OPŁATA UZDROWISKOWA 2013-SKANDAL!!!

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

liberator

Re: OPŁATA UZDROWISKOWA 2013-SKANDAL!!!

Post autor: liberator » poniedziałek, 5 listopada 2012, 10:05

Proponuję upublicznić kwoty jakie dana(wszystkie) kwatera lub ośrodek ...(itp) zebrała i przekazała miastu.
Wtedy wyjdzie kto płaci a kto nie.
A propo wysokości opłaty widzę ,że rzecznik milczy.(czyżby się bał wypowiedzieć na ten temat ?) :oops:

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » poniedziałek, 5 listopada 2012, 10:13

nie wiesz jak to jest z reakcją na klimatyczne wśród turystów?
Obrazek
jak ktoś każe płacić... i się okaże za tą samą cenę nie wliczone klimatyczne było bliżej morza...
niby z jakiej paki mają żądać dodatkowej opłaty.

to jest poroniony pomysł
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » poniedziałek, 5 listopada 2012, 12:59

iXik pisze:nie wiesz jak to jest z reakcją na klimatyczne wśród turystów?
(...)
to jest poroniony pomysł
Poroniony jest brak konsekwencji. Albo ściągamy od wszystkich, albo od nikogo. Jeżeli ja w każdej ofercie w górach mam napisane, że do ceny wlicza się opłatę klimatyczną w takiej a nie innej wysokości, to nie przeraża mnie to, bo widzę ten zapis na każdym ogłoszeniu i wiem, że jest to normalna praktyka w tym regionie. U nas na odwrót... Zasadniczo ceny kwater są porównywalne z tymi w górach, tylko, że "nasz" kwaterodawca unika - bo może - płacenia lokalnego podatku i nie ponosi żadnych tego konsekwencji, bo Władza uparcie twierdzi, że nie ma narzędzi do jego egzekwowania... A później uparcie twierdzi, że nie ma pieniędzy na inwestycje, a później "szary" kwaterodawca twierdzi, że przyjechało mniej turystów, na co Miasto odpowiada, że nie jest w stanie zrobić nic, bo szara strefa nie płaci, a Miasto nie ma narzędzi.....
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 5 listopada 2012, 15:41

dpowiada, że nie jest w stanie zrobić nic, bo szara strefa nie płaci, a Miasto nie ma narzędzi.....
Takie gadanie to sobie w buty mozna włożyć.

Wszystko mozna opodatkować.
Kiedyś była to dziesięcina a dziś połowina -zaj....sty progres.

MASZYNA URZĘDNICZA JEST NIEZASPOKOJONA- WIECZNIE.
ZAWSZE BRAK PIENIĘDZY.
MOZE ZWOLNIC POŁOWE PODCIOTKÓW Z URZĘDU to sie kasa znajdzie.
Tylko hasła wyborcze -zwolnie częśc aparatu urzędniczego -patrz DONALD TUSK-nałogowy kłamca-i przykład idzie z góry.Kwadratura koła. :oops:
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 5 listopada 2012, 17:26

Dla mnie to co pisze Maj jest oczywiste jak "strzał z tekla i mikrofonu test". Sam płacę taką opłatę w różnych miastach i mega kpiną jest dla mnie gadka ze 48 zł takiej opłaty za 2tygodniowy urlop to są wygórowane stawki. :lol:
Lubię za to, kiedy wpadam za rok i widze postępy czy to w oznaczeniach czy dodatkowych miejscach do wypoczynku i tabliczki ... wykonano za.....
Dawno powinno się problem rozwiązać korzystając z dostepnych narzędzi prawnych.
Urząd sam sobie winien, za trudne, za trudne, za trudne....
Urzednicy i radni zapominają że nie stają się niewidzialni po kadencji... :idea:
_DSC6853.JPG
1:20 w nocy 18 pazdziernik...
poczytaj pdf'a ile Krakow ma oplaty rocznie... nikt tam nie odpuscil, za to Torun z 1,5 mln ludzi uzbierać pragnie 700 tys zł. w 2013 roku....
Mirek..za 5-8 lat kolo Ciebie zrobi sie 2 Magierowo poczujesz demolke, hałas i odczujesz spadek walorów estetycznych przez nasycenie to inaczej spojrzysz na problem. Niech zostanie chociaz ten mln zł za "niektóre barachło" co tu zjechac potrafi.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Grzegorz

