Bolek

Idealne miejsce na wszelkiego rodzaju dyskusje polityczne.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Topilzin

Re: Bolek

Post autor: Topilzin » niedziela, 13 lipca 2008, 12:24

Kolego Edwardzie.Mozna spytac retorycznie jaki kraj jest krajem prawa?USA?Singapur?Napewno nie.Bedac bogaty stoi sie ponad prawem(znow O.J.Simpson).Mamy takie prawo i sady jakie nas narazie stac i tyle.Jak nas uczy historia rewolucji francuskiej czy rosyjskiej to lepiej takie prawo niz zadne.Jest tez takie cos jak ciaglosc prawna panstwa.Nawet po restauracji Bourbonow pozostawiono lwia czesc prawna z republiki napoleonskiej.Socjalna Republika Federalna Niemiec bazuje do dzis na paragrafach wprowadzonych przez Hitlera.PRL tez nie byl calkiem bezprawiem.Mozna i trzeba rewidowac wyroki po dyktaturze lub niegodzic sie na terazniejsze , jednak nie mozna odrzucac wszystkiego.Bo jak?Jesli ktos poszedl siedziec w PRL za gwalt czy morderstwo?O aktach notarialnych czy slubach nie wspominajac.Twoje niektore tezy , prosze sie nie obrazic to czysta dziecinada na poziomie wlasnie zbuntowanego siedmioklasisty.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Edward Kuciak

Post autor: Edward Kuciak » poniedziałek, 14 lipca 2008, 02:27

Jestem z pokolenia "nic"

Mam 21 lat. Moj Walesa jest symbolem walki o wolnosc, o ktorym uczylam sie w szkole. Moj Walesa to tez znaczek "Solidarnosci" przypiety do ubrania mojej ukochanej babci i wieczorne opowiesci dziadka. Nie interesuje mnie, czy byl "Bolkiem". Ja go nawet nie lubie jako osoby. Ale byl bohaterem moich dziadkow, ktorzy przezyli Powstanie Warsawskie i stracili przyjaciol w czynnej walce o wolnosc. Dlatego chyle pokornie czolo - tak jak robili to przed nim moi prywatni bohaterowie.
Nie zgadzam sie, by ktos, dla promocji swojej osoby, deptal pana Walese i plul na niego, rownoczesnie depczac pamiec moich dziadkow. My, mlodzi, nie zastanawiamy sie nad agenturalna przeszloscia czolowych politykow - dla nas to tylko kolejny rozdzial w podrecznikach historii. Ale nasi najblizsi gineli dla idei, ktorej pan Walesa jest symbolem, i zasluguja na najwyzszy szacunek. Wiem to nawet ja, przestawicielka pokolenia "nic".
Katarzyna ("Nasz portret Lecha Walesy", GAZETA WYBORCZA, Wtorek 8 lipca 2008).
......

Awatar użytkownika
prostak

Post autor: prostak » poniedziałek, 14 lipca 2008, 09:42

DO POKOLENIA "NIC"!

Jeśli "nic", to wracaj to nic do Gazety Wyborczej.
Oni już ci wypiorą mózg jak trzeba...

A ja, w Imieniu Moich Dziadków nie pozwolę żeby w Polsce gloryfikowano zdrajców !

Pozdrawiam Czytelników z Wesołego Miasteczka -
Zygmunt Jan Prusiński, 14 lipca 2008 r.
Już niedługo zaproszę na swoją stronę "PTAK POEZJI" !!!

http://www.zygmuntjanprusinski.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » wtorek, 15 lipca 2008, 01:50

Bolek wypowiedział kiedys słynne słowa:
Miała być demokracja, a tu każdy wygaduje co chce!
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Edward Kuciak

