zdrowi ustczanie

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
celestyn

zdrowi ustczanie

Post autor: celestyn » środa, 18 marca 2009, 00:24

Władzom Ustki możemy podziękować za troskę opiekę i czuwanie nad zdrowiem mieszkańców. Najpierw rozpoczął ten proces niejaki burmistrz Wojciech L. pozbawiając mieszkańców budynku w którym od lat była przychodnia miejska. Kolejne władze dokładały swoje cegiełki aż do skutku. Wreszcie nadszedł ten piękny dzień kiedy zwinął się zakład zlokalizowany w osiedlu Na wydmie, (właściciel podobno ulotnił się z kasą) i okazało się, że ... w naszym mieście mieszkańcy nie mają już gdzie zażywać wielu zabiegów leczniczych potrzebnych zwłaszcza osobom starszym (a przecież klimat u nas niezbyt sprzyjający zwłaszcza jeśli chodzi o schorzenia reumatyczne przynajmniej w kontekście stałego zamieszkiwania w Ustce). Pewnie teraz wszelkiej maści emeryci i renciści oraz inni potrzebujący będą jeździć na zabiegi do Słupska albo może... jakiegoś Ciechocinka. Wszak emerytury renty i inne tego typu świadczenia są w naszym kraju tak wysokie że stać ich. Teraz zlikwidujmy przychodnię z lekarzami pierwszego kontaktu no i okaże się, że wszyscy mieszkańcy są zupełnie zdrowi i nastanie czysta sielanka :mrgreen: Jeśli się mylę to niech mnie ktoś oświeci i wyprowadzi z błędu.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
maj

Re: zdrowi ustczanie

Post autor: maj » środa, 18 marca 2009, 07:45

1. Z tego co mi wiadomo, to zabiegi rehabilitacyjne, m. in. związane z chorobami narządów ruchu, realizuje również PP Uzdrowisko Ustka. Emeryci itp. nie muszą więc pomykać do Słupska, czy Ciechocinka, bo miejscowi lekarze kierują pacjentów na zabiegi również do Ustki.
2. Chyba nie winisz władz Ustki za to, że prywaciarz nie wyrabia się finansowo i zamyka swój biznes.
3. W sprawie NOWEGO budynku przychodni na Mickiewicza częściowo jestem skłonny się z tobą zgodzić.
Częściowo, bo z perspektywy lat wydaje mi się , że przychodnie na Kopernika (o wiele tańsze w utrzymaniu) w zupełności wystarczają naszemu miastu. Natomiast przychodnia dziecięca na Żeromskiego, to był totalny koszmar i przeniesienie jej na Leśną było dobrym ruchem... Jednak sam fakt postępującego niszczenia budynku na Mickiewicza i potencjalnej lokalizacji w nim jeśli nie wszystkich poradni Ustki, to czegokolwiek innego jest już naganny. Ciekawe, jak na to zapatruje się Marszałek, do którego budynek należy i jakie ma plany
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » środa, 18 marca 2009, 08:56

@ celestyn

Ja rozumiem Twoje krytyczne podejście niemalże do wszystkiego, co związane z obecną władzą. Rozumiem, że los miasta lezy ci na sercu, że wiele spraw Cię irytuje, że co by się nie stało, zawsze są winni radni i burmistrz...Przy całej estymie do Twoich - nie przeczę, trafnych często - spostrzeżeń, zdrowy rozsądek trzeba jednak zachować...

Maj w zasadzie wyczerpał temat. Problemy finansowe prywatnej firmy, świadczącej usługi rehabilitacyjne, nie są winą miasta. O sprawie przychodni przy ul. Żeromskiego wypowiadał się nie będę. Jan Olech nie był wówczas burmistrzem, a ja nie byłem rzecznikiem.

Dodam jedynie, że zarówno burmistrz, jak i przewodniczący Rady zareagowali natychmiast, gdy media opisały trudną sytuację firmy Globe Trot. Dowód wklejam poniżej:

Obrazek

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » środa, 18 marca 2009, 10:52

Dodam od siebie że w miesiącu marcu chcę wprowadzić punkt na sesji dotyczący właśnie tej sprawy i prosić o wyjaśnienia Pana Prezesa.
Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 18 marca 2009, 19:04