Post autor: Grzegorz » poniedziałek, 5 listopada 2012, 18:48

elveez pisze: Niech zostanie chociaz ten mln zł za "niektóre barachło" co tu zjechac potrafi.
Prawdę prawisz, aczkolwiek kiesa u ciebie pełna jest, skoro świeże powietrze tak hojnie wynagradzasz.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 5 listopada 2012, 19:54

Poprostu nie smierdze na plazy 16 h dziennie tylko aktywnie...jestem w wielu miejscach i czerpie z tego. Zadna pelna .... poprostu wole zostawic na wakacje niz lazic po pubach ...no i jestem niepalacy. Poruszam sie rowerem po okolicy 10 km. Choc auto mam. Mowie o obecnej oplacie, o tej nowej nie slyszalem.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

liberator

Post autor: liberator » poniedziałek, 5 listopada 2012, 20:09

elveez pisze:Poprostu nie smierdze na plazy 16 h dziennie tylko aktywnie...jestem w wielu miejscach i czerpie z tego. Zadna pelna .... poprostu wole zostawic na wakacje niz lazic po pubach ...no i jestem niepalacy. Poruszam sie rowerem po okolicy 10 km. Choc auto mam. Mowie o obecnej oplacie, o tej nowej nie slyszalem.
A o czym jest ten post? O garbatych aniołkach :?: :lol:

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 5 listopada 2012, 20:33

O tym ze jak mnie nie stac to nie jadam w knajpach, jak oszczedze, takie mam wczasy. Skoro prawo zmusza mnie do placenia a reszty nieplacacych nie kara to jestem przeciw budowaniu drogi do plazy z Koscielniaka itd.
Obrazek

Grzegorz

Post autor: Grzegorz » poniedziałek, 5 listopada 2012, 20:47

Elvik zastanów się, czy problem z płaceniem OK ma emeryt, singel ?, czy pięcioosobowa rodzina? Dlaczego rodzice, którzy starają się wychować i utrzymać trójkę dzieci mają mieć wszędzie pod górę. Dla mnie opłata klimatyczna to głupota, niedopracowany system ściągania pieniędzy z ludzi, którzy godzą się na wszystko, boją się .

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 5 listopada 2012, 21:02

Zastanawialem sie...czy 5 osobowa rodzina dostaje znizki w galerii handlowej? w salonie samochodowym ? to wszystko sluzy ludziom. "Chcieliscie kapitalizm no to macie". Mam sie podpalic od ratuszem zeby zniesli ta oplate ?
Obrazek

Grzegorz

Post autor: Grzegorz » poniedziałek, 5 listopada 2012, 21:11

elveez pisze:Zastanawialem sie...czy 5 osobowa rodzina dostaje znizki w galerii handlowej?
Rzadko widzę takie rodziny w galeriach i to jest przykre. Nie podpalaj się pod ratuszem, tam i tak jest gorąco.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 5 listopada 2012, 21:17

To zwykły , wulgarny bakszysz zwany pieszczotliwie opłatą klimatyczną , do tego w majestacie prawa :mrgreen: .Arabizacja kraju i oznaka biedy umysłowo-cywilizacyjnej.Kpina i relikt.Jak najszybciej zlikwidować !! To opłata niemoralna i destrukcyjna.Płacą tylko uczciwi i naiwni.Argument z rodziną i dziećmi jak najbardziej trafny , pokazuje całą perwersję tego chorego zjawiska.

Za wikipedią:

"Bakszysz - rodzaj napiwku, a raczej coś w rodzaju zawoalowanej jałmużny, obyczaj związany z religią islamu nakazujący wiernym dzielenie się częścią swoich dochodów z biednymi (ratuszakami :lol: ), a żeby biednego (ratuszaka) nie urazić darowizną w postaci czystej jałmużny pretekstem może być nawet symboliczna pomoc, czy po prostu zwykła uprzejmość, którą się wynagradza właśnie bakszyszem.