Post autor: Edward Kuciak » wtorek, 15 lipca 2008, 02:39

"Co zaskakujacego okazalo sie jeszcze w sprawie "Bolka"? W trakcie pracy nad nowym filmem pojawily sie nowe przeslanki do hipotezy o prowadzeniu Lecha Walesy przez tajna sluzbe wojskowa. Tylko ta hipoteza wyjasnia spojnie - moim zdaniem - funkcjonowanie L.W. w politycznych "ukladach" III RP. Jest za malo materialow, by to udowodnic, ale i dosyc przeslanek, zeby wskazac i otworzyc nowa perspektywe badawcza. Tej perspektywy nie probowali przedstawic, penetrowac, ani nawet zarysowac S. Cenckiewicz i P. Gontarczyk, bo w swojej ksiazce starali sie rygorystycznie trzymac faktow udokumentowanych. Natomiast ja, nie podlegajac takim rygorom, moge sobie, przy okazji tego wywiadu, pozwolic na stwierdzenie, ze jesli idzie o biografie Lecha Walesy, to najistotniejsza perspektywa dla dalszych badan jego biografii jest kwestia ewentualnego prowadzenia go przez sluzby wojskowe" - Grzegorz Braun ("Parada lgarzy wokol mitu Walesy. Z Grzegorzem Braunem, rezyserem dokumentalista, autorem m.in. filmu "Plusy dodatnie, plusy ujemne" oraz wspolautorem filmu pt. "TW Bolek", rozmawia Roman Motola", GONIEC, 4-10 lipca 2008).

Z jeszcze jasnego Toronto pozdrawia, Lewed + zachodzace slonce odbija sie w oknach wiezowca + PC Diet Cola + dzisiaj na moim blogu: "Rzez Wolynska +" (http://szlachta.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;).
......

Edward Kuciak

Post autor: Edward Kuciak » czwartek, 17 lipca 2008, 02:10

Lechu, dziekuje za komplement

1982, a moze 1983 rok. Raniutko. Razem z kolega nalepiamy w centrum Warszawy plakaciki z Lechem Walesa. Natykamy sie na starszego pana. Mowi do nas: "Nalezycie, panowie, do ludzi odwaznych". Do dzis wdzieczny jestem Lechowi Walesie za ten niezbyt zasluzony komplement.
Wojciech Was ("Nasz portret Lecha Walesy", GAZETA WYBORCZA, Wtorek 8 lipca 2008).

Z upalnego Toronto pozdrawia, Lewed + Extreme Heat Alert w TV 35C + PC Diet Cola ze slomki + klimatyzacja w domu chodzi na cala pare + 20:09 Hrs.
......

Awatar użytkownika
inkwizytor

Post autor: inkwizytor » czwartek, 17 lipca 2008, 16:06

W mediach trwa obgryzanie kości Lecha Wałęsy przez braciszków i ich sforę. Ci Prawi i Sprawiedliwi katolicy będą przeżuwać Bolka jak długo się da. To jest ich karma, to ich podnieca i stawia w centrum zainteresowania. Jarosław Kaczyński, jak będzie trzeba, nie tylko przypomni sobie, że widział oryginalne donosy Bolka, ale i to, że był świadkiem ich pisania. Ba, razem z braciszkiem stał u jego boku, pilnując aby mu pióro z ręki nie wypadło. W związku z tym nie tylko dla nas oczywiste jest, że Lech Wałęsa to Bolek, Lech Kaczyński to Lolek, a Jarosław ? no nie chce być inaczej ? musi być Tolą!
Ciekawe, nieprawdaż? :D
Podaję szyfr :lol: :lol: :lol: :
http://www.wyspy.net/klika.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Edward Kuciak

