Jest szansa dla wodnego ambulansu w Ustce

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Mirek

Jest szansa dla wodnego ambulansu w Ustce

Post autor: Mirek » sobota, 20 lutego 2010, 10:28

http://ustka.naszemiasto.pl/artykul/323 ... ,id,t.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
MEDYK
Kontakt:

Re: Jest szansa dla wodnego ambulansu w Ustce

Post autor: MEDYK » sobota, 27 lutego 2010, 22:13

Pozwolę sie odnieść do tego pomysłu może nie jako autorytet ale może jako znawca tematu teoretycznie i ze strony praktycznej
Osobiście uważam , że jest to świetny pomysł praktykowany już od dawna na Mazurach.Zwłaszcza w sezonie letnim gdy wczasowicze w trakcie opalania rozciągają się na całej długości plaży ,często w miejscach do których ambulansem nie można dojechać taka karetka jest alternatywą zapewniającą szybkie dotarcie do pacjenta ,zabezpieczenie go jak również dostarczenie pacjenta do drogi twardej, w miejsce skąd pacjent może być podjęty przez ambulans .To ważne zwłaszcza dla pacjenta ponieważ każda minuta sie liczy zwłaszcza w przypadkach związanych z zagrożeniem życia.Jak wiadomo zapewne będzie to łódź hybrydowa z noszami a wiec szybka łódź umożliwiająca nie tylko szybki transport ale zwłaszcza szybkie dotarcie do pacjenta .Śmiem zaryzykować pogląd , że w sezonie letnim szybciej do Rowów dotrze wodna karetka niż jadący drogą ambulans co na pewno przyspieszy rozpoczęcie medycznych czynności ratunkowych .
Zastanawiam się tylko bo na razie nie jest to jasno powiedziane jakim zespołem będzie ta wodna karetka.Pytanie czy będzie ona obsadzona w myśl ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym zespołem w Podstawowym czy Specjalistycznym?

W pełni popieram pomysł pogotowia!

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » sobota, 27 lutego 2010, 22:30

MEDYK pisze:Pytanie czy będzie ona obsadzona w myśl ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym zespołem w Podstawowym czy Specjalistycznym?
zobrazuj nam proszę różnicę :roll:
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » niedziela, 28 lutego 2010, 21:56

A zamiast tego, wystarczy skuteczna koordynacja obecnych służb (ratownicy na plaży), służb posiadających łodzie motorowe (znowu zdaje się ratownicy) i służb medycznych.
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 31 grudnia 2011, 12:04

Co z tą karetką wodną? Czy na sylwka będzie patrolować plażę? :wink:

Jak ktoś sobie strzeli w głowę lub inną kończynę albo się zakrztusi. 8)
Czy nie lepszy byłby taki np. poduszkowiec.Prosto z plaży do słynnej usteckiej kliniki .
Może jakiś mały bilansik za rok 2011 bo jakoś cisza w eterze.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Bakłarzan

Post autor: Bakłarzan » wtorek, 3 stycznia 2012, 16:26

https://pl.fotolia.com/id/81447590

Awatar użytkownika
ewcioszek181
Kontakt:

Post autor: ewcioszek181 » wtorek, 3 stycznia 2012, 16:53

Bakłarzan pisze:mała amfibia była by lepsza
http://www.google.pl/imgres?q=amfibia+m ... ODw&zoom=1
Dobry pomysł ale mało realny znając naszych włodarzy włożą kasę w inne mniej potrzebne rzeczy

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 7 stycznia 2012, 15:47

Ten wodny ambulans to kolejny babol ratusza i utopienie kasy. Jedyną szansą jest go sprzedać i odzyskać możliwie najwięcej pieniędzy, zamiast topić kolejne w jego utrzymanie.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Edward

Post autor: Edward » niedziela, 8 stycznia 2012, 11:39

Celestyn, jest mały problem! Tak się składa, że ustecki ratusz ma tylko tyle wspólnego z wodną karetką, że działa ona i stacjonuje w Ustce. Nie nasz pomysł, nie nasza kasa na jego realizację i funkcjonowanie. Z mojego punktu widzenia jest to bubel; lepiej, i chyba taniej by było kupić zwykłą "erkę". I nie piszę dlatego, że jednym z efektów jej działania w minionym sezonie było uszkodzenie mojego i innych jachtów.
Karetