Nowy Dom Kultury na pl.Wolności

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

J Jędrzychowska
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2009, 20:56

Re: Nowy Dom Kultury na pl.Wolności

Post autor: J Jędrzychowska » wtorek, 15 listopada 2016, 23:37

Zgadzam się z lokalizacją parkingów podziemnych ale realizowanymi pod planowanymi do budowy obiektami a nie pod parkiem.

Zwracam uwagę, że „park przedstawia największą wartość środowiskową w terenie opracowania”.
Jest to przestrzeń publiczna, która od lat służy integracji mieszkańców. Przy parku w przeszłości znajdowała się : hala targowa, kort tenisowy, plac manifestacji i zbiórek publicznych, obecnie zdekapitalizowane targowisko miejskie i fontanna.
Urząd wielokrotnie robił spotkania z mieszkańcami w temacie zabudowy Placu Wolności. W końcu w marcu 2016r mieszkańcy przyjęli pozytywnie propozycję wyznaczenie terenu pod lokalizację usług publicznych tj budowę Centrum Kultury wraz z Biblioteką Miejską. Krytycznie jednak ocenili zamiar dopuszczenia funkcji mieszkaniowej oraz budowę parkingu podziemnego pod parkiem. Wskazywano wówczas, że decyzja o takim przedsięwzięciu powinna być poprzedzona odpowiednimi analizami i badaniami warunków gruntowych - parking powinien mieć swoje ekonomiczne uzasadnienie. Pomimo tego, w obecnym planie wyznacza się tereny i proponuje się budowę wyłącznie usług komercyjnych, budowę mieszkań oraz budowę parkingu podziemnego . Natomiast brakuje wskazania terenu pod budowę Centrum Kultury wraz z Biblioteką miejską . Uważam że należy bezwzględnie wydzielić obszar na którym dopuszczona będzie również lokalizacja zadań dla realizacji celów publicznych w rozumieniu ustawy o gospodarce nieruchomościami w ramach przeznaczenia i zasad zagospodarowania dopuszczonych niniejszym planem, natomiast możliwość budowy mieszkań absolutnie wykluczyć. Plac Wolności jako obszar przestrzeni publicznej winien w dalszym ciągu pełnić funkcje usług publicznych. Brak wyznaczenia w planie, wnioskowanego obszaru spowoduje bezpowrotną utratę terenu miejskiego. Plac Wolności straci swoją historyczną funkcję przestrzeni publicznej co stanowić będzie niepowetowaną stratę dla niematerialnego zasobu dziedzictwa kulturowego.

Awatar użytkownika
celestyn
Posty: 3227
Rejestracja: piątek, 1 sierpnia 2008, 22:06

Re: Nowy Dom Kultury na pl.Wolności

Post autor: celestyn » środa, 16 listopada 2016, 00:34

Nie jestem na bieżąco, ale jeśli zrealizowane zostaną plany dyrekcji słupskiego szpitala, to zlikwidowany zostanie ustecki szpital i pojawi się kwestia co z dużym budynkiem przy Mickiewicza? Czy miasto próbowało sondować i analizować czy budynek ten można będzie przejąć i wykorzystać np. na centrum kultury? Czy już jest czyjś znajomy, który zakupi ten budynek po preferencyjnej cenie i zrobi z niego hotel? A jeśli nie budynek po szpitalu, to zgodnie z nadchodzącą reformą oświaty wygaszone zostanie gimnazjum przy Wróblewskiego? Co miasto planuje w tym budynku? Czy analizuje możliwości wykorzystania budynku dawnej tysiąclatki na centrum kultury i bibliotekę? Po co zabudowywać pl. Wolności? Nie mówiąc o niszczeniu zieleni jedynego takiego azylu w tej okolicy miasta? Czy chodzi tylko o to, żeby postawić jakiś usługowo-mieszkalny nowoczesny koszmarek z parkingiem podziemnym, bo ktoś za plecami ratuszaków już się ślini na lokale w atrakcyjnym miejscu i chce rękami ratusza ukręcić sobie interes? I co to znaczy "odtworzenie starodrzewu"? Jeśli wytnie się wiekowe drzewa to ile będą rosły nowe? To "odtworzenie" może potrwać dłużej niż ustoi planowane Centrum Kultury.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
maj
Posty: 3626
Rejestracja: niedziela, 28 stycznia 2007, 06:12
Lokalizacja: Ustka

Re: Nowy Dom Kultury na pl.Wolności

Post autor: maj » środa, 16 listopada 2016, 09:33

J Jędrzychowska pisze:Zgadzam się z lokalizacją parkingów podziemnych ale realizowanymi pod planowanymi do budowy obiektami a nie pod parkiem.
O ile mnie pamięć nie myli budynki z funkcją użytkową również w podziemiach mają zaplanowane powierzchnie handlowe. Kopanie jeszcze głębiej parkingów...?! Funkcja usługowa i mieszkaniowa muszą być wpisane w ten teren... Jest to gwarancja jakiegoś dochodu dla miasta. Budowanie czegoś zupełnie bez wizji zarabiania na tym... Trochę nie halo... Nie stać Ustki na taką rozrzutność.

Fakt rozkopanie obecnego parku to ogromna strata dla od wieku kształtowanego terenu, ale jest to koszt sensownego uwolnienia tej przestrzeni od ponad setki samochodów... Koszt takiej inwestycji na pewno będzie niebanalny... Nie do końca widzę możliwości alternatywnego posadowienia podobnego parkingu... Chociaż swego czasu Burmistrz wspominał coś o inwestycji w wielopoziomowy parking na terenie garaży przy Krótkiej...
Centrum Kultury - Celestyn słusznie zwraca uwagę na szansę zwolnienia budynku szpitala... Na obecne gimnazjum bym się nie zasadzał. "Reforma" jeszcze formalnie nie istnieje, a nawet jak to szaleństwo "kiedyś" ruszy to do tego budynku przeniósłbym oba przedszkola i żłobek, a dwie zwolnione kamienice i obecny budynek żłobka puściłbym na wolnym rynku. Pieniądze w ten sposób pozyskane poszłyby na adaptację szpitala pod Centrum Kultury i gimnazjum pod centrum opieki przedszkolnej.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
elveez
Posty: 12199
Rejestracja: poniedziałek, 30 czerwca 2003, 15:01
Lokalizacja: Magierowo / Trocinowo
Kontakt:

Re: Nowy Dom Kultury na pl.Wolności

Post autor: elveez » środa, 16 listopada 2016, 16:56

hehe Za kinem to wlasnosc kina, reszta chyba PKP i Malka... kto sie slini ? chetnych na zarabianie na garazach nie ma a miasto oferuje spolke na dobrych warunkach. bylem w ratuszu i rozmawialem jak sprawa garazy wyglada. nie ma chetnych do inwestowania w garaze. Chyba ze mowisz o miescie.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin
Posty: 6396
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 13:26

Re: Nowy Dom Kultury na pl.Wolności

Post autor: Topilzin » środa, 16 listopada 2016, 17:46

Sliną się na parkingi pod placem Wolności.Nie ma też tak że jakaś przestrzeń uwolni się od samochodów.Każdy nowy parking będzie zaraz pełny.Stary też.Podwórka zawsze nabite.Za kinem mam na myśli cały ten park.Kiedyś były tam wesołe miasteczka.Kultura jakby nie zwał.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
maj
Posty: 3626
Rejestracja: niedziela, 28 stycznia 2007, 06:12
Lokalizacja: Ustka

Re: Nowy Dom Kultury na pl.Wolności

Post autor: maj » czwartek, 17 listopada 2016, 08:36

Przy kinie też są starodrzewy. Też ciężko będzie tam zorganizować coś pod ziemią. Zresztą sam koszt pozwoleń na wycinkę takiej ilości starych drzew w strefie uzdrowiskowej skutecznie ostudzi wszelkie zapędy ku organizacji przestrzeni parkowych na stropach podziemnych budowli.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
Topilzin
Posty: 6396
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 13:26

Re: Nowy Dom Kultury na pl.Wolności

Post autor: Topilzin » czwartek, 17 listopada 2016, 16:38

Dlaczego ma być kopane pod ziemią za kinem.Parkingi na Słupskiej i terenach PKP.Drzew bym nie ruszał bo pięknę.Stawik bym odnowił a zabudowę piętrową wkomponował w teren.
Najwyżej kilka młodych drzew poświęcić.Dla architekta żaden problem w takim umiejscowieniu.Trzeba tylko chcieć.Nie wiem dlaczego uparli się na Plac Wolności.Pewnie jest drugie dno.
Do tego korzyść dla traktowanej po macoszemu strony zachodniej.Bliżej.Po najedzeniu się "kulturą" taka sama droga na plażę.Jedną czy drugą.Mało zabudowy mieszkalnej w pobliżu to i zwiększony gwar do przełknięcia.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
celestyn
Posty: 3227
Rejestracja: piątek, 1 sierpnia 2008, 22:06

Re: Nowy Dom Kultury na pl.Wolności

Post autor: celestyn » czwartek, 17 listopada 2016, 20:00

Topilzin pisze:Nie wiem dlaczego uparli się na Plac Wolności.Pewnie jest drugie dno.
Mogę się założyć o co chcecie, że jest drugie dno i ktoś ostrzy sobie zęby. W końcu to już kolejna próba "urbanizacji" pl. Wolności za kolejnego burmistrza. Przy czym trzeba napisać jasno, nawet gdyby powstał pod pl. Wolności parking to nie rozwiązałby w żaden sposób problemu. Gdyby był płatny, to ludzie omijaliby go szerokim łukiem parkując gdzie popadnie jak do tej pory. Gdyby był bezpłatny to stale byłby wypełniony autami handlarzy z bazaru, mieszkańców najbliższych bloków oraz najbliżej pracujących czyli... ratuszaków. A pozostali nadal... parkowaliby gdzie popadnie.

Ktoś wspomniał o przymiarkach do parkingu wielopoziomowego przy ul. Krótkiej na miejscu obecnych garaży. Nie wiem dokładnie, ale chyba na przymiarkach się skończyło. Z tego co pamiętam przepisy, to taki obiekt może powstać minimum 15 metrów od okien najbliższych zamieszkałych budynków. Jakby tak wymierzyć zgodnie z przepisem, to okazałoby się, że jego powierzchnia ze względu na powyższe ograniczenie musiałaby być tak mała, że chyba projekt traci większy sens.

Ile by nie powstało parkingów w Ustce, to zawsze będzie ich za mało w stosunku do ilości aut, zwłaszcza w sezonie letnim i nie spełnią on oczekiwań tych, którzy przyjeżdżając do Ustki chcieliby zaparkować najlepiej na plaży. Dobrą opcją jest stworzenie parkingów na terenach pokolejowych. Być może również za kinem, bo ten teren "leży odłogiem". Najlepszą opcją z punktu widzenia Ustki byłoby stworzenie dużych parkingów przed miastem i wygodnej komunikacji miejskiej w oparciu o pojazdy elektryczne lub hybrydowe oraz zamknięcie ruchu samochodowego w Ustce od Grunwaldzkiej w stronę morza, z wyłączeniem aut mieszkańców oraz w określonych godzinach aut dostawczych. Takie rozwiązanie jednak jakkolwiek słuszne, zawsze będzie torpedowane przez lobby kwaterodawców i gastronomików.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Topilzin
Posty: 6396
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 13:26

Re: Nowy Dom Kultury na pl.Wolności

Post autor: Topilzin » czwartek, 17 listopada 2016, 20:17

Wielopiętrowy parking tam gdzie jest teraz bezpłatny przy Słupskiej rozwiązywałby problem.Na tyle przed miastem że je odciąża od ruchu a na tyle blisko że łatwo osiągalny nawet po zakupach.Jego wielkość rozwiązywałby problem na lata.Wszelkie inne budy polikwidować.Tak samo ta kotłownia z hałdą węgla w tym iejscu to przeżytek.Tereny pokolejowe to już tyle że aż za dużo.Chyba że jakiś chłopek wybrukuje i porobi fontanny.:(
Ciekawe czy ktoś z ratuszaków w ogóle policzył pojazdy w mieście w skali roku i jest o czym rozmawiać czy planować.Chyba to nie jest tak trudne.
Wszelkie inne parkingi w mieście między 10 i 18 godz. 1/2 -1 h za darmo później platne.Inaczej nie będzie funkcjonować co nadmienił już celestyn.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

J Jędrzychowska
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2009, 20:56

Re: Nowy Dom Kultury na pl.Wolności

Post autor: J Jędrzychowska » niedziela, 20 listopada 2016, 13:02

Brak parkingów jest poważnym problemem naszego miasta, zatem starajmy się go rozwiązać.
Zamach na śródmiejskie parki aby w ich miejsce zlokalizować parkingi to moim zdaniem najgorsze z możliwych rozwiązań.
Podzielam pogląd o lokalizowaniu parkingów zbiorczych na przedmieściach, na terenach przykolejowych lub w rejonie ulicy Portowej (teren postoczniowy -parking wielopoziomowy).
Moim marzeniem jest osiągnąć cel „Ustka pierwsze w Polsce miasto turystyczne bez samochodu”.
W ranach działań o „czyste powietrze w mieście Ustka” moglibyśmy realizować szereg projektów zbliżających nas do celu..
Czy jesteśmy gotowi na takie działanie? Zróbmy na początek ostateczną i obowiązująca wizję regulującą lokalizację parkingów współgrającą z nimi miejską komunikacją elektryczną i rowerową.


Odnośnie zagospodarowania Placu Wolności to zdecydowany mój sprzeciw wywołuje zamiar budowy parkingu podziemnego pod parkiem miejskim przy jednoczesnym braku zapisów zobowiązujących (nakazujących) inwestorów funkcji usługowych w tym funkcji mieszkaniowo- usługowych do budowy parkingu podziemnego dla swoich potrzeb na terenie własnej nieruchomości.
Wygląda to tak jakby rozwiązaniem ich potrzeb w zakresie miejsc parkingowych była budowa parkingu na terenie parku i to przy udziale środków publicznych.

Awatar użytkownika
maj
Posty: 3626
Rejestracja: niedziela, 28 stycznia 2007, 06:12
Lokalizacja: Ustka

Re: Nowy Dom Kultury na pl.Wolności

Post autor: maj » niedziela, 20 listopada 2016, 13:25

Od lat nawołuję do wprowadzenia w warunkach zabudowy dotyczących miasta Ustka wpisów o konieczności organizowania miejsc parkingowych na terenie posesji w ilości proporcjonalnej/zbliżonej do ilości pokoi w nowo powstających budynkach. Skuteczną formą nacisku byłoby też wprowadzenie płatnej strefy parkowania dla "niemieszkańców" w granicach administracyjnych całego miasta (swoją droga skutecznie rekompensowałoby to braki z wpływów z tytułu opłaty klimatycznej. Zakopane się nie certoliło i już dawno to wprowadziło) O konieczności tworzenia parkingów buforowych i organizacji transportu zbiorowego też już lata się pisze...Po ich ewentualnym zrealizowaniu przyjdzie czas na rugowanie samochodów ze śródmieścia poprzez wprowadzenie obostrzeń w ruchu i znaczące podwyżki opłat za miejsca parkingowe. Ale to dopiero wtedy, kiedy kierowcom zapewni się sensowną i niedrogą alternatywę. Parking na Słupskiej w tym roku takową stanowił, ale jest to rozwiązanie tymczasowe, bo póki co właściciel zgadza się na użyczenie terenu na kolejne 5 lat, ale co potem?
Jakby nie patrzeć bez zaangażowania środków publicznych nie ma szans na definitywne rozwiązanie problemu nadmiaru samochodów w naszym uzdrowisku
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
elveez
Posty: 12199
Rejestracja: poniedziałek, 30 czerwca 2003, 15:01
Lokalizacja: Magierowo / Trocinowo
Kontakt:

Re: Nowy Dom Kultury na pl.Wolności

Post autor: elveez » poniedziałek, 21 listopada 2016, 16:39

Pani Jadwigo, żadne prawo nie zmusi nikogo do budowy parkingu pod swoim lokalem.
- zbyt ciasna zabudowa i nasiąkliwe grunty co grozi katastrofami budowlanymi
- skutecznie odstraszy inwestorów, chętnych których nie ma zbytnio i teraz, kiedy posesje maja dość obszerne parkingi.
- znamy problem potoków w porze deszczowej, na piśmie bym żądał od miasta zaświadczenia o drożności deszczówki.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

J Jędrzychowska
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2009, 20:56

Re: Nowy Dom Kultury na pl.Wolności

Post autor: J Jędrzychowska » poniedziałek, 21 listopada 2016, 20:48

Mam przeciwne zdanie. Można pewne zasady określić w mpzp które stanowi prawo lokalne.
Temat jest prosty.
Określenie potrzeb w zakresie przechowywania samochodów oso­bowych i zasad zaspokajania tych potrzeb co najmniej z dziesięcioletnim wyprzedzeniem, powinno być jednym z tematów studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzen­nego miasta.
W ramach studium, w ścisłym powiązaniu z zasadami przewidywanego rozwoju układu komunikacyjnego i środków transportu ( miejska komunikacja, rowery) powinny być określone potrzeby ilościowe i preferowane formy obiektów do przechowywania samochodów osobowych na określonych ob­szarach. Wskazane są zatem propozycje lokalizacji np. garaży i parkingów podziemnych, parkingów naziemnych, zgrupowań miejsc postojowych itp., tzn. wszelkie obiekty służące do krótkotrwałego parkowania i długotrwałego prze­chowywania samochodów osobowych.
Wyniki studium w tym zakresie powinny być wprowadzone do tre­ści ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Proste prawda? Tylko czy my jesteśmy gotowi na takie działania? Czy potrafimy narzucić sobie pewne zasady i je wspólnie respektować w imię ładu przestrzennego i ochrony środowiska?
Przecież dużo prościej jest zawłaszczać (za darmo!!) przestrzeń publiczną i parkować wzdłuż ulic, generując hałas, zanieczyszczenie powietrza itp. To budzi mój sprzeciw.
Na szczęście niektórzy inwestorzy próbują we własnym zakresie rozwiązywać problem i zrealizowali już parkingi podziemne we własnych obiektach. To działanie jest jednak niewystarczające.
Brak jest spójnej i jednoznacznej wizji kreowanej przez lokalną władzę.

Awatar użytkownika
celestyn
Posty: 3227
Rejestracja: piątek, 1 sierpnia 2008, 22:06

Re: Nowy Dom Kultury na pl.Wolności

Post autor: celestyn » wtorek, 22 listopada 2016, 00:24

J Jędrzychowska pisze: Brak jest spójnej i jednoznacznej wizji kreowanej przez lokalną władzę.
Ależ jest jednoznaczna nie tyle wizja co bardziej polityka kreowana przez kolejne kadencje lokalnych władz. Polega ona na tym, by wyprzedawać co się da z nieruchomości miejskich dla doraźnego jednorazowego zysku. A potem róbta co chceta, bo skoro własność prywatna to ratusz nie ma większego wpływu. Ratusz jest od zainkasowania pieniędzy ze sprzedaży i ich skonsumowania. Tyle, że to droga donikąd, która już przysporzyła miastu wiele problemów.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
maj
Posty: 3626
Rejestracja: niedziela, 28 stycznia 2007, 06:12
Lokalizacja: Ustka

Re: Nowy Dom Kultury na pl.Wolności

Post autor: maj » wtorek, 22 listopada 2016, 09:20

Chyba się starzeję, bo zaczynam zgadzać się z poglądami celestyna 8)
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
celestyn
Posty: 3227
Rejestracja: piątek, 1 sierpnia 2008, 22:06