Post autor: Edward Kuciak » piątek, 18 lipca 2008, 01:42

"Zla historia jest matka zlej polityki. Jesli nie bedziemy znali biografii ludzi, ktorzy ksztaltuja dzis polska polityke, nie bedziemy tej polityki w pelni rozumieli i nie bedziemy mogli podejmowac trafnych decyzji. Bledem byloby jednak robienie z Lecha Walesy kozla ofiarnego naszej najnowszej historii, skupianie sie na jego zalosnym przypadku, z pominieciem calego kontekstu, w jakim on funkcjonowal i po dzis dzien funkcjonuje. Przypomne wyrazenie, w ktorym - moim zdaniem - zawiera sie niezwykle trafna diagnoza. Chodzi o sformulowanie Krzysztofa Wyszkowskiego: mit Lecha Walesy to mit oslonowy calej formacji. Moze jest to poczatek drogi do zdrowej, opartej na faktach, a nie mitach, realnej oceny historii i wspolczesnosci. Od czegos trzeba zaczac" - GRZEGORZ BRAUN ("Parada lgarzy wokol mitu Walesy. Z Grzegorzem Braunem, rezyserem dokumentalista, autorem m.in. filmu "Plusy dodatnie, plusy ujemne" oraz wspolautorem filmu pt. "TW Bolek", rozmawia Roman Motola", GONIEC, 4 - 10 lipca 2008).

Z upalnego Toronto pozdrawia, Lewed + 30 stopni Celsjusza - odczuwalne 38C + dzis na moim blogu stalowy biust Karen Zaremby.
......

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » piątek, 18 lipca 2008, 10:01

inkwizytor pisze:
Ciekawe, nieprawdaż? :D
Podaję szyfr :lol: :lol: :lol: :
http://www.wyspy.net/klika.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Cytat z tego samego szyfru:

"

PRZYGŁUPY

My, Polacy, wyrobione zdanie na temat wybrańców narodu, zasiadających w Sejmie i Senacie. Nie jest tajemnicą, że nie darzymy ich zbytnim szacunkiem, poważaniem i zaufaniem. Tak po prawdzie z każdą nową kadencją mamy do czynienia z coraz gorszymi parlamentarzystami. Jednak w najśmielszych oczekiwaniach nikt nie spodziewał się, że w obecnym Sejmie i Senacie zasiądzie aż 463 PRZYGŁUPÓW, którzy bez instrukcji, bez wytycznych nie są w stanie samodzielnie wydukać najprostszego zdania. Niestety, taka jest prawda. Parlamentarzyści PO i PiS codziennie są instruowani przez centrale swoich partii co mają w danym dniu myśleć i mówić. PiS robi to przy pomocy esemesów, zaś PO za pomocą dosyłanych do parlamentu codziennych ?przekazów dnia? (czytaj: instrukcji). Najsmutniejsze w tym fakcie jest to, iż obie partie, zamiast ze wstydu zapaść się pod ziemię albo przynajmniej stulić dzioby i walić się w piersi, oskarżają się nawzajem, licytując która z nich jest bardziej podła, wredna i zakłamana. A tu przecież nie ma żadnego sporu: obie są po jednych pieniądzach. Obie są obrzydliwe i niewarte splunięcia w ich stronę, bo szkoda śliny na takich obłudników.

. Istotne jest, że dla wodzusiów owych partii ich szeregowi posłowie i senatorowie to PRZYGŁUPY, które samodzielnie nie są w stanie niczego sensownego z siebie wyartykułować. Widać dobrze ich znają. Inaczej nie ośmieliliby się wysyłać do nich tak obraźliwych i poniżających instrukcji. Dowodem na to jest również reakcja posłów i senatorów POPiS-u. Nie słyszeliśmy do tej pory, żeby którykolwiek z nich poczuł się oburzony i obrażony. Widać rola partyjnego PRZYGŁUPA bardzo im odpowiada. Ciekawe czy odpowiada również ich wyborcom? Przecież ci ludzie wybierali do parlamentu osoby, które miały reprezentować ich środowisko, miały walczyć o ich sprawy, a nie bezmyślnie realizować wytyczne partii. To już przerabialiśmy przez 45 lat. Za komuny sekretarz partii decydował co ma mieć w głowie i na języku prosty członek, szeregowa towarzyszka. Wystarczyło niespełna 20 lat, żeby okazało się, iż ten PZPR-owski wzór świetnie sprawdza się w PO i w PiS-ie.

SOBCZAK i SZPAK
"
Dobre, nieprawdaż :lol:
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
inkwizytor

Post autor: inkwizytor » piątek, 18 lipca 2008, 15:46

Bardzo dobre! :D
Żądam codziennej porcja Sobczaka i Szpaka w TV, zamiast Pospieszalskiego i Wiadomości! :mrgreen:
Obrazek

Edward Kuciak

Post autor: Edward Kuciak » piątek, 18 lipca 2008, 22:00

"Jak mozemy powiedziec 38 milionom Polakow, ze latwiej im bylo wyzwolic sie z dyktatury - dzieki wielkim ludziom takim jak Lech Walesa i jak Jan Pawel II - niz pozostac czlonkiem Europy wolnosci. Rodzina to 27 czlonkow, nie mozemy nikogo pozostawic z tylu" - PREZYDENT FRANCJI NICOLAS SARKOZY ("Nikogo z unijnej "27" nie mozna zostawic na zewnatrz", GAZETA 130, 11-13 lipca 2008).

Z zachmurzonego i upalnego (36C z czynnikiem wilgotnosci) Toronto pozdrawia, Lewed + 20 kwitnacych koloru koralowego roz w ogrodku sasiadki.
......

Edward Kuciak

Post autor: Edward Kuciak » niedziela, 20 lipca 2008, 06:55

I tak jest wlasnie z Lechem Walesa. Nienawistnicy z IPN moga wynajdowac, co chca. Pan prezydent wszelkie o Bolku moze wygadywac androny. Ale zadne nieslychane spiski nie sa tu i nie beda istotne. Tym mniej wszelkie wady Walesy, ktorych zapewnie ma bez liku, jeszcze mniej jego smieszne i nie zawsze zgrabne sentencje. Lech Walesa jest bowiem symbolem wielkiego zrywu Solidarnosci, ktory ostatecznie przyczynil sie w znacznej mierze do zmiazdzenia zelaznej kurtyny, i jej przywodca. Jest noblista, ktory powszechnie sluchany, przyczynil sie do przypominania na swiecie o Polsce. To jest historia. A Bolki to tylko ujadanie malych pieskow, ktore chcialyby zaistniec (Ludwik Stomma, "Bolek", POLITYKA nr 25 (2659), 21 czerwca 2008).

Z nocnego Toronto pozdrawia, Lewed + Diet Coke ze slomki + bylo dzisiaj ostre sprzatanko + wiecej o "Bolku" Ludwika Stommy wskocz na moj blog na wpis "Na kolanach" (http://szlachta.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;).
......

Edward Kuciak

Post autor: Edward Kuciak » niedziela, 20 lipca 2008, 06:55

I tak jest wlasnie z Lechem Walesa. Nienawistnicy z IPN moga wynajdowac, co chca. Pan prezydent wszelkie o Bolku moze wygadywac androny. Ale zadne nieslychane spiski nie sa tu i nie beda istotne. Tym mniej wszelkie wady Walesy, ktorych zapewnie ma bez liku, jeszcze mniej jego smieszne i nie zawsze zgrabne sentencje. Lech Walesa jest bowiem symbolem wielkiego zrywu Solidarnosci, ktory ostatecznie przyczynil sie w znacznej mierze do zmiazdzenia zelaznej kurtyny, i jej przywodca. Jest noblista, ktory powszechnie sluchany, przyczynil sie do przypominania na swiecie o Polsce. To jest historia. A Bolki to tylko ujadanie malych pieskow, ktore chcialyby zaistniec (Ludwik Stomma, "Bolek", POLITYKA nr 25 (2659), 21 czerwca 2008).

Z nocnego Toronto pozdrawia, Lewed + Diet Coke ze slomki + bylo dzisiaj ostre sprzatanko + wiecej o "Bolku" Ludwika Stommy wskocz na moj blog na wpis "Na kolanach" (http://szlachta.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;).
......

Awatar użytkownika
prostak

Post autor: prostak » piątek, 25 lipca 2008, 09:19

TO NIE "BOLEK" PRZEWRÓCIŁ KOMUNIZM...

Mnie tam "Bolek" lata koło mgły.
Ja mam pytanie, dlaczego nie napisał prawdziwej biografii, tylko kombinuje jak koza...
Jeśli chodzi o wstępny bilans zniszczenia Żelaznej Kurtyny, to uczynił to NARÓD a nie Lech Wałęsa
vel Lejba Kohne. Naród, Naród i jeszcze raz Naród !!!

Ale co się dzieje (po otwarciu tej cholernej Kurtyny), że komunistom z wyższej półki się lepiej żyje
aniżeli za PRL: NKWD-KGB-PZPR-UB-SB-WSI-ZMS-ZSMP-ZSSP - a do tego: mylycjanty - ormowce - zomowce
i wiele innych organizacji, ideowo zbrodniczych.
To była ogólna PRALNIA, i tam prało się "mózgi"!

(W imieniu tych wszystkich (s.s.) mam żal do szeregowego Wojciecha Jaruzelskiego vel Jaruzelemskiego,
że nie podpisał w 1980 roku tego słynnego UKŁADU w Magdalence (4 Czerwca 1989 r.), bo chłopaki byliby
o 9 lat wcześniej, k a p i t a l i s t a m i) !!!

- Wyobrażacie sobie komunistę kapitalistą ?
No to sobie popatrzcie u siebie, jakie mają majątki i jakie - w nagrodę - emerytury !!!

Cholera, a proponowano mi ostać się I Sekretarzem w "Zielonym Gaju"...

Ale że pochodzę z tradycji Polskiego Romantyzmu... odmówiłem Kremlowi z pismem wystosowanym
do nich, że mam inną buzię, słowiańską buzię - gdzie są takie Hasła:
BÓG - HONOR - OJCZYZNA - RODZINA !!!!!!!

Czwarty człon jest mojego autorstwa.

Pozdrawiam Moich Czytelników z Wesołego Miasteczka -
Zygmunt Jan Prusiński, 25 lipca 2008 r.

http://www.zygmuntjanprusinski.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 25 lipca 2008, 14:01

No wlasnie Prostak , gdzie ta twoja rodzina?Ilu wychowales i sfinansowales potomkow co wyszli na dobrych ludzi.Pewnie komuna ci nie pozwolila i uklad?
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
prostak

Post autor: prostak » piątek, 25 lipca 2008, 22:14

JEŚLI CHODZI O WYKSZTAŁCENIE...

Pozdrawiam wszystkich "historyków" z okresu PRL.
Chłopaki jak talala - fachowcy od otwierania kefirku.
Mam dziesięciu Synów i jedną Córkę, i w komunistycznej,
zwierzęco-ludowej Polsce zabraniałem im nauk.
Po prostu, wszyscy mają podstawówkę - jak ja,
i cholera dobrze im z takim wykształceniem...

No co tam chłopaki: magistry, profesory, doktory,
jak tam wasz świeży umysł, umiecie co jeszcze,
czy żeśta się zepsuli i pozapominali te obrazki
z Elementarza ?

Co dzisiaj robicie chłopaki ? Nikt z was nie pasie
domowych zwierząt ? Ja pracuje we wsi Całowanie,
i tam jako Pastuch opiekuję się zwierzątkami,
żeby złodzieje nie ukradli - jak onegdaj jeden
z prezydentów III RP, który konie kradł.

No tak jakoś wyszło to opowiadanko, zaraz myję
ręce i zasiadam do kolacji.