Zostałem chyba nie o końca dobrze zrozumiany - nie winię władz ratusza za to że padła prywatna firma mająca siedzibę w osiedlu na wydmie bo to byłoby oczywistym nonsensem. Natomiast w całej rozciągłości winię władze Ustki, że nie zainteresowały się służbą zdrowia w naszym mieście w należyty sposób i w efekcie aktualnie dostanie się do większości specjalistów, może poza lekarzem pierwszego kontaktu, na terenie naszego miasta jest zadaniem karkołomnym lub zgoła niemożliwym do wykonania, tak samo jak realizacja wielu zabiegów leczniczych nawet tych mało specjalistycznych. Z ciekawości zadałem sobie trud sprawdzenia i z informacji które uzyskałem wiele standardowych zabiegów leczniczych np. na reumatyzm jest rzeczywiście jak napisał Maj realizowanych w Uzdrowisku Ustka ale UWAGA tylko dla kuracjuszy - DLA MIESZKAŃCÓW JUŻ NIE.

Drogi rzeczniku to zamieszczone pisemko może ładnie wygląda ale mnie raczej interesuje jego efekt końcowy. Czy w tej chwili Uzdrowisko Ustka ma podpisaną umowę z NFZtem i udostępnia zabiegi dla mieszkańców miasta? Z moich informacji wynika, że nie, no chyba że zostałem wprowadzony w błąd przez pracownika tegoż Uzdrowiska. Nie liczy się ładne pisemko bo takie "coś" można bez żadnego wysiłku napisać w ciągu 5 minut lub mniej, tylko skuteczne doprowadzenie sprawy do końca dla dobra mieszkańców, a to z tego co mi wiadomo najwyraźniej się nie stało. I żeby była jasność za obecną sytuację nie winię wyłącznie obecnych władz (co wyraźnie zaznaczyłem) tylko kilka kolejnych, podczas rządów których służba zdrowia w Ustce marniała i gasła w oczach. W sumie w dużej mierze na jedno wychodzi bo np. w radzie miejskiej jak i wielu komórkach organizacyjnych ratusza wiele twarzy trwa (to właściwe słowo) od iluś kadencji czy lat. Co by nie pisać to tak źle jak obecnie z opieką zdrowotną dla mieszkańców miasta jeszcze chyba nigdy nie było.

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » środa, 18 marca 2009, 19:17

@ celestyn

Mimo że władze Ustki nie mają żadnego wpływu na kontrakty z NFZ, a prezes Uzdrowiska nie jest podwładnym burmistrza (to spółka Skarbu Państwa), postaram się zaczerpnąć języka. Poruszenie tematu na sesji zadeklarował przewodniczący Brzóska.

Pozdrawiam serdecznie :D

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 18 marca 2009, 20:01

Celestyn chyba do innej bajki adresowales swoja wypowiedz... NFZ to panstwo w panstwie..kto jak kto ale Ty powinienes to wiedziec.
Udaj sie do DWS Perla i zapytaj na recepcji o zabiegi dla mieszkancow.

pozdro.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » czwartek, 19 marca 2009, 09:12

Na ul.Mickiewicza 12 - w obecnym szpitalu -jest Zakład opiekuńczo-leczniczy posiadający wszelki sprzęt i pomieszczenia do świadczenia usług zdrowotno-rehabilitacyjnych.Może jest to jakieś rozwiązanie? :wink:

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » czwartek, 19 marca 2009, 09:20

@celestyn

O ile mi wiadomo, kuracjusz niekoniecznie musi telepać się przez całą Polskę aby kuracjuszem być. Warunkiem korzystania z zabiegów rehabilitacyjno-leczniczych jest zakwalifikowanie pacjenta na takie zabiegi po pierwsze przez lekarzy prowadzących, a następnie przez lekarza Uzdrowiska.

Kilka osób - znajomych mojej mamy - więc osób w wieku raczej geriatrycznym :wink: korzysta lub korzystało z dobrodziejstw posiadania przez Ustkę Zakładu Przyrodoleczniczego
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 19 marca 2009, 09:24

Natomiast w całej rozciągłości winię władze Ustki, że nie zainteresowały się służbą zdrowia w naszym mieście w należyty sposób i w efekcie aktualnie dostanie się do większości specjalistów,
Jest to zdanie prawdziwe.

Najlepiej napisac-co moze miasto Ustka jak to NFZ rzadzi?

Spróbujcie sie dostac do jakiegos specjalisty w Ustce za free.........

Co do namiastki przychodni w Ustce przy ul.Kopernika-spełnia ona taka role jak kiedys pielęgniarka w szkole za moich czasów.
Dobrze ze jest ale to troche za mało moim zdaniem.
A mamy podobno XXI wiek.

