Czy rządzą nami durnie?

Idealne miejsce na wszelkiego rodzaju dyskusje polityczne.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 7650
Rejestracja: wtorek, 5 kwietnia 2005, 21:39
Lokalizacja: HB 13

Czy rządzą nami durnie?

Post autor: Mirek » piątek, 31 stycznia 2014, 18:28

Polska importuje węgiel i gaz, choć ma bogate złoża obu surowców na własnym terenie. Nie rozwija też infrastruktury, choć ma ku temu idealne warunki geograficzne. Jak to możliwe? - pyta publicysta Grzegorz Pytel w internetowym tygodniku idei Nowa Konfederacja.

Mocne słowa często są pozbawione treści, jednak jedynie mocne i niezbyt przyjemne słowa mogą precyzyjnie, analitycznie opisać otaczającą nas rzeczywistość. Można by przytoczyć słynne określenie Stefana Kisielewskiego z 1968 r., który władzę komunistyczną ogarniętą totalistyczno-nacjonalistycznym szałem nazwał dyktaturą ciemniaków.

Energetyka, ?głupcze??

Przy obecnie szybko rozwijającym się zapotrzebowaniu na źródła energii na świecie bezpieczeństwo energetyczne jest fundamentem rozwoju ekonomicznego. Polska ma największe zasoby węgla w Unii Europejskiej, a zaopatrzenie w Polsce w energię elektryczną opiera się w ponad 90 proc. na węglu.

Tymczasem zamiast stawać się coraz większym centrum wydobycia i najnowszych technologii przemysłu węglowego (np. produkcji paliw płynnych z węgla w technologii tzw. czystego węgla), wydobycie czarnego złota spada i oto Polska stała się jego importerem netto, czyli rynkiem zbytu dla producentów zagranicznych.

Jest to o tyle istotne, że przy obecnym znacznym wzroście produkcji gazu z łupków w Stanach Zjednoczonych, tamtejsza energetyka przechodzi w coraz większym stopniu z węgla na gaz. Tym samym olbrzymie amerykańskie nadwyżki trafiają na rynki światowe. Gdzie wtedy ma się podziać węgiel rosyjski? Czyż nie najlepszym rozwiązaniem dla niego jest stworzenie popytu poprzez zniszczenie polskiego górnictwa?

Wcześniej podobną operację wykonano już na polskim gazie. Polska swego czasu była pionierem rozwoju wydobycia i wykorzystania gazu ziemnego. Nic zresztą dziwnego, potwierdzone zasoby konwencjonalnego gazu ziemnego oraz tzw. metanu spod węgla są na poziomie ok. 20 lat zapotrzebowania krajowego. Zasoby perspektywiczne gazu konwencjonalnego wystarczą nam zaś zdaniem Państwowego Instytutu Geologicznego na kolejne 115 lat, a gazu w łupkach (w opinii najnowszego raportu amerykańskiego Departamentu Energetyki) na dalsze 260.

Zatem obiektywne dane pokazują, że Polska jest faktycznym kolosem gazowym w środku Europy. Zamiast jednak odnosić z tego korzyści, została ona jednak skutecznie, za sprawą działań kolejnych polskich rządów, uzależniona od dostaw gazu z Rosji.

Analitycy rządowi z innych krajów i wielkich korporacji przyglądają się tej sytuacji. Ich wnioski są podstawą wewnętrznych ocen rządu polskiego w aspekcie kompetencji i spójności zarządzania. A wygląda to tak, jak wygląda: brak przysłowiowego sznurka do snopowiązałek w okresie żniw (w czasach realnego socjalizmu) to ?pikuś? w porównaniu z tym, co się obecnie dzieje z polską energetyką.

Drogi, których nie ma

Jakby problemów z energetyką było mało, w Polsce od dawna kuleje również infrastruktura. Także bez żadnych racjonalnych przyczyn. Polska leży wszak na obszarze geograficznym, w którym ? np. w odróżnieniu od Norwegii ? można bardzo szybko, łatwo i tanio rozwinąć sieć dróg. Wystarczy spojrzeć na mapę Polski, aby zauważyć, że zaplanować efektywną sieć autostrad jest trywialnie prosto.

Nasz kraj jest położony prawie wyłącznie na obszarach równinnych i ma dość zwarty, czworokątny kształt. A wiec łatwo wydedukować, że Polsce potrzebnych jest sześć autostrad: trzy z południa na północ, na zachodzie, w środku Polski i na wschodzie, oraz trzy z zachodu na wschód, na północy, w środku Polski i na południu. Taka sieć umożliwiłaby łatwe przemieszczanie się z i do każdego regionu kraju. Reszta dróg powinna zaś zostać odpowiednio zmodernizowana i dobudowana do takiej prostej sieci.

Najważniejsza z tych autostrad prowadziłaby z południa na północ, przebiegając na ścianie wschodniej. Na południu w okolicy Rzeszowa rozwidlałaby się na Ukrainę i Słowację. Na północy jej przedłużenie stałoby się zaś kręgosłupem komunikacyjnym Litwy, Łotwy i Estonii. W ten sposób przedsiębiorca z Podkarpacia mógłby bardzo łatwo współpracować z kooperantami z krajów bałtyckich, aż po Finlandię (na północ), oraz z krajami południa Europy, poprzez Słowację.

Ze względu na zapóźnienie ściany wschodniej zysk ekonomiczny z budowy takiej arterii komunikacyjnej byłby piorunujący. Zysk strategiczny, poprzez handlowe zbliżenie się z krajami bałtyckimi, południowymi i Ukrainą, też byłby spory. Tymczasem tej autostrady nie ma nawet w planach! Natomiast te, które w żółwim tempie powstają, są płatne, co ogranicza ich ekonomiczne korzyści dla rozwoju kraju.

Nie lepiej sytuacja wygląda w transporcie lotniczym. Polska będąca prawie 40-milionowym krajem, największym w Europie Środkowo-Wschodniej, i rozwijającą się gospodarką, powinna być regionalnym centrum transportu lotniczego. Tymczasem porównanie polskich lotnisk nawet nie do lotniska we Frankfurcie, lecz nawet w Wiedniu lub Amsterdamie, czy do lotnisk w bardzo małych norweskich miastach nie wypada najlepiej.

Fundament siły lub słabości polskiej polityki zagranicznej jest w Polsce. Pytania na temat sprawności naszego państwa zadają sobie także analitycy innych rządów, a z odpowiedzi wyciągają wnioski

Znowu mapa Polski pokazuje trywialność sytuacji, której rządzący Polską sprostać nie potrafią. Czy potrzebne są lotniska w Modlinie, na Okęciu i w Łodzi? Czyż naturalnym rozwiązaniem nie jest jedno duże lotnisko pomiędzy Warszawą a Łodzią z szybkim połączeniem drogowym (część jednej z autostrad zachód?wschód) oraz kolejowym?

Podobnie można spojrzeć na sprawę lotnisk w Krakowie i Katowicach. Czyż naturalnym rozwiązaniem nie byłoby lotnisko w połowie trasy pomiędzy Krakowem a Katowicami, przy trasie kolejowej i autostradzie A4? Takie lotnisko mogłoby obsłużyć aglomerację śląską, krakowską oraz, przy rozbudowaniu sieci dróg przy autostradzie i modernizacji kolei, praktycznie całą południowo-centralną Polskę, a nawet część Republiki Czeskiej.

Państwo musi mieć strategię

Jak pokazuje historia najlepszych gospodarek wolnorynkowych, rola państwa polega na stwarzaniu długoterminowych warunków rozwoju ekonomicznego. Częścią tego zadania jest zadbanie o rozwój spójnej infrastruktury, rozwój strategicznych gałęzi gospodarczych oraz zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego.

Takie podejście wymaga oczywiście spójnego długoterminowego planu oraz konsekwentnej i skutecznej jego realizacji. Jednak to właśnie owa realizacja jest jednym z testów sprawności państwa, jeżeli nie jednym z głównych (obok rządów prawa i obronności) powodów jego istnienia.

Tempo realizacji długoterminowych projektów może spadać lub wzrastać na skutek okoliczności, których kontrolować się nie da. Jednak kierunek powinien być jeden. I każdy odchodzący rząd powinien przekazywać stan strategicznych projektów swoim następcom w celu kontynuacji.