Piszta chłopaki, lubię was czytać, z wami to by
i wojnę z mrówkami wygrał.

Panie Prezydencie Lechu Kaczyński, do odznaczenia
natychmiast, w imieniu dziwaków i piłkarzy !

Z Wesołego Miasteczka
Zygmunt Jan Prusiński
25.07.2008 r.

Awatar użytkownika
inkwizytor

Post autor: inkwizytor » piątek, 25 lipca 2008, 23:31

Mam dziesięciu Synów i jedną Córkę, i w komunistycznej,
zwierzęco-ludowej Polsce zabraniałem im nauk.
Dobre! :lol: :lol: :lol:
A jak tam sprawy medyczne, u znachora? :lol: :lol: :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
prostak

Post autor: prostak » sobota, 26 lipca 2008, 08:18

JAK IDĘ DO LEKARZA...

To modlę się, ale krótko, o tak: Panie Boże, niech będzie mało klientów !

W dzisiejszym kraju,w ZŁODZIEJOWIE - (jestem autorem tej nazwy),
bo Polska skończyła się 25 Lipca 1932 roku, chyba tak, bo ze Związkiem Radzieckim podpisała "Umowę o nieagresji"; czy to jest normalne, kto kogo, w II RP też byli dziwaki, chyba tak, bo ta wiara o nieagresji
była właśnie agresją i, wcieleniem Polski do wspólnych Republik Radzieckich, a car - sekretarz z Moskwy,
zacierał ręce, jacy to Polacy są naiwni.

Przypominam historię tę prawdziwą dla pierwszego garnituru niewolników - ja byłem niewolnikiem
na szarym końcu. Głupole myśleli że są "bożkami", a przecież tamten okupant potrzebował tylko, tylko
zdrajców i sprzedawczyków Polski. Było tego kupę ! No tak to czynili jak "Bolek" w swojej karierze, który
w nagrodę za potulność i przysługę dla swoich przyjaciół dobranych był przez 4 lata prezesem Układu,
to znaczy małym prezydentem Złodziejowa !

Jak ktoś napisał mądrze, że w Złodziejowie w tej cudownej Służbie Zdrowia, nie jest się pacjentem a klientem.
I tak jakoś to wychodzi, iż jak jest dużo klientów do lekarza to mi choroba odchodzi... Dziwne. Te męczarnie
przechodzą klienci w Przychodniach tradycyjnie, jak to było w ślicznej ubeckiej PRL. Siedźta ludziska i opowiadajcie
głupoty z pierwszych stron gazet. Tam na tych stronach jest (czysty analfabetyzm), inaczej, bolszewizm.

Panie Donaldzie Tusieczku, mój ty zbawco w "Zielonym Raju", weź te wszystkie placówki Służby Zdrowia do prywatyzacji jak się należy w systemie komunistyczno-kapitalistycznym, niech leczą się tylko ci, którzy mają kasę, a bida niech idzie na łąki, pomarzyć.

Wówczas poczekalnie będą puste, a ja jak będę chory to z braku kolejki choroba nie odejdzie, o tak jak słowo, żegnam.

Z Wesołego MIasteczka
Zygmunt Jan Prusiński
26 lipca 2008 r.

Awatar użytkownika
inkwizytor

Post autor: inkwizytor » sobota, 26 lipca 2008, 10:49

Co do nazwy "Złodziejowo", to przypominam, że jest już w Ustce jakaś dzielnica nieoficjalnie nazywana Złodziejowem, więc nie spieszyłbym się z tym autorstwem. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 30 lipca 2008, 12:05

Ciekawy wywiadzik za Korwinem-Mikke nie przepadam ..ale w jego mysleniu urzekajaca jest logika, w koncu to dobry matematyk.

podaje link dla zainteresowanych http://www.youtube.com/watch?v=u79JcdLqgk4" onclick="window.open(this.href);return false;
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Zablokowany