USTECKIE ŻEGLARSTWO

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 4090
Rejestracja: czwartek, 12 lipca 2007, 11:34
Lokalizacja: Słupsk

Re: USTECKIE ŻEGLARSTWO

Post autor: Smerf Maruda » poniedziałek, 23 lutego 2015, 08:24

sternik Avatar


Witam!
Wg mojej oceny należy poczekać na stanowisko Starosty, aby w terminie 1 miesiąca (taki jest termin do załatwiania spraw przed organami administracji) podjął czynności w ramach nadzoru nad stowarzyszeniem. A w przypadku gdyby w terminie Starosta nie podjął czynności w ramach nadzoru nad stowarzyszeniem, powinno złożyć w tym zakresie skargę na działalność Starosty do Rady Powiatu. Biorąc pod uwagę nowe okoliczności sprawy tj. zwołanie przez nieformalny Zarząd Walnego Zebrania Sprawozdawczo Wyborczego w dniu 22 lutego 2015 r.(pomimo ustania członkowstwa z tytułu niepłacenia składek) - cytat z pisma Starosty z dnia 9 lutego 2015 roku do Prezesa CSW OPTY Ustka ,,Nieprawidłowe wobec tego było zarówno zwolnienie Członków Zarządu z płacenia składek, jak również akceptowanie faktu niepłacenia składek przez Członków Komisji Rewizyjnej od dnia 24 marca 2013r.?. Wobec stanowiska Starosty można rozumieć, że za członka zarządu nie można też uznawać osoby, której mandat wygasł, a która nadal faktycznie wykonuje obowiązki przynależne członkowi zarządu. Takie niezgodne z procedurami postępowanie Zarządu, według mojej oceny może wskazywać na duże prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa, a uchylenie się od kontroli wewnętrznej i niewłaściwe bowiem zachowanie Zarządu miało na celu ucieczkę od odpowiedzialności. Daje to obraz dysfunkcji oraz problemów organizacyjnych jakie powstają w Klubie ,,Opty?, w związku z takim niezgodnym z zasadami współżycia społecznego zachowaniem Komandora i skarbnika. Należy nadmienić, że organ nadzorujący UKS uznał Komisję Rewizyjną w dniu 9 lutego 2015 r. odpowiadając na pisma, w przeciwieństwie do Zarządu ,,OPTY?. Konkludując Starostwo zobowiązało Prezesa CSW OPTY Ustka do złożenia wyjaśnień w powyższych kwestiach w nieprzekraczalnym terminie do dnia 16 lutego 2015 r.
Cytat: ,,Po przeanalizowaniu Państwa dokumentów z dnia 4 grudnia 2014 r. co do ich zgodności z przepisami prawa oraz pism Komisji Rewizyjnej CSW ,,OPTY z dnia 26 listopada 2014 roku oraz z dnia 2 lutego br. ? proszę o wyjaśnień w następujących kwestiach?.


Z żeglarskim pozdrowieniem
Dziś na walnym wszyscy dowiedzieli się że klub na swoją działalność miał w roku 2014 - 150 000zł i całość wydał wychodzi to bagatela 12 500 zł miesięcznie, trenerzy żeglarstwa dostali około 16 000zł w całym 2014. Pytanie co z resztą kasy - komisja rewizyjna chciała to ustalić i dostała buta.
Panie Burmistrzu widzi Pan to i nie grzmi Pan. Lada moment zwęszą temat. Apelujemy z tym trzeba zrobić porządek !!!

