Sciezki rowerowe w Ustce i okolicach

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
celestyn

Re: Sciezki rowerowe w Ustce i okolicach

Post autor: celestyn » sobota, 18 sierpnia 2018, 12:54

Zasadnicza kwestia, skąd założenie, że tam jest ścieżka rowerowa? Na starej części promenady ścieżki rowerowej też nie ma, analogia oczywista, więc pewnie brak oznaczeń o jakich Maj piszesz, to nie przypadek. A fakt, że rowerzyści tamtędy jeżdżą ścieżki jeszcze nie czyni. Z tego co kojarzę w tamtej okolicy ścieżka rowerowa prowadzi wzdłuż ul. Wczasowej a potem traktem Solidarności i dalej alejką przez park obok Czarodziejki 5 do ul. Chopina.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » niedziela, 19 sierpnia 2018, 00:31

Może dlatego wydaje mi się, że tam zaprojektowano ścieżkę:
https://bip.um.ustka.pl/pobierz/29864.html
Str. 3 pkt 3.6
3.6. W ramach wykonania zakresu określonego w pkt. 3.4.1. SIWZ Wykonawca zobowiązany będzie do:
3.6.1. wykonania niżej wymienionych usług i opracowań:
3.6.1.1. inwentaryzacji stanu istniejącego terenów obejmujących zakres zadania – 4 egz.,
3.6.1.2. prezentacji multimedialnej rozwiązań projektowych zadań z udziałem społeczności lokalnej i innych zainteresowanych stron,
3.6.1.3. map do celów projektowych obejmujących zakres zadania – po 1 egz.,
3.6.1.4. dokumentacji geotechnicznej – 4 egz.,
3.6.1.5. dokumentacji budowlanej pełnobranżowej, w tym:
a) pełnobranżowych projektów budowlanych i wykonawczych, po 4 egz. obejmujących:
 zagospodarowania terenu: zbiorczy plan zagospodarowania terenu z uwzględnieniem ciągów pieszo-rowerowych, ścieżki edukacyjnej, oświetlenia, zieleni, elementów małej architektury,
 architektury: rozwiązania architektoniczne w zakresie nawierzchni ciągów pieszo-rowerowych, ścieżki edukacyjnej oraz elementów małej architektury,
 branży konstrukcyjno-budowlanej w zakresie elementów wymagających rozwiązań konstrukcyjnych,
 branży drogowej w zakresie rozwiązań konstrukcyjnych nawierzchni ciągów pieszo-rowerowych i ścieżek edukacyjnych,
 branży elektrycznej w zakresie oświetlenia parkowego ciągów pieszo-rowerowych,
 zieleni w zakresie nasadzeń uzupełniających i zabezpieczenia miejsc cennych przyrodniczo,
Fakt. W SIWZ nie ma mowy o oznakowaniu tegoż jako ciągu pieszo-rowerowego, ale jak już zbudowano takowy to... logicznym jest, że MUSI być prawidłowo oznakowany.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » wtorek, 4 czerwca 2019, 08:30

Już straciłem nadzieję, że temat będzie przemilczany, ale przypadkiem zajrzałem do działu „Uporządkujmy Ustkę” http://www.ustka.pl/pl/artykul/266/4972 ... -2018-roku i natrafiłem na odpowiedź z dnia 25.02.2019 r. o treści: „Zgodnie z wnioskiem o dofinansowanie jest to ciąg pieszo-rowerowy. W najbliższym tygodniu nastąpi przegląd ciągu pod kontem właściwego oznakowania, w przypadku jego braku oznakowanie niezwłocznie zostanie uzupełnione. „
OK. Z zaskoczenia mnie wzięli, bo od lutego do dzisiaj przemierzałem ten odcinek promenady sporą ilość razy i nie mogłem się dopatrzyć jakiejkolwiek zmiany w oznakowaniu, ale może to zwykłe gapiostwo, tudzież ciągle zachwyty widokami, nie pozwoliły na dostrzeżenie nowego oznakowania. No to wczoraj rolki i na „inspekcję”, bo głupio zacząć temat i potem nie pochwalić za jego rozwiązanie...
Chyba z dwa razy tam i na powrót zjeździłem ten odcinek promenady, ze szczególnym uwzględnieniem analizy oznakowania :wink: , i ... NIC.
Nie wiem w jakich jednostkach astronomicznych jest mierzona w Ratuszu „niezwłoczność”... W każdym bądź razie gdyby mi szef kazał coś niezwłocznie zrobić a ja zacząłbym realizację wg. systemu ratuszowego, to niezwłocznie znalazłbym się przy okienku w Urzędzie Pracy... A sezon i tłumy ludzi tuż tuż.
Załączniki
20190603-3.JPG
20190603-2.jpg
20190603-2.jpg (229.43 KiB) Przejrzano 716 razy
20190603-1.jpg
20190603-1.jpg (180.53 KiB) Przejrzano 716 razy
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 29 czerwca 2019, 13:10

maj pisze:
wtorek, 4 czerwca 2019, 08:30
Nie wiem w jakich jednostkach astronomicznych jest mierzona w Ratuszu „niezwłoczność”...
Oj Maj Maj... :D Niezwłoczność to w urzędach słowo klucz, pułapka i haczyk, dające niemal dowolność, bo nie określa konkretnego terminu. Niezwłocznie oznacza bez zbędnej zwłoki czyli... niezbędna zwłoka może wystąpić. A pod tą niezbędną zwłokę, można podpiąć mnóstwo mniej lub bardziej naciąganych rzeczy, niemal wszystko włącznie z niekorzystnym wpływem plam na słońcu na proces schnięcia farby służącej do wykonania oznakowania poziomego. :mrgreen:
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » niedziela, 11 sierpnia 2019, 05:51

maj pisze:
wtorek, 4 czerwca 2019, 08:30
Już straciłem nadzieję, że temat będzie przemilczany, ale przypadkiem zajrzałem do działu „Uporządkujmy Ustkę” http://www.ustka.pl/pl/artykul/266/4972 ... -2018-roku i natrafiłem na odpowiedź z dnia 25.02.2019 r. o treści: „Zgodnie z wnioskiem o dofinansowanie jest to ciąg pieszo-rowerowy. W najbliższym tygodniu nastąpi przegląd ciągu pod kontem właściwego oznakowania, w przypadku jego braku oznakowanie niezwłocznie zostanie uzupełnione. „
ż.
Według przepisów jest to ciąg rowerowo-pieszy, nie należy sugerować się kolorem polbruku. Z uwagi na schody nie mozna było tego podobno w inny sposób zrobic.
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » środa, 14 sierpnia 2019, 00:00

Tak. Nie należy sugerować się kolorem kostki, a obecnością znaków C-16/C-13 oraz P-23, których nie ma - czyli nie ma tam ani ścieżki, ani ciągu pieszo-rowerowego. Jest tylko chodnik - nie dla rowerów.

ODPOWIEDZ