Wybory prezydenckie 2015

Idealne miejsce na wszelkiego rodzaju dyskusje polityczne.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Wybory prezydenckie 2015

Post autor: Smerf Maruda » sobota, 14 lutego 2015, 11:34

Mnie nie chodzi o to, by dostać się do żłobu. Teraz zarabiam więcej niż prezydent?.

?Mógłbym sobie, jak inni artyści, żyć, przemilczając polityczne tematy. Rewolucjoniści z Jarocina dziś pilnują swoich apartamentów na ciepłych wyspach i medali od Bronisława Komorowskiego za 25 lat 'wolności'? - mówi Paweł Kukiz, znany muzyk i samorządowiec. W rozmowie z ?Polską The Times? wyjaśnia, dlaczego chce kandydować na Prezydenta RP oraz co zamierza zmienić w Polsce.

Pytany po co mu polityka, wyjaśnia: ?Na swoim profilu na Facebooku napisałem: 'Zainteresowania - muzyka... i polityka. Po co polityka? Żeby wyrwać naszą ojczyznę z łap partyjnych klanów, aby potem móc śpiewać o kwiatkach i motylkach'. Po prostu. Nie mam zamiaru do końca życia skakać i krzyczeć ze sceny, że mam dość tego systemu. A krzyczę tak już od Jarocina w 1984 r. Chciałbym żyć w normalnym kraju, śpiewać piosenki z Jankiem Borysewiczem o tym, że 'ona mnie kocha albo nie kocha'. Cieszyć się życiem?.

Na uwagę, że polityka przez Kukiza zawsze była uważana za ?ściek, korupcję i wszystko co najgorsze? zaznacza, że ?prowadzi działalność proobywatelską?. ?Chcę przywrócić obywatelowi podmiotowość, a nie ubiegać się o urząd prezydenta dla urzędu. Gdybym został prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej i udałoby mi się wykorzystać ten urząd ku temu, by zmienić system ustrojowy przez zmianę ordynacji wyborczej, by przywrócić państwo obywatelom, to tuż po tych zmianach - zmianie konstytucji i ordynacji wyborczej - natychmiast rozpisałbym referendum, czy w związku z tym, iż cel praktycznie rewolucyjny został osiągnięty, nie powinienem zrezygnować z funkcji prezydenta i na moim miejscu nie powinna się pojawić osoba, podobnie jak ja, spoza układów partyjnych, grup biznesu, za to bardziej merytorycznie przygotowana i predysponowana do pełnienia tego urzędu? - tłumaczy.

I dodaje, że ?polityka w Polsce kojarzy się z tak zwanym żłobem?. ?Mnie natomiast nie można robić zarzutu pójścia do żłobu z kilku względów. Po pierwsze miałem wielokrotnie propozycje, czy to od PO, czy od Ruchu Palikota, a nawet PSL, startowania z ich list do parlamentu, gdzie z automatu bym wszedł. Odmawiałem. Miałem propozycję startowania do europarlamentu - odmówiłem. Następnym dowodem na to, że mnie nie chodzi o żłób, jest fakt, co zauważyły same media, że zarabiam więcej niż prezydent. Jaka jest więc logika w tym, że idę od żłobu, przy którym jestem, do żłobu, przy którym jest znacznie mniej?? - wskazuje Kukiz. Zaznacza, że ?kandydowanie to naturalna konsekwencja jego walki o podmiotowość dla obywateli?.

Paweł Kukiz wskazuje, że pierwszym testem, jaki musi zdać on i jego otoczenie jest spełnienie wymogów formalnych dotyczących kandydatury na urząd Prezydenta RP. ?Jestem nastawiony pozytywnie, ponieważ przed zebraniem tych 100 tys. podpisów trzeba było zebrać tysiąc, żeby zarejestrować kandydata. Zebraliśmy je w jeden dzień. Błyskawicznie. A czy będzie 100 tys., czy nie - jeżeli los czy Bóg, jakkolwiek to nazwać, będzie chciał, jeżeli zdarzy się tak, że tych podpisów nie zbiorę, to uznam, że moja misja przynajmniej na najbliższy czas została zakończona. Skoncentruję się wtedy na muzyce i zarabianiu pieniędzy. W tej chwili walczę o przyszłe pokolenia, ale jeżeli się okaże, że nie ma takiej woli wśród ludzi, albo istnieje przeszkoda w postaci, najzwyczajniej mówiąc, mojej nieskuteczności, system będzie silniejszy, to nie będę się kopał z koniem. Zajmę się tylko swoimi dziećmi, aby je ewakuować z Polski, bo pozostając w obecnym systemie wkrótce padnie? - tłumaczy Kukiz.