Obstawiamy że szanowny zarząd zlecał sobie ciekawe zajęcia i wyciągał z klubu kasę
Poczytajcie komentarze.

http://www.pomorze-srodkowe.pl/ustka/fo ... ackim-opty" onclick="window.open(this.href);return false;

http://forum.gp24.pl/jak-promowac-zegla ... 476/page-3" onclick="window.open(this.href);return false;
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 4090
Rejestracja: czwartek, 12 lipca 2007, 11:34
Lokalizacja: Słupsk

Re: USTECKIE ŻEGLARSTWO

Post autor: Smerf Maruda » czwartek, 26 lutego 2015, 15:06

Nurtuje mnie cały czas jedna myśl, jak to możliwe ze UKS OPTY który zaczął osiągać z roku na rok coraz większe sukcesy w żeglarstwie regatowym w jednej chwili odwrócił sie od żeglarstwa? Czy faktycznie nie jest tak ze w momencie gdy syn komandora kończy przygodę z optimistem , klub oczywiście za zgodą zarządu zaczyna lansować nową sekcje sportową. Chodzi tu o sekcje nauki pływania pana Jarka Domałążka.Gdzie oczywiście członkiem jest syn komandora.Rodzicom młodych żeglarzy uniemożliwiono wstąpienie do klubu, pozbawiając ich wpływu na politykę zarządu.Usuwając komisje rewizyją złożoną z rodziców żeglarzy .Zarząd powołuje nową komisje składającą sie z trenera sekcji nauki pływania na basenie , nowej księgowej Opty . Komisja ta na ostatnim walnym,niemając żadnej wiedzy merytorycznej na temat wydatków klubu udziela absolutorium. Na to niema zgody.
niema zgody na całkowite zawłaszczenie Opty . Na walnym na pewno zauwarzyliscie dysproporcje głosów 10 pływacy 0 żeglarze i to jest według was demokratyczny wybór.To są jakieś ponure żarty Wybrana nowa komisja rewizyjna to wyłącznie osoby związane z pływakami basenowymi, takie są fakty.
Tak sekcja plywacka niech istnieje w klubie aqua i niech idzie tam komandor ze swoim synem i bandą niech zostawią uks opty dla żeglarzy, dla naszych dzieci, na dziś trzeba zrobić wiele aby trenować dzieci, od lipca zarząd zniszczył wszystko co można było zniszczyć w zeglarstwie, nikt na dzień dzisiejszy nie będzie trenował dzieci z opty dopóki kasperek rządzi z brygada, no oczywiście trenować może skarbnik bez uprawnień za wielki pieniądze
I właśnie taka jest prawda drodzy rodzice z Aqua to wy do nas a nie my do was przyszliśmy czy wy nie widzicie co sie dzieje.
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
maj
Posty: 3626
Rejestracja: niedziela, 28 stycznia 2007, 06:12
Lokalizacja: Ustka

Re: USTECKIE ŻEGLARSTWO

Post autor: maj » czwartek, 26 lutego 2015, 17:58

Cóż. Poczytałem sobie cały wątek na GP, statut i uchwały Centrum Sportów Wodnych "Opty" Ustka... i... oczekuję, że wkrótce na stronie ustka.pl, w cyklu "Informacja o pracy Burmistrza" przeczytam o złożeniu stosownych wniosków do Starostwa ws. kontroli UKS OPTY. A także w temacie rozmów wyjaśniających z pracownikami Ratusza będących (wygląda, że nielegalnie) członkami zarządu.
Analizując uchwały widzę, że wszelkie decyzje podejmowane przez zarząd po upływie 6 miesięcy od uchwały z dnia 17.04.2012r. są nielegalne, gdyż Zarząd po 6-ciu miesiącach od tej daty uległ samorozwiązaniu. Zarząd nie miał zupełnie prawa podejmować uchwał sprzecznych ze Statutem.

Co z nadzorem Starostwa nad organizacją? Działającą już prawie 3 lata nielegalnie. Jaka podstawa prawna upoważniała Starostwo i inne samorządy do przekazywania pieniędzy organizacji funkcjonującej niezgodnie ze swoim Statutem. A przynajmniej nie posiadającej legalnego zarządu - osób prawnie umocowanych do jej reprezentowania.

Nie spodziewałem się też, że pewien dziennikarz - swego czasu przeze mnie szanowany za profesjonalny warsztat - wszedł na tereny zarezerwowane dla quasipolitykierów (a to członek zarządu portu, a to OPTY...)