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » czwartek, 19 marca 2009, 09:38

Hmm.
I tak jest lepiej niż w Słupsku, gdzie nawet do lekarza pierwszego kontaktu trzeba się zapisywać z 5-dniowym wyprzedzeniem. Jak to powiedział jeden z moich znajomych, kiedy miał prawie 40 st. gorączki: "Gdybym wiedział, że za pięć dni zachoruję, to bym sobie kolejkę zaklepał"
Podstawowi specjaliści są na miejscu, albo w Lędowie (okulista, ginekolog, dermatolog, internista, chirurg, ortopeda, pediatra, laryngolog) i kolejki do niektórych są zerowe.
W słupsku czeka się na wizytę u specjalisty po kilka tygodni, a termin do alergologa w Słupsku mam za... 11 miesięcy.

Nie zgodzę się jednak z Mirkiem, że lekarze w Ustce to jak szkolne pielęgniarki... nie wszyscy - co można określić w przybliżeniu po kolejkach jakie ustawiają się do danego lekarza. A dlatego w przybliżeniu, bo będąc swego czasu niemal stałym klientem przychodni doszedłem do wniosku, że wiele osób rejestruje się do lekarza, który pozwala się wygadać - i wiele osób tylko po to do lekarza przychodzi. Kiedyś była propozycja, aby za zarejestrowanie płacić symboliczne 2 złote... szkoda, że to nie weszło... kolejki na pewno by się zmniejszyły.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 19 marca 2009, 09:55

że wiele osób rejestruje się do lekarza, który pozwala się wygadać - i wiele osób tylko po to do lekarza przychodzi. Kiedyś była propozycja, aby za zarejestrowanie płacić symboliczne 2 złote... szkoda, że to nie weszło... kolejki na pewno by się zmniejszyły.
I tu sie z Toba zgodze.Moze nawet 5 zł aby te 5 zł przeznaczyc na numerki do lekarza takie jak ZUS-ie -z rolki odwija sie numer i on wyswietla sie u lekarza i wchodzisz.
Proste i nikt sie nie piekli a przede wszystkim porzadek.Moze od tego zaczniemy......

Moze i sa specjaliści w Lędowie ale to nie Ustka.

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » czwartek, 19 marca 2009, 11:19

Ciężka sprawa z tą służbą zdrowia,to cały system który zle w Polsce funkcjonuje.Przykład:dotacja z funduszu na chorego leżącego jest znacznie mniejsza niż na chorego,który potrafi sam przy sobie zrobić,a ma np.demencję.Paradoksów takich jest mnóstwo,dlatego nie zmienimy jednej komórki organizacyjnej-nie zmieniając całego systemu.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » piątek, 20 marca 2009, 22:47

maj pisze:@celestyn
O ile mi wiadomo, kuracjusz niekoniecznie musi telepać się przez całą Polskę aby kuracjuszem być. Warunkiem korzystania z zabiegów rehabilitacyjno-leczniczych jest zakwalifikowanie pacjenta na takie zabiegi po pierwsze przez lekarzy prowadzących, a następnie przez lekarza Uzdrowiska.
Z tego co mi wiadomo status kuracjusza mają w tej chwili osoby przebywające na turnusach rehabilitacyjnych czy leczniczych. Skierowanie do sanatorium zazwyczaj połączone z dofinansowaniem bardzo trudno dostać więc myślenie że ktoś dostanie takie skierowanie by leczyć się na miejscu to utopia .
Kilka osób - znajomych mojej mamy - więc osób w wieku raczej geriatrycznym :wink: korzysta lub korzystało z dobrodziejstw posiadania przez Ustkę Zakładu Przyrodoleczniczego

To prawda jakiś czas temu można było z tego zakładu korzystać - z tego co mi wiadomo niestety od jakiegoś czasu już nie ma takiej możliwości.
elveez pisze:akty z NFZ, a prezes Uzdrowiska nie jest podwładnym burmistrza (to spółka Skarbu Państwa), postaram się zaczerpnąć języka. Poruszenie tematu na sesji zadeklarował przewodniczący Brzóska.

rzecznik pisze:@ celestyn

Mimo że władze Ustki nie mają żadnego wpływu na kontrakty z NFZ, a prezes Uzdrowiska nie jest podwładnym burmistrza (to spółka Skarbu Państwa), postaram się zaczerpnąć języka. Poruszenie tematu na sesji zadeklarował przewodniczący Brzóska.

Wiadomo że główną rolę gra tu NFZ ale wszyscy widzą chyba że tej instytucji zalezy głównie nie na zdrowiu obywateli tylko na zaoszczędzeniu maksymalnej sumy pieniędzy na własne potrzeby.
Jako konkluzję napiszę jeszcze że dobry gospodarz czy zarządca sam się o wszystko troszczy stara i zabiega dla dobra własnego gospodarstwa nawet jeśli nie na wszystko ma 100% wpływ i nie wszystko do niego zależy. Kiepski gospodarz tylko ogląda się na innych żeby za niego zrobili załatwili itp. i mówi że to czy tamto to nie jego rola.
Myślę że władze naszego miasta zachowują się jak ten bardzo kiepski gospodarz i tylko oglądają się na innych w wielu sprawach zamiast samemu wykazać inicjatywę.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » sobota, 21 marca 2009, 12:31

ale ja niczego nie pisalem:D
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » niedziela, 19 kwietnia 2009, 12:05

Chyba niestety miałem rację a moje spostrzeżenia i informacje były prawdziwe
http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /954628796" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
falcorman
Kontakt:

Post autor: falcorman » wtorek, 21 kwietnia 2009, 07:25

Dlatego jestem za likwidacją publicznej składki na ubezpieczenie zdrowotne. Po co mi to, skoro za każdym razem muszę sporo czekać zanim dostanę się do lekarza ( chociaż co do lekarza 1 kontaktu to jeszcze ujdzie). Niestety, jeśli chodzi o specjalistów ( o czym Mirek również wspominał) jest już dużo gorzej. I tak jak chce się leczyć skutecznie i sprawnie, to muszę sięgnąć głębiej do zasobów mojej kieszeni.
Najlepiej było by nauczyć się przewidywać kiedy się zachoruje albo dozna się jakiegoś urazu. Hmm, może zatrudnimy owe sławetne wróżki przepowiadające tsunami - problem kolejek zniknie 8)
BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD !
Obrazek Nie zawsze piszę poprawnie po polsku.
To co się skończyło, nigdy się nie zaczęło a to co się zacznie - nigdy się nie skończy.

Adi

Post autor: Adi » wtorek, 21 kwietnia 2009, 09:19

Uzdrowisko Ustka jest na sprzedaż. Możemy obstawiać, kiedy nowemu właścicielowi "zdarzy się" nieszczęście i zabytkowy dom zdrojowy się spali. Wtedy już faktycznie nie będzie miejsca na zabiegi.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 1 czerwca 2009, 21:23

zdania sa podzielone .... czyzby celestyn nie mial racji ?
Mapy morskie wskazują rejon Ustki, jako miejsce anomalii magnetycznych. Objawia się to nie tylko błędnymi wskazaniami kompasu, ale głównie tym, że mieszkańcy Ustki nie muszą uzupełniać niedoborów magnezu.
Tu magnez występuje w przyrodzie w wystarczającej ilości.
Dodatkowo Ustkę charakteryzuje obfitość występowania sosny czarnej oraz czyste powietrze.
Wzdłuż ulicy Wczasowej wszędzie wyczuwalny jest zapach żywicy.
Bryza morska w zetknięciu z sosną czarną wytwarza specyficzny, jedyny w swoim rodzaju mikroklimat.
W rejonie ulicy Wczasowej, gdzie znajduje się apartament, zanieczyszczenie powietrza nie przekracza nawet połowy dopuszczalnej rygorystycznej normy.
Specjaliści zapewniają, iż Ustka ma tak znakomity klimat, że następuje tu samoczynne leczenie.
Wystarczy sam pobyt i korzystanie z dobrodziejstw natury.
Eksperci zgodnie uznają, iż wschodnia część Ustki ? w miejscu, gdzie znajduje się nasz apartament ? charakteryzuje się niemal idealnie czystym powietrzem.
Przyczyną tego stanu jest występująca o każdej porze roku różnica temperatur wody i powietrza nad kanałem portowym.
Dzięki niej wszelkie zanieczyszczenia opadają nad kanałem i nie przedostają się na stronę wschodnią miasta.
http://www.ustka-op.nadbaltykiem.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

:shock: :lol: :shock: :lol: :oops: :oops: :lol: :oops: :lol: :lol:

Obrazek

ehe- ehe
Obrazek

Adi

Post autor: Adi » wtorek, 2 czerwca 2009, 13:34

Ty się elveez nie śmiej, nie wiesz chyba, kto jest autorem zamieszczonych tu cytatów ;)

To się nazywa kreacja marki 8)
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

ODPOWIEDZ