Dodaje, że ludzi oczekujących na zmiany jest coraz więcej. ?Jest ich cała masa. Rozproszonych, o różnych światopoglądach, ale za to łączy ich wszystkich przyzwoitość. Stoją poza partiami, działają w pojedynkę. Moje kandydowanie jest okazją do ich zjednoczenia pod hasłem 'Idziemy razem po naszą Ojczyznę, po przyzwoitość i fachowość, ponad światopoglądami'?.

Cała rozmowa w Polska The Times.

Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
Topilzin

Re: Wybory prezydenckie 2015

Post autor: Topilzin » sobota, 14 lutego 2015, 12:40

O!! i tu jeszcze Kukiz. :roll:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » sobota, 14 lutego 2015, 16:04

Topilzin pisze:O!! i tu jeszcze Kukiz. :roll:
Najwszechstronniejszy kandydat na prezydenta :|

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 14 lutego 2015, 16:11

Smerf Maruda pisze:
Topilzin pisze:O!! i tu jeszcze Kukiz. :roll:
Najwszechstronniejszy kandydat na prezydenta :|
Jak zredukuje o 80% dwór i odpowiednio koszty to jestem za.
"Małpki" to jeszcze najmniejszy problem. :lol: :lol: :lol:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » sobota, 14 lutego 2015, 19:06

Ale Kukiz , jest mało przystojny ,
jaki elektorat chciałby zakisić takiego ogóra ,
co innego Madzia :mrgreen:

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 14 lutego 2015, 19:45

Ale Kukiz , jest mało przystojny ,
jaki elektorat chciałby zakisić takiego ogóra ,
co innego Madzia :mrgreen:
50% wyborców to kobiety więc tutaj szanse niejako są.Do tego nikt normalny nie nazywa się ogórek. :lol:
Gorzej tylko jeśli inny kandydat ma wypisane na czole słowo "Problemy". :lol:

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » sobota, 21 lutego 2015, 10:59

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » niedziela, 22 lutego 2015, 21:18

Obrazek

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » niedziela, 22 lutego 2015, 21:25

naś połśki prezidend

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » czwartek, 26 lutego 2015, 16:33

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » niedziela, 8 marca 2015, 21:50

Obrazek
Polska Rewolucja Narodowa

Wybierz zgodę na korupcję i bezpieczeństwo dla złodziei. Koledzy Skarbu Państwa jak tlenu potrzebują reelekcji Komorowskiego
Budowa Stadionu Narodowego ? najdroższa w Europie, według raportu NIK przepłacona o ponad 268 milionów złotych, wielomilionowe zamówienia bez przetargów, NIK pisze o korupcji w tle.
Budowa Stadionu Śląskiego ? przepłacona o setki milionów złotych, trudno to policzyć, zamówienia bez przetargu, NIK pisze delikatnie o mechanizmach korupcjogennych.
Budowa Stadionu we Wrocławiu ? setki milionów strat, podejrzenia korupcji jak wyżej?
Sprzedaż państwowych gruntów rolnych ? pełna dowolność w zakresie typowania do sprzedaży, wycen, przetargów, woń korupcji unosi się tam dalej niż woń wylewanej na tych polach gnojówki.
Wywłaszczanie gruntów pod autostrady ? pełna dowolność, korupcja w tle. To przykłady z paru niedawnych kontroli dość oszczędnej w krytykach Najwyższej Izby Kontroli.
O aferze hazardowej zamiecionej pod dywan, o aferze teleinformatycznej (ponoć największa afera III RP) o aferze Amber Gold i ciągniętym po lotnisku samolocie nawet nie chce się wspominać.
Gdzie kamieniem nie rzucić (a kamieni w Polsce kupa), to trafisz w uwijających się skrzętnie wokół majątku państwowego gości, których redaktor Jachowicz kiedyś znakomicie nazwał kolegami Skarbu Państwa.
Dla nich rzeczywiście trwa obecnie złoty wiek. Złoty wiek dla korupcji i okradania państwa.
Koledzy Skarbu Państwa jak tlenu potrzebują zwycięstwa Bronisława Komorowskiego. Bo tylko on gwarantuje im, że to się nie skończy, wszak do zagospodarowania jest jeszcze sporo różnych dóbr.
Dlatego hasło wyborcze jest dobre ? wybierz zgodę na korupcję i bezpieczeństwo dla złodziei?

