
autor: reja14
Zgadzam sie z poprzednimi wypowiedziami. Jest już sporo powiązań z 3-miastem - o różnym wymiarze. Szkoda tylko, że zabierają nam stanowisko "lekarza uzdrowiskowego" - wyczytałem w prasie. Moim zdaniem obniży to prestiż naszego miasta , utrudni i wydłuży procedury
załatwienia różnych spraw wymagających opini lub zatwierdzania.

: wtorek, 24 stycznia 2006, 00:42
autor: Młodzi Demokraci
W imieniu Młodych Demokratów zapewniam, że jesteśmy coraz silniej powiązani z 3-miastem i jak najbardziej opowiadamy się za pozostaniem w Pomorskim. Natomiast Młodzi Demokraci z 3-miasta do dziś dnia miło wspominają konwent SMD(zwłaszcza wieczór integracyjny :D ) jaki zorganizowaliśmy w Ustce jesienią (6 listopad) 2004r. i o ile mi dobrze wiadomo był to jedyny konwent, który odbył się poza 3-miastem. Co ciekawe nowo wybrany przewodniczący pomorskiego S”MD” zapowiedział kontynuowanie „objazdowych” obrad konwentu. Są już konkretne efekty tych zapowiedzi, ponieważ następny konwent (11 lutego) odbędzie się w Wejherowie, a kolejny prawdopodobnie w Ustce.
Mamy też świadomość, że część z członków SMD zwłaszcza tych z 3-miasta w przyszłości być może będzie miało znaczący wpływ na w. Pomorskie, więc to jak zapamiętają Słupsk i Ustkę może mieć wpływ na ich późniejsze decyzje, dlatego też staramy się promować Dwumiasto w 3-miejskim SMD najlepiej jak tylko potrafimy. Nazwijmy to inwestycją długoterminową dla Dwumiasta.

Arek Kaluga
Przewo. SMD
Dwumiasto
Słupsk - Ustka

: wtorek, 7 lutego 2006, 19:54
autor: UFOtm
:arrow: Nie lubie ogolnie polityki i dlatego skomentuje to krotko: Chory pomysl czlowieka z wladza :?

: środa, 8 lutego 2006, 07:55
autor: Edward
UFotm; jest trochę inaczej: Środkowopomorskie to wymysł paru osób z SLD, które w swojej partii zostały odsunięte na boczny tor i nie potrafią pogodzić się z utratą stołków. Dopiero później podłączyli się inni, ostatnio Samoobrona. Kiedyś na sesji w Ustce jeden ze zwolenników przekonywał: jak będzie środkowopomorskie, to przybędzie tysiąc nowych miejsc pracy - oczywiście w urzędach!
Genialny sposób na likwidację bezrobocia: tworzyć nowe województwa, nowe urzędy... Tylko kto będzie pracował na ich utrzymanie?
Edward Zając

: środa, 8 lutego 2006, 08:13
autor: Mirek
I tak i nie.
To czym pisze Edward jest prawdą.
Chodzi bardziej o podział środków państwowych i z unii -czy mamy człowieka ze Słupska w Komitecie Sterującym w Gdańsku(rozdziela środki z UE)?
Sam jestem zdania,ze lepiej przytulic sie do bogatego.
Ale jak wpływać aby rozdział był sprawiedliwy?

: środa, 8 lutego 2006, 09:05
autor: Edward
Panie Mirku, sprawiedliwy podział - co to znaczy? Czy ilość euro na "łebka"? Jesteśmy obszarem słabo zaludnionym i w dodatku skłóconym. Nie potrafimy wystawiać kandydatów, którzy mają szanse stać się posłami, senatorami, członkami Rady czy Komitetu Sterującego. Na każde miejsce wystawiamy tylu kandydatów, że nikt z nich nie może się załapać. Wiedzą o tym, ale żaden dobrowolnie nie zrezygnuje na korzyść jednego, tego, który obiektywnie może mieć szansę.
W dodatku inicjatywy w rodzaju środkowopomorskiego, a w wypadku Ustki uchwała naszej Rady popierająca tę inicjatywę, nastawia negatywnie osoby decydujące o przydziale środków.
Mówiąc wprost: czasem władze z naszych terenów zachowują się tak, jakby prowokowały odrzucenie naszych wniosków aby mieć argument przeciw Gdańskowi.
Edward Zając

: środa, 8 lutego 2006, 12:03
autor: UFOtm
:arrow: Fakt ze nie wiem kto wysunal ten projekt, jestem jednak zdania ze nie ma to najmniejszego sensu aby zmieniac podzial administracyjny kraju. Doprowadzi to poraz kolejny do niepotrzebnych zmian a urzednicy beda mieli tylko w wyniku tego dzialania pelne rece niepotrzebnej roboty. Lepiej jest sie skupic na tym co juz istnieje i opracowywac plany i rozwiazania. Co by nie mowil i jak nie uzasadnial to byloby w moim mniemaniu krokiem wstecz i oznaka fikcyjnej dzialalnosci kolejnego rzadu przez 4 lata. Po ktorym przyjdzie nowy i znowu bedzie swoje wprowadzal....Cala polityka to bledne kolo, bo gdyby chociaz 3 kadencje rzadu realizowaly zalozenia rzadu z pierwsze kadencji to o wiele wiecej by zostalo poczynione. A tak raz na 4 lata wszystko zaczynaja od nowa po swojemu i tak sie konczy ze w 4 lata sie nie wyrabiaja przychodzi nowy i robi swoje od nowa. Analogicznie to tak jakby skanowac komputer w poszukiwaniu bledow i caly czas zamieniac miejscami pliki na dyskach.

Re: Będzie srodkowopomorskie?

: poniedziałek, 2 listopada 2015, 09:27
autor: Mirek
dds.jpg
ggp.jpg
ggp.jpg (19.95 KiB) Przejrzano 2989 razy

http://finanse.wp.pl/kat,1033781,title, ... aid=115dea" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Będzie srodkowopomorskie?

: poniedziałek, 2 listopada 2015, 12:11
autor: elveez
I kolejne 10 tyś etatów dla urzędników :) Wymiana dokumentów...etc.

Re: Będzie srodkowopomorskie?

: poniedziałek, 2 listopada 2015, 20:23
autor: maj
Niestety Polacy (a zwłaszcza ci, którzy nie poszli do wyborów) oddali władze w ręce jedynej i słusznej Partii. Wrócił stan sprzed 1989 roku. Jedna partia, która, przez najbliższe 4 lata, nawet nie musi się silić na ukłony grzecznościowe w stronę jakichkolwiek koalicjantów i wyborców. Zaskutkuje to wręcz erupcją pomysłów również z księżyca, które o zgrozo będą realizowane.
Jedyna pociecha w tym, że jedna Partia przed 1989, potem moloch quasi-zwiazkowy pod szyldem AWS, jako monowładze, lubią podejmować skuteczne ruchy autodestrukcyjne usuwające je w obszary niebytu politycznego.

Re: Będzie srodkowopomorskie?

: poniedziałek, 2 listopada 2015, 20:40
autor: Topilzin
Pociotków zabraknie niedługo na tyle nowych pisowskich lewicowych stanowisk.Nieszkodzi , dobierze się z uczciwych.
Smerf niech się zapsze zaraz do SLD bo to ich pomysł był pierwotnie.

Re: Będzie srodkowopomorskie?

: środa, 2 grudnia 2015, 07:48
autor: elveez
Pojawił się pomysł lokalnej społeczności ( podobno brany pod uwagę) że większym dobrem będzie budowa drogi S11 niż tworzenie województwa.