Warto również podkreślić, że dla realizacji wielkich strategicznych inwestycji nie ma złych okresów ekonomicznych. Oczywiście w sensie fiskalnym okres prosperity wydaje się najbardziej sprzyjający. Jednakże okres kryzysów, wbrew pozorom, też jest sprzyjający.

Po pierwsze, w okresie kryzysu koszta realizacji projektów są najniższe. Po drugie, są to wydatki nie na konsumpcję, ale na projekty mające przynosić zwrot w postaci wyższego dochodu narodowego. Po trzecie, wielkie inwestycje ograniczają wydatki socjalne, zapewniając dodatkowe miejsca pracy. Po czwarte zaś, stają się kołem zamachowym wychodzenia z kryzysu dla reszty gospodarki.

Nie są to naturalnie pomysły zupełnie nowe na polskiej scenie politycznej. W oparciu o powyższe koncepcje zbudowano w okresie międzywojennym Gdynię i rozwijano Centralny Okręg Przemysłowy, a pozytywne efekty tych projektów odczuwamy do dzisiaj.

Odpowiedź jest przy urnie

Fundament siły lub słabości polskiej polityki zagranicznej jest w Polsce. Pytania na temat sprawności naszego państwa zadają sobie także analitycy innych rządów, a z odpowiedzi wyciągają wnioski. Wnioski te zaś rzutują na relacje handlowe, dyplomatyczne czy negocjacje o charakterze strategicznym, np. w procesie negocjacji paktu klimatycznego i w wielu innych sprawach.

Każdy na pytanie ?Czy rządzą nami durnie?? musi odpowiedzieć sobie sam. Widać jednak gołym okiem, że konsekwencje braku racjonalnych planów i ambicji na poziomie narodowym oraz ich skoordynowanej, konsekwentnej realizacji od ponad 20 lat ponosi cały kraj. Przywołując innego klasyka: ?I kto za to płaci? Pani płaci, pan płaci? Społeczeństwo?. Jednak w odróżnieniu od czasów, gdy ?Kisiel? nazwał rządzących ciemniakami, obecnie możemy naszemu niezadowoleniu dać demokratyczny wyraz przy urnie wyborczej.

Grzegorz Pytel

Od autora:

Niniejszy artykuł powstał w grudniu 2013 r. i nie prezentuje w całości poglądów autora. Przykłady zaczerpnięto z rozmów z przedstawicielami zagranicznych think tanków i doradcami innych rządów. Artykuł ten pokazuje, jak ? za fasadą rytuałów dyplomacji ? tematyka wewnętrzna Polski postrzegana jest za granicą.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 4090
Rejestracja: czwartek, 12 lipca 2007, 11:34
Lokalizacja: Słupsk

Re: Czy rządzą nami durnie?

Post autor: Smerf Maruda » piątek, 16 stycznia 2015, 22:29

Wipler pięknie podsumował premiere Kopaczkę.wyzwany przez lewackich posłów z SLD i PO od pijaków , Przemysław Wipler ostro o lawirantce Kopacz i wyłudzaczu Sikorskim

Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
Topilzin
Posty: 6396
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 13:26

Re: Czy rządzą nami durnie?

Post autor: Topilzin » sobota, 17 stycznia 2015, 11:18

Są kupcy na kopalnie , więc w czym problem?Póki co można importować tani węgiel.Lepiej jednak dalej obywatela skubać co pośle Berbelucha? :roll: :lol:

Obrazek
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 4090
Rejestracja: czwartek, 12 lipca 2007, 11:34
Lokalizacja: Słupsk

Re: Czy rządzą nami durnie?

Post autor: Smerf Maruda » sobota, 17 stycznia 2015, 13:26

Topilzin pisze:Są kupcy na kopalnie , więc w czym problem?Póki co można importować tani węgiel.Lepiej jednak dalej obywatela skubać co pośle Berbelucha? :roll: :lol:
W ten sposób Polska jest rozprzedawana i neokolonizowana .