W tym wszystkim szkoda dzieciaków. Kilkoro z nich, poprzez mojego smyka, znam i wiem, jaki zachwyt budzą w nich optymisty... Jaka zazdrość wywołują u niepływających kolegów :wink:
Wierzę jednak w dobre intencje Burmistrza dot. troski o mieszkańców i przejrzystość. Liczę, że wkrótce do UKS OPTY wróci pasja i troska o wychowanie morskie dzieci i młodzieży.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
Topilzin
Posty: 6396
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 13:26

Re: USTECKIE ŻEGLARSTWO

Post autor: Topilzin » sobota, 28 lutego 2015, 19:49

Nie ma takiego czegoś jak "organizacja wspierana z podatków" bez mahloji.
Są jedynie niekontrolowane prawidłowo lub w ogóle.Często koza jest zarazem ogrodnikiem :lol: :lol: :lol:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 4090
Rejestracja: czwartek, 12 lipca 2007, 11:34
Lokalizacja: Słupsk

Re: USTECKIE ŻEGLARSTWO

Post autor: Smerf Maruda » środa, 11 marca 2015, 11:43

Co mają pisać jak wiedzą że burmistrz posługuje się błędnym pismem ze starostwa, zataja kolejne pisma mówiące o poważnych naruszeniach prawa w opty, widzą co robi burmistrz i robią to samo, w końcu kolesiostwo wygrało w Usteckim magistracie, starostwo zrobi porządek w opty pytanie, co z burmistrzem który zataja dokumenty aktualne, powołując się na niewa
obywatel prawa, dnia 10 Marz 2015 - 7:40 PM, napisał:

Kto personalnie z Zarządu (świadomie pomimo odpowiedzialności karnej) poświadczył nieprawdę i wprowadził w błąd organ nadzoru nad stowarzyszeniem, że dotacje są prawidłowo rozliczane ?

Dlaczego STAROSTWO nie utraciło zaufania do Zarządu Opty, który wprowadził w błąd organ nadzoru, poświadczył nieprawdę w piśmie wyjaśniaącym z grudnia 2014 r. oraz uchylił się od wyjaśnień w określonym terminie ?

Na jakiej podstawie Zarząd OPTY opublikował oświadczenie na stronie internetowej klubu , jeżeli niniejsza sprawa jest w toku postępowania wyjaśniającego przez organ nadzoru (pisma Starosty z lutego 2015 r. do Zarządu OPTY do wiadomości Burmistrza Ustki) ?

Dlaczego organ nadzoru w związku wydaje się nielegalnych działań Zarądu Opty - niezgodnych z prawem i statutem nie zastosuje środka określonego w art. 30 - wystąpienie do Sądu o ustanowienia kuratora w celu wyboru zarządu lub nowych władz klubu (członkostwo Zarządu ustało na podstawie Statutu § 15 pkt z tytułu ,,Zalegania z płatnością składek przez okres 6 miesięcy? ?

Dlaczego Burmistrz Miasta Ustki mając wiedzę, że Starostwo w 2015 r. prowadzi postępowanie wyjaśniające (na podstawie ustawy Prawo o stowarzyszeniach )nie czekał na zajęcie stanowiska oranu nadzorującego i w mojej ocenie nieuczciwie odpowiedział (na pismo skarżących się rodziców na dzałania Zarządu Opty) na podstawie błędnego pismema Starosty z grudnia 2014 r, które uległo zatarciu z mocy prawa ?

Potwierdzam. Sprawa jest w toku postępowania wyjaśniającego ustawy Prawo o stowarzyszeniach. Powoływanie się na nieaktualne pismo z 2014r.Starostwa,jest celowym i umyślnym wprowadzaniem w błąd.Starostwo w 2015 r.ponownie rzetelnie, uczciwie bada i analizuje wyjaśnienia Zarządu Opty Ustka oraz dokumentację stowarzyszenia.Wszystkie wywody,oceny,opinie do czasu zajęcia stanowiska Pana Starosty są tylko prywatnymi nieuzasadnionymi hipotezami.
Postępowanie Burmistrza jest niezrozumiałe, chyba ze facet jest manipulowany? ze jest grupa pieniaczy która nie ma co robić tylko chce rozwalić taki wspaniały klub żeglarski, który dzieki zarządowi osiągnął tak wiele .


http://forum.gp24.pl/jak-promowac-zegla ... 76/page-20" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony środa, 11 marca 2015, 11:48 przez Smerf Maruda, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 4090
Rejestracja: czwartek, 12 lipca 2007, 11:34
Lokalizacja: Słupsk

Re: USTECKIE ŻEGLARSTWO

Post autor: Smerf Maruda » środa, 11 marca 2015, 11:48

Oświadczenie Zarządu Centrum Sportów Wodnych Opty Ustka
W związku z pojawiającymi się na forach internetowych nieprawdziwymi i krzywdzącymi informacjami dotyczącącymi naszej działalności, pragnąc wyrazić swój stanowczy sprzeciw wobec pomówień i anonimowego szkalowania dobrego imienia Opty, oświadczamy co następuje:

- nasz Klub funkcjonuje w kilku wymiarach: sekcja żeglarska regatowa, sekcja żeglarska podstawowa, sekcja ratownictwa wodnego, sekcja motorowodna. Nie każde dziecko może osiągać wysokie wyniki sportowe, ale każde powinno znaleźć w klubie miejsce dla siebie.

- obecny, jak i poprzedni Zarząd wybrany został zgodnie z procedurami podczas Walnego Zebrania Członków ? poświadczają to wypisy z ewidencji prowadzonej przez Starostę Słupskiego ? w załączeniu aktualny wpis z ewidencji klubów sportowych prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Słupsku ? zobacz wypis

- wybór Komisji Rewizyjnej w listopadzie 2014 roku został przeprowadzony prawidłowo, co potwierdził organ nadzoru ? Starosto Powiatowe ? po przeprowadzonej w grudniu 2014r. kontroli ? zobacz odpowiedź Starosty Powiatu Słupskiego

- od lipca 2014r. działania Zarządu poddawane są nieuzasadnionej krytyce, toczącej się ?w kuluarach? ? w trosce o dobre imię Klubu i jego członków (w większości to dzieci) Zarząd wysłał do osoby szerzącej pomówienia wezwanie do zaprzestania naruszeń ? zobacz wezwanie do zaprzestania naruszeń osobistych

- w październiku 2014r. grupa rodziców, niezadowolona z kierunku działalności obranej przez Zarząd zamierzała dokonać przewrotu i wymiany Zarządu na ?swój?. Dokonano kradzieży dokumentów, nieuprawnionego powoływania się na Klub, a nawet jawnego kłamstwa w celu wyłudzenia dokumentów. W opinii Zarządu działania tej grupy rodziców podyktowane są interesami własnymi. Działania tych osób są niezgodne ze Statutem Klubu, który jasno mówi:

? zgodnie § 14 Statutu Klubu

?Do obowiązków członków Klubu należy:

1. Branie czynnego udziału w działalności Klubu.

2. Przestrzeganie postanowień Statutu i uchwał władz Klubu.

3. Godne reprezentowanie barw Klubu.

4. Płacenie składek na zasadach ustalonych przez Zarząd Klubu.

5. Troszczenie się o wysoki poziom moralny, sportowy i dobrą sławę Klubu.?

Zarząd zamierza wyciągać konsekwencje wobec członków i ich rodziców działających niezgodnie ze Statutem CSW Opty.

- w związku z brakiem sprawozdania Komisji Rewizyjnej za rok 2013 Zarząd zlecił w grudniu 2014r. przeprowadzenie badania sprawozdania finansowego za rok 2013 biegłemu rewidentowi ? kancelarii Dorbil ze Słupska. (na podstawie Uchwały Nadzwyczajnego Walnego Zebrania). Wnioski z audytu są jednoznaczne: nie stwierdzono nieprawidłowości.

- od kilku miesięcy rozsyłane są do różnych instytucji (urząd marszałkowski, kancelaria premiera, ABW w Gdańsku) anonimy ze specjalnie utworzonego adresu mailowego, które informują o rzekomych ?nieprawidłowościach? w CSW Opty , członkowie Zarządu są zastraszani i oczerniani z imienia i nazwiska ? tymczasem oficjalnie do władz Klubu nie wpłynęło żadne zapytanie, żadna skarga, żaden wniosek, do którego moglibyśmy się ustosunkować.

- Zarząd CSW Opty z pełnym zaangażowaniem pracuje nad rozwojem Klubu i nad zachowaniem jego miejsca w rozbudowującym i komercjalizującym się porcie w Ustce. Praca w Zarządzie jest pracą społeczną, nikt nie otrzymuje za nią wynagrodzenia, mimo ponoszenia konkretnych rzeczowych kosztów tj: telefony, druki, paliwo. Obecnie budowa basenu portowego zmusiła nas to uprzątnięcia całej, tworzonej od lat, bazy ? prace wykonywane są ogromnym wysiłkiem własnym, żaden z ?wojujących? rodziców (czterech) nie przyłączył się do pomocy, mimo apeli w tej sprawie.

- W ostatnich latach Opty z małego upadającego lokalnego klubu uczniowskiego stał się liczącym się w rankingach klubem sportowym, mimo to składki Klubowe są wciąż symboliczne. Zarząd pozyskuje środki w konkursach na realizację zadań publicznych oraz współpracuje ze sponsorami ? wszystkie pozyskane środki zostały prawidłowo wydatkowane i rozliczone (co potwierdzają przeprowadzane co roku kontrole).

Sprawozdanie merytoryczne z działalności za 2014 rok

Zobacz wyniki kontroli zadania za 2014 rok

Trudno odnieść się do sprawy, gdyż grupa przewrotowa ma na celu dyskredytację władz klubu i działa anonimowo.

Zarząd Klubu Centrum Sportów Wodnych Opty Ustka.
http://optyustka.pl/oswiadczenie-zarzad ... pty-ustka/" onclick="window.open(this.href);return false;
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 4090
Rejestracja: czwartek, 12 lipca 2007, 11:34
Lokalizacja: Słupsk

Re: USTECKIE ŻEGLARSTWO

Post autor: Smerf Maruda » środa, 11 marca 2015, 11:57

W Optym jak za towarzysza Stalina, odpowiedzialność zbiorowa .
[...............................]

Za "winy" ojca , odpowie syn - "postawa ojca przenosi się na zachowanie syna".

Obrazek

Post edytowano. Przypominam użytkownikowi że jest na okresie próbnym !
Wulgarne słownie w którym brakuje "trzech liter" nadal jest wulgaryzmem, a stosowanie takich słów jest niezgodne z regulaminem.
moderator elveez
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
maj
Posty: 3626
Rejestracja: niedziela, 28 stycznia 2007, 06:12
Lokalizacja: Ustka

Re: USTECKIE ŻEGLARSTWO

Post autor: maj » środa, 11 marca 2015, 14:45

Kto jest za czarnym mazakiem, to wiem. Pismo jest z lipca 2014. Mniej więcej w tym samym czasie pewna grupa rodziców nie została przyjęta w poczet członków.
Ale argumentacja o wykreśleniu syna, bo ojciec ma odmienne niż Zarząd zdanie... Ja bym jeszcze nałożył klątwę do trzech pokoleń naprzód i wstecz. Kuriozum trącące średniowieczem.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
Topilzin
Posty: 6396
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 13:26

Re: USTECKIE ŻEGLARSTWO

Post autor: Topilzin » środa, 11 marca 2015, 18:30

Zabawnie brzmi też "negatywnych informacji i osobistych ocen".
Pozytywne informacje i ocena nieosobista jak najbardziej. :lol: :lol: :lol:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 4090
Rejestracja: czwartek, 12 lipca 2007, 11:34
Lokalizacja: Słupsk