Obecnie bakszysz przybrał rozmiary przemysłu żerowania na zagranicznych turystach, którzy proceder ten zamiast napiwku często określają jako zwykłą łapówkę, którą trzeba często ofiarować za rzeczy, których bezpłatna dostępność wydaje się dla turystów oczywista.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » wtorek, 6 listopada 2012, 01:06

jak przyjeżdżają turistas to się pytają czasami rodzice czy za dziecko będzie taniej np. o połowę. albo czy za niemowlaka też muszą płacić, przecież śpi 'z nami'...

a wody to niby też mniej zużywa?! więcej jeszcze bo non stop upaprany chodzi i zanim się umyje to za 3 ludzi wyleje
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 6 listopada 2012, 07:46

Biznes nie lubi srednio zamoznych/zbytnio oszczednych klientow. Jesli klient nie "szasta" to automatycznie jakosc uslug spada a wlasciwie ustecki "restaurator" zaczyna kombinowac zeby wygladalo jak milion $ a jak smakuje wiekszosc wie. I takich wlasnie klientów ukochala sobie Ustka. Z tym co obserwuje kazdego roku zarowno od strony miejscowej wladzy jak i samych odwiedzajacych wnioskuje ze taka oplata sie miastu nalezy. To jedyny rodzaj rekompensaty za spustoszenie jakie robia nasi dyskotekowi wczasowicze i wszelkiej masci kombinatorzy. Lasy nie sa pelne przypadkowych klockow. Do tego czesc miejscowych dzialkowcow sra dodatkowo we wlasne gniazdo dokladajac 5 groszy do wizerunku okolicy i ekologii.

A ze urzednikow mamy takich jakich wybralismy ... Parkometry i profity z nich plynace dostrzegli po 5 latach, wiec jest cien szansy ze za dekade lub dwie dostrzega rowniez range oplaty miejscowej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » wtorek, 6 listopada 2012, 09:41

elveez, jeżeli o mnie chodzi, ja nie kwestionuję istoty opłaty, ale jej wysokość. ZA 3 zł klimatycznego to ja już oczekuję walorów stricte uzdrowiskowych. Tych w Ustce nie ma.
Szklarska Poręba, niebędąca uzdrowiskiem, ale mająca klimat na tyle przychylny, by organizowano tam zgrupowania sportowe, w ciągu 3 lat podniosła opłatę o 0,20 zł i wynosi ona obecnie 2,05 zł. W samej Szklarskiej znajduje się enklawa Karkonoskiego PN, a do samych bram parku od centrum jest chyba jakieś 20 min. drogi.

Mnie zastanawia, jakie są przesłanki za ustalaniem opłaty na takim, a nie innym poziomie.
http://www.pustamiska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nic trudnego zrobić coś dobrego
Konsument głosuje portfelem

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 6 listopada 2012, 09:55

W zasadzie juz o tym napisalem - jak miasto nie "umi ściungnąć" brakujacych 700 tyś zł to podniesie o tyle żeby braki skompensować. W lecie w piecach się nie pali. Wiec chyba problemu nie ma?
Latem w lasach smieci nie widać bo albo stopień pożarowy, albo kleszcze więc po co tam łazić ? :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 6 listopada 2012, 15:46

Cos w tym stylu:
pomyśl 1.jpg
pomyśl 1.jpg (21.88 KiB) Przejrzano 628 razy
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 6 listopada 2012, 17:45

Przeciez tak jest ... nadal nie wierzysz :) No Mirek pora porzucic marzenia...darowe parkowanie niegwałcone jadlo itd... tak jak bys wierzyl w spalanie auta z katalogu czy super jakosc ryby na promce ;]
Obrazek

Edward

Post autor: Edward » wtorek, 6 listopada 2012, 22:34

elveez: urzędników nie wybierają mieszkańcy, przyjmuje ich do pracy burmistrz - i jest to jego wyłączna kompetencja.
Natomiast co do reszty to masz rację. Problem w tym, że w wielu miejscowościach kwaterodawcy nie dyskutują z klientem, lecz podają mu cenę łączną. I są wioski, gdzie tej opłaty zbiera się więcej niż w Ustce. A nie trzeba zapominać, że miasto otrzymuje dotację w wysokości zebranej kwoty - i może ją przeznaczyć tylko na inwestycje związane z działalnością uzdrowiskową. Jeśli więc niektóre uzdrowiska zbierają po kilka milionów złotówek, to mają dodatkowe pieniądze na inwestycje uzdrowiskowe.
Po prostu w Ustce panuje kult prymitywnego cwaniaka, który widzi tylko własne podwórko i cieszy się, że wyrwie jeszcze kilkadziesiąt złotych.
Przejdźcie się po okolicznych lasach czy nad Słupią - chyba to nie mieszkańcy bloków wywożą tam śmieci. Daleko nam do tych miejscowości, których mieszkańcy od pokoleń zarabiają na turystyce i potrafią wspólnie działać, aby zwiększyć swoje dochody.
Edward Zając

ODPOWIEDZ