"Menadzerowie" holdingu węglowego przez lata byli zajęci wyprowadzaniem kasy z tego post PRL-owskiego Zjednoczenia,

lipne kontrakty, zakupy, ekspertyzy , kiepskie zarządzenie - to główne powody drogiego wegla z tych kopalni.
Po za tym , najlepiej je sprzedać znajomkom i sobie po 1 zł , jak się je doprowadzi do bankructwa,

Później się okaże , że jednak opłaca się w nich wydobywać węgiel. ;)

[youtube] 0UTf30HrYzA&feature=youtu.be&t=37m4s[/youtube]
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 4090
Rejestracja: czwartek, 12 lipca 2007, 11:34
Lokalizacja: Słupsk

Re: Czy rządzą nami durnie?

Post autor: Smerf Maruda » sobota, 17 stycznia 2015, 13:37

Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
Topilzin
Posty: 6396
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 13:26

Re: Czy rządzą nami durnie?

Post autor: Topilzin » sobota, 17 stycznia 2015, 15:08

Smerf Maruda pisze:
Topilzin pisze:Są kupcy na kopalnie , więc w czym problem?Póki co można importować tani węgiel.Lepiej jednak dalej obywatela skubać co pośle Berbelucha? :roll: :lol:
W ten sposób Polska jest rozprzedawana i neokolonizowana .

"Menadzerowie" holdingu węglowego przez lata byli zajęci wyprowadzaniem kasy z tego post PRL-owskiego Zjednoczenia,

lipne kontrakty, zakupy, ekspertyzy , kiepskie zarządzenie - to główne powody drogiego wegla z tych kopalni.
Po za tym , najlepiej je sprzedać znajomkom i sobie po 1 zł , jak się je doprowadzi do bankructwa,

Później się okaże , że jednak opłaca się w nich wydobywać węgiel. ;)

[youtube] 0UTf30HrYzA&feature=youtu.be&t=37m4s[/youtube]
To co w końcu? Koryto zostawić tylko świnie wymienić?To twoja recepta?
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Topilzin
Posty: 6396
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 13:26

Re: Czy rządzą nami durnie?

Post autor: Topilzin » sobota, 17 stycznia 2015, 16:35

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... zadu/7548n" onclick="window.open(this.href);return false;
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
elveez
Posty: 12199
Rejestracja: poniedziałek, 30 czerwca 2003, 15:01
Lokalizacja: Magierowo / Trocinowo
Kontakt:

Re: Czy rządzą nami durnie?

Post autor: elveez » sobota, 17 stycznia 2015, 16:59

http://aszdziennik.pl/114361,poslowie-p ... y-kopalnie" onclick="window.open(this.href);return false;

mysleliście ? hehe banda idiotów do tego kłamczuszki :D
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 4090
Rejestracja: czwartek, 12 lipca 2007, 11:34
Lokalizacja: Słupsk

Re: Czy rządzą nami durnie?

Post autor: Smerf Maruda » sobota, 17 stycznia 2015, 21:14

"Od lat trwa ciche porozumienie elit związkowych i rządu. Rząd daje duże pensje działaczom związkowym w spółkach skarbu państwa. A działacze, jak trzeba, robią strajki i protesty i dają rządowi alibi do dosypywania pieniędzy do kolejnych spółek z kłopotami. I tak się to toczy od lat". - pisze na swoim blogu w Onecie Janusz Palikot

Lepper jak poszedł w odstawkę ,też zaczynał mówić prawdę, ale seryjny samobójca szybko go uciszył .

Sugerujesz Topilzin , że cały ten strajk to była zwykła ustawka ?
W naszym kraju wszystko możliwe :(
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
Topilzin
Posty: 6396
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 13:26

Re: Czy rządzą nami durnie?

Post autor: Topilzin » sobota, 17 stycznia 2015, 21:29

Sugerujesz Topilzin , że cały ten strajk to była zwykła ustawka ?
W naszym kraju wszystko możliwe :(
Obserwując co się dzieje od 89-tego roku z regularnością imienin teściowej nie mam oczywiście ku temu powodu. :lol: :evil: :lol:
Może nie tyle ustawka co gra , zawsze ta sama lecz niestety naszym kosztem.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Topilzin
Posty: 6396
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 13:26

Re: Czy rządzą nami durnie?

Post autor: Topilzin » niedziela, 18 stycznia 2015, 22:17

Napewno durnie.

http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/70620 ... zywek.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 4090
Rejestracja: czwartek, 12 lipca 2007, 11:34
Lokalizacja: Słupsk

Re: Czy rządzą nami durnie?