Re: Nowy Dom Kultury na pl.Wolności

Post autor: celestyn » wtorek, 22 listopada 2016, 16:47

maj pisze:Chyba się starzeję, bo zaczynam zgadzać się z poglądami celestyna 8)
Moje poglądy opierają się na analizie i logice, a nie wieku. Zwłaszcza, że nie czuję się wiekowym człowiekiem.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
elveez
Posty: 12199
Rejestracja: poniedziałek, 30 czerwca 2003, 15:01
Lokalizacja: Magierowo / Trocinowo
Kontakt:

Re: Nowy Dom Kultury na pl.Wolności

Post autor: elveez » wtorek, 22 listopada 2016, 20:29

Przepraszam za małe rozmycie tematu...
J Jędrzychowska pisze:Mam przeciwne zdanie. Można pewne zasady określić w mpzp które stanowi prawo lokalne.
Temat jest prosty.
Określenie potrzeb w zakresie przechowyw.........
No tak ale w Ustce nie buduje się tak prężnie - prędzej remontuje. Obszary dotknięte "suszą parkingową" to niezrewitalizowane tereny a tam odpada zmiana.
Ps Czy ktoś już wie czy miasto/tbs ? zdecydowało się na budowę minibloku(?) przy ul Kilińskiego / Słowiańskiej (foto) w tej luce przy skrzyżowaniu ? Były jakieś spotkania i protesty mieszkańców
Nie znam jednak rozstrzygnięcia.
Przechwytywanie.JPG
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin
Posty: 6396
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 13:26

Re: Nowy Dom Kultury na pl.Wolności

Post autor: Topilzin » wtorek, 22 listopada 2016, 21:40

Tam był przez dziesiąciolecia warsztat samochodowy.Ziemia pewnie na metr w głąb skażona olejem.No ale to nic żeby tylko nie wybudowano tam kolejnego potworka.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
maj
Posty: 3626
Rejestracja: niedziela, 28 stycznia 2007, 06:12
Lokalizacja: Ustka

Re: Nowy Dom Kultury na pl.Wolności

Post autor: maj » środa, 23 listopada 2016, 09:32

celestyn pisze:
maj pisze:Chyba się starzeję, bo zaczynam zgadzać się z poglądami celestyna 8)
Moje poglądy opierają się na analizie i logice, a nie wieku. Zwłaszcza, że nie czuję się wiekowym człowiekiem.
Celestyn do głowy by mi nie przyszło czynić osobistych wycieczek do kogokolwiek na Forum.
Zwyczajnie tą wypowiedzią dokładnie wpasowałeś się w moją logikę pokrętności rozumowania miasta i nie omieszkałem tego docenić.

Zauważyliście, że wątek coraz bardziej oddala się od nowego Domu Kultury? Już jesteśmy na Słowiańskiej. 8)
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
celestyn
Posty: 3227
Rejestracja: piątek, 1 sierpnia 2008, 22:06

Re: Nowy Dom Kultury na pl.Wolności

Post autor: celestyn » środa, 23 listopada 2016, 18:41

maj pisze: Celestyn do głowy by mi nie przyszło czynić osobistych wycieczek do kogokolwiek na Forum.
Nie wziąłem tego do siebie i nie chowam urazy. :)
maj pisze:Zwyczajnie tą wypowiedzią dokładnie wpasowałeś się w moją logikę pokrętności rozumowania miasta i nie omieszkałem tego docenić.

Zauważyliście, że wątek coraz bardziej oddala się od nowego Domu Kultury? Już jesteśmy na Słowiańskiej. 8)
Moim zdaniem budowane nowego centrum kultury przy pl. Wolności niekoniecznie musi się okazać niezbędne biorąc pod uwagę kwestie budynków po szpitalu lub po gimnazjum, a być może jest tylko jednym z pretekstów do urbanizacji pl. Wolności.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

ODPOWIEDZ