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 8 marca 2015, 22:08

Nie ma się co patyczkować.Za El Ni?o też odpowiada.Nie ma innej opcji. :shock:

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » poniedziałek, 9 marca 2015, 09:24

Topilzin pisze:Nie ma się co patyczkować.Za El Ni?o też odpowiada.Nie ma innej opcji. :shock:
Nie tylko, jako jasnowidz przewidział katastrofę, która go wyniesie na grzędy, sorry urzędy.
lepszy od tego z Człuchowa .

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 9 marca 2015, 16:57

Jak już puszczasz mały putinku to puszczaj w całości. :roll:

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » poniedziałek, 9 marca 2015, 18:27

Topilzin pisze:Jak już puszczasz mały putinku to puszczaj w całości. :roll:
To se ne da panie Hawranek ,
całość :roll:
forum by zabrakło :twisted:

Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 9 marca 2015, 18:45

Palant i buc to jednak mniejsze zło niż poprzednik przestępca.

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » poniedziałek, 9 marca 2015, 19:13

Topilzin pisze:Palant i buc to jednak mniejsze zło niż poprzednik przestępca.
Masz rację , Kwaśniewski powinien siedzieć , w ramach nowych norm, w jednej celi z żoną .
Zaczynam cie lubić Topilcynie :mrgreen:

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » poniedziałek, 9 marca 2015, 19:31

Smerf Maruda pisze:Obrazek
Polska Rewolucja Narodowa

Wybierz zgodę na korupcję i bezpieczeństwo dla złodziei. Koledzy Skarbu Państwa jak tlenu potrzebują reelekcji Komorowskiego
Budowa Stadionu Narodowego ? najdroższa w Europie, według raportu NIK przepłacona o ponad 268 milionów złotych, wielomilionowe zamówienia bez przetargów, NIK pisze o korupcji w tle.
Budowa Stadionu Śląskiego ? przepłacona o setki milionów złotych, trudno to policzyć, zamówienia bez przetargu, NIK pisze delikatnie o mechanizmach korupcjogennych.
Budowa Stadionu we Wrocławiu ? setki milionów strat, podejrzenia korupcji jak wyżej?
Sprzedaż państwowych gruntów rolnych ? pełna dowolność w zakresie typowania do sprzedaży, wycen, przetargów, woń korupcji unosi się tam dalej niż woń wylewanej na tych polach gnojówki.
Wywłaszczanie gruntów pod autostrady ? pełna dowolność, korupcja w tle. To przykłady z paru niedawnych kontroli dość oszczędnej w krytykach Najwyższej Izby Kontroli.
O aferze hazardowej zamiecionej pod dywan, o aferze teleinformatycznej (ponoć największa afera III RP) o aferze Amber Gold i ciągniętym po lotnisku samolocie nawet nie chce się wspominać.
Gdzie kamieniem nie rzucić (a kamieni w Polsce kupa), to trafisz w uwijających się skrzętnie wokół majątku państwowego gości, których redaktor Jachowicz kiedyś znakomicie nazwał kolegami Skarbu Państwa.
Dla nich rzeczywiście trwa obecnie złoty wiek. Złoty wiek dla korupcji i okradania państwa.
Koledzy Skarbu Państwa jak tlenu potrzebują zwycięstwa Bronisława Komorowskiego. Bo tylko on gwarantuje im, że to się nie skończy, wszak do zagospodarowania jest jeszcze sporo różnych dóbr.
Dlatego hasło wyborcze jest dobre ? wybierz zgodę na korupcję i bezpieczeństwo dla złodziei?
Ja za tym prezydentem nigdy nie byłem - ale te zarzuty raczej Smerfie kieruj do premiera, rządu i parlamentarzystów - ci ludzie mają o wiele większy wpływ na nasze życie niż prezydent.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 9 marca 2015, 20:07

Problem dla mnie w tym chłopaku-z ustki że prezydent jest wybierany w wyborach powszechnych a tym samym ma takie samo zakotwiczenie prawne jak premier.Czyli zatwierdzona niejako dwuwładza w państwie.Liberum veto nic nie nauczyło najwyraźniej.To jest chore i konfliktuje.Nie mówiąc już o horrendalnych kosztach.Korzyści z takiego stanu rzeczy natomiast nie widzę .

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 9 marca 2015, 20:14

Smerf Maruda pisze:
Topilzin pisze:Palant i buc to jednak mniejsze zło niż poprzednik przestępca.
Masz rację , Kwaśniewski powinien siedzieć , w ramach nowych norm, w jednej celi z żoną .
Zaczynam cie lubić Topilcynie :mrgreen:
Kwasek powinien siedzieć to prawda.Z tą mendą Millerem.Za moskiewskie srebrniki za talibów na naszej ziemi i te 15 mln za nich do kieszeni własnych. :evil:
Tak samo zimny Lech jakby przeżył to do paki.

Zablokowany