Post autor: Smerf Maruda » środa, 21 stycznia 2015, 17:36

Smerf Maruda pisze:
"Od lat trwa ciche porozumienie elit związkowych i rządu. Rząd daje duże pensje działaczom związkowym w spółkach skarbu państwa. A działacze, jak trzeba, robią strajki i protesty i dają rządowi alibi do dosypywania pieniędzy do kolejnych spółek z kłopotami. I tak się to toczy od lat". - pisze na swoim blogu w Onecie Janusz Palikot

Lepper jak poszedł w odstawkę ,też zaczynał mówić prawdę, ale seryjny samobójca szybko go uciszył .

Sugerujesz Topilzin , że cały ten strajk to była zwykła ustawka ?
W naszym kraju wszystko możliwe :(
Michalkiewicz to potwierdza
Dalsze doskonalenie ustroju socjalistycznego... w USA! - Stanisław Michalkiewicz nie tylko o wiekopomnych dziełach towarzysza Baracka Obamy, także o nadziejach Niemców związanych z freudowską pomyłką "naszej złotej pani Anieli", o zarządzonej przez prezydenta Poroszenkę brance na Ukrainie i o ustawce między rządem premierzycy Kopacz a agentami zwanymi tym razem działaczami związkowymi
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
Topilzin
Posty: 6396
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 13:26

Re: Czy rządzą nami durnie?

Post autor: Topilzin » środa, 21 stycznia 2015, 19:00

Demagog , dobrze mu się żyje z tego.W normalnym kraju musiałby się wziąść do prawdziwej roboty.
Widać że trunkowy gościu. :?
Z Obamy robi bolszwewika. :roll: Pewnie mu się wszystko z bolszewią kojarzy jak smerfowi.
Niestety prawda jest taka że nożyce dochodów pomiędzy bogatymi i biednymi coraz szerzej otwarte..To dobrze nie rokuje na przyszłość i zagraża ładowi socjalnemu.
Oczywiście że bogactwo trzeba więcej opodatkować (mniej pracę) bo realnie bogaci płacą mniej podatków niż biedni.
Zmniejszyć wtedy VAT o połowę.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 4090
Rejestracja: czwartek, 12 lipca 2007, 11:34
Lokalizacja: Słupsk

Re: Czy rządzą nami durnie?

Post autor: Smerf Maruda » środa, 21 stycznia 2015, 19:24

Topilzin pisze:Demagog , dobrze mu się żyje z tego.W normalnym kraju musiałby się wziąść do prawdziwej roboty.
Widać że trunkowy gościu. :?
Z Obamy robi bolszwewika. :roll: Pewnie mu się wszystko z bolszewią kojarzy jak smerfowi.
Masz jakąś obsesje na punkcie ludzi, którzy nie myślą tak jak Ty :mrgreen:

Nie podobają ci się kogoś poglądy, to wyzywasz go od alkoholików albo proponujesz im "uczciwą pracę" zapewne w kamieniołomach lub na Syberii ?
Gdyby dziaduszka Stalin żył, dałby ci order zasłużonego demagoga i bohatera Sowietskiego Sajuza

Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
elveez
Posty: 12199
Rejestracja: poniedziałek, 30 czerwca 2003, 15:01
Lokalizacja: Magierowo / Trocinowo
Kontakt:

Re: Czy rządzą nami durnie?

Post autor: elveez » środa, 21 stycznia 2015, 19:30

Nie nie smerf. Topek poprostu umie zarobic na innych zasadach niz polskie, Ty nie.
Stad ta roznica. :lol: :lol:
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 4090
Rejestracja: czwartek, 12 lipca 2007, 11:34
Lokalizacja: Słupsk

Re: Czy rządzą nami durnie?

Post autor: Smerf Maruda » środa, 21 stycznia 2015, 19:34

Dziekan waszyngtońskiej uczelni, szkolącej m.in. dyplomatów amerykańskich i żołnierzy US Army. odpowiada na pytanie : Dlaczego w Polsce rządzą prawie stale lewacy? Prof. Marek Chodakie

Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 4090
Rejestracja: czwartek, 12 lipca 2007, 11:34
Lokalizacja: Słupsk

Re: Czy rządzą nami durnie?