Re: USTECKIE ŻEGLARSTWO

Post autor: Smerf Maruda » środa, 11 marca 2015, 21:18

Topilzin pisze:Zabawnie brzmi też "negatywnych informacji i osobistych ocen".
Pozytywne informacje i ocena nieosobista jak najbardziej. :lol: :lol: :lol:
Niektórych niezłe p...
czytajcie szybko, zanim nadgorliwy moderator , służbista skasuje :mrgreen:
Elveez jest niereformowalny, klapki i koniec , przykre :(

Obrazek
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 4090
Rejestracja: czwartek, 12 lipca 2007, 11:34
Lokalizacja: Słupsk

Re: USTECKIE ŻEGLARSTWO

Post autor: Smerf Maruda » piątek, 13 marca 2015, 21:07

http://www.ustka-mojamalaojczyzna.pl/wy ... icz-leszek" onclick="window.open(this.href);return false;

Poczytajcie komentarze
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
Topilzin
Posty: 6396
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 13:26

Re: USTECKIE ŻEGLARSTWO

Post autor: Topilzin » piątek, 13 marca 2015, 21:39

Kiedy pierwsze aresztowania?
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 4090
Rejestracja: czwartek, 12 lipca 2007, 11:34
Lokalizacja: Słupsk

Re: USTECKIE ŻEGLARSTWO

Post autor: Smerf Maruda » sobota, 14 marca 2015, 21:41

W poniedziałek ma być artykuł w niemieckiej , polskojęzycznej gazecie dla Polaków , Głos Pomorza.
poczytajcie komentarze, nie chciało mi się poruszać tego tematu, ale dzwoniono do mnie i proszono,

http://forum.gp24.pl/jak-promowac-zegla ... 76/page-23" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie wiedziałem, że to aż takie szambo
zamieszani urzędnicy burmistrza Ustki , Jacek Graczyka ,
oraz ludzie którym Urząd Miasta Ustka, płaci kasę za pijarowską działalność, zdjęcia i przychylność .

Przykre, kiedy robimy referendom ?
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
celestyn
Posty: 3232
Rejestracja: piątek, 1 sierpnia 2008, 22:06

Re: USTECKIE ŻEGLARSTWO

Post autor: celestyn » sobota, 14 marca 2015, 22:44

Po zapoznaniu się z tym co można przeczytać w internecie i usłyszeć od znajomych rodziców młodych żeglarzy z OPTY trzeba stwierdzić, że wygląda to bardzo źle i mocno śmierdzi prywatą. Bardzo dziwi fakt, że złe praktyki mogły się dziać latami i nikt w żaden sposób nie reagował. Zastanawiam się gdzie był nadzór. Rozwiązanie problemu OPTY, który niektórym z pozoru może wydawać się błahy, będzie dużym testem na praworządność burmistrza i starosty. Najgorsze jest to, że oże się okazać, iż OPTY nie jest jedynym usteckim stowarzyszeniem, w którym mogą występować patologie. Od dawna twierdzę, że może nie najistotniejszą w wymiarze kwotowym, ale bardzo ważną na innych płaszczyznach rzeczą powinno być uszczelnienie budżetu miasta, w kontekście wypływu środków do różnych stowarzyszeń itp. Sposób wykorzystania dotacji miejskich powinien być rygorystycznie nadzorowany i drobiazgowo rozliczany. Co do spraw personalnych, to myślę, że dobrą praktyką byłoby urlopowanie urzędników ratusza zamieszanych w sprawę OPTY, do czasu jej wyjaśnienia.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 4090
Rejestracja: czwartek, 12 lipca 2007, 11:34
Lokalizacja: Słupsk

Re: USTECKIE ŻEGLARSTWO

Post autor: Smerf Maruda » sobota, 14 marca 2015, 23:32

celestyn pisze:Po zapoznaniu się z tym co można przeczytać w internecie i usłyszeć od znajomych rodziców młodych żeglarzy z OPTY trzeba stwierdzić, że wygląda to bardzo źle i mocno śmierdzi prywatą. Bardzo dziwi fakt, że złe praktyki mogły się dziać latami i nikt w żaden sposób nie reagował. Zastanawiam się gdzie był nadzór. Rozwiązanie problemu OPTY, który niektórym z pozoru może wydawać się błahy, będzie dużym testem na praworządność burmistrza i starosty. Najgorsze jest to, że oże się okazać, iż OPTY nie jest jedynym usteckim stowarzyszeniem, w którym mogą występować patologie. Od dawna twierdzę, że może nie najistotniejszą w wymiarze kwotowym, ale bardzo ważną na innych płaszczyznach rzeczą powinno być uszczelnienie budżetu miasta, w kontekście wypływu środków do różnych stowarzyszeń itp. Sposób wykorzystania dotacji miejskich powinien być rygorystycznie nadzorowany i drobiazgowo rozliczany. Co do spraw personalnych, to myślę, że dobrą praktyką byłoby urlopowanie urzędników ratusza zamieszanych w sprawę OPTY, do czasu jej wyjaśnienia.
Miałem już w grudniu 2014 zrobić "sprawdzam:" wśród wszystkich biorców samorządowej kaski, ale trudno wymagać było rozliczenia za 2014 rok , przed jego końcem,
później nie miałem czasu i chęci,
teraz niestety przepytam wszystkich,

szykujcie papiery , nie będzie litości.
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
celestyn
Posty: 3232
Rejestracja: piątek, 1 sierpnia 2008, 22:06

Re: USTECKIE ŻEGLARSTWO

Post autor: celestyn » poniedziałek, 16 marca 2015, 21:05

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /150319782" onclick="window.open(this.href);return false;
Szczerze mówiąc jestem zdegustowany tym artykułem.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
maj
Posty: 3626
Rejestracja: niedziela, 28 stycznia 2007, 06:12
Lokalizacja: Ustka

Re: USTECKIE ŻEGLARSTWO

Post autor: maj » poniedziałek, 16 marca 2015, 21:18

To jest artykuł chroniący wszystkich - od włodarzy po redaktorów GP. Może jak temat się jednoznacznie wyklaruje GP odważy się na bardziej zdecydowane stanowisko.
Swoją drogą długo "zbierali się na odwagę" z napisaniem tego dzieła. :roll:
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
celestyn
Posty: 3232
Rejestracja: piątek, 1 sierpnia 2008, 22:06

Re: USTECKIE ŻEGLARSTWO

Post autor: celestyn » poniedziałek, 16 marca 2015, 21:47

maj pisze:To jest artykuł chroniący wszystkich - od włodarzy po redaktorów GP.
Właśnie stąd moje zdegustowanie.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Topilzin
Posty: 6396
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 13:26

Re: USTECKIE ŻEGLARSTWO

Post autor: Topilzin » wtorek, 17 marca 2015, 15:54

Kiedyś sam byłem członkiem jakiegoś jachtklubu.
Postanowiłem zapłacić składki za rok z góry żeby nie zawracać sobie gitary.Była taka opcja.Człek starej daty i miewa napady. :lol:
Przy pracach bosmańskich koledzy z dziwnym uśmieszkiem na twarzach zapytali czy zapłaciłem.
Powiedziałem że tak.Smiech.Następnie spojrzeli jeszcze raz po sobie i zapytali czy skarbnik aby napewno zapisał do zeszytu? :lol:
Potwierdziłem.Jeszcze większy śmiech.Ubaw mieli ze mnie tego dnia , mówię wam. :lol: :lol: :lol:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 4090
Rejestracja: czwartek, 12 lipca 2007, 11:34
Lokalizacja: Słupsk

Re: USTECKIE ŻEGLARSTWO

Post autor: Smerf Maruda » piątek, 20 marca 2015, 20:06

Smerf Maruda pisze:
szykujcie papiery , nie będzie litości.
Poczytajcie , wszystkie stowarzyszenia do drobiazgowej kontroli.

http://forum.gp24.pl/sztorm-w-usteckim- ... 849/page-7" onclick="window.open(this.href);return false;
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

ODPOWIEDZ