Post autor: Smerf Maruda » środa, 21 stycznia 2015, 19:38

elveez pisze:Nie nie smerf. Topek poprostu umie zarobic na innych zasadach niz polskie, Ty nie.
Stad ta roznica. :lol: :lol:
Co to ma do tematu ?
( ktoś zrozumiał o co elvezowi chodzi :mrgreen: )

Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
Topilzin
Posty: 6396
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 13:26

Re: Czy rządzą nami durnie?

Post autor: Topilzin » środa, 21 stycznia 2015, 20:08

Ty smerf jak pelikan łykasz od swoich Michałkiewiczów wszystko bezkrytycznie i w dużych ilościach a to jest problem.Jak z wszystkim co się przedawkuje.Już nie jeden na takich garbach jak ty stał się "opozycyjnym lub związkowym" celebrytą i nieźle na tym zarabia.Smieje się w domu pewnie z was w puk.Za krytyczne spojrzenie innych na twoich muftich rzucasz się zaraz do gardła a to poważny znak uzależnienia.
Nabierz trochę dystansu bo dobry z ciebie chłopak.

Obrazek
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 4090
Rejestracja: czwartek, 12 lipca 2007, 11:34
Lokalizacja: Słupsk

Re: Czy rządzą nami durnie?

Post autor: Smerf Maruda » środa, 21 stycznia 2015, 20:36

Topilzin pisze:Ty smerf jak pelikan łykasz od swoich Michałkiewiczów wszystko bezkrytycznie i w dużych ilościach a to jest problem.
Nie wiem na jakiej podstawie to piszesz ,
zapewne to tylko twoja frustracja spiskowe domysły z nią związane,
masz do tego prawo, może czas na urlop ?

PS: Jak wstawię filmik Stonogi, Gudzowatego to napiszesz to samo :roll:
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
Topilzin
Posty: 6396
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 13:26

Re: Czy rządzą nami durnie?

Post autor: Topilzin » środa, 21 stycznia 2015, 21:15

PS: Jak wstawię filmik Stonogi, Gudzowatego to napiszesz to samo :roll:
Nie wiem kto to Stonoga lub Gudzowaty.Nie muszę wiedzieć.Pewnie to takie Michałkiewicze.Krążą po fejsbukach i ludziska się tym napawają.Musiałbym posłuchać.Nie wiem tylko po co. Raczej nudzą mnie tacy ludzie.
Wiem natomiast kto to Ghandi , Mandela , Nietsche czy Machiavelli.Mam trudności z odnoszeniem się do czegoś czego nie mogę empirycznie zrewidować dlatego wszystkie teorie spiskowe spływają po mnie jak woda po kaczce.
Napewno byt kształtuje świadomość bo widać to na każdym kroku i to wiem.Sprawdzone.Niestety na złość twoim guru nie mogę być ich ofiarą bo nie jestem frustratem.Mam dobrze płatną pracę ,którą lubię.(pracuje od 17 roku życia do dziś praktycznie bez przerwy)Własną rodzinę i dom.Moi starzy mi w niczym nie pomogli(zlamanego grosza ani nic)Do tego nigdy nie byłem komunistą tylko dokładnie przeciwnie.Dorabiałem się ciężką pracą oraz przebywam wśród ludzi ,którzy mają podobnie i są zadowoleni z życia.Jestem osobą też głęboko niewierzącą.
Nic tu pewnie dla ciebie nie pasuje i nic na to nie poradzę.Nie jestem podatny.Nie słucham bzdet nawet gdy zawierają 50% jakiejś prawdy.
Uff ...aż tyle.Teraz zwyzywasz mnie od kłamców i komuchów bo jak fakty nie pasują to tym gorzej dla faktów.

Ty smerf jak pelikan łykasz od swoich Michałkiewiczów wszystko bezkrytycznie i w dużych ilościach a to jest problem.


Nie wiem na jakiej podstawie to piszesz ,
zapewne to tylko twoja frustracja spiskowe domysły z nią związane,
masz do tego prawo, może czas na urlop ?
Przecież to nie ja tylko ty cały czas nimi bombardujesz to i inne fora.Misjonarz.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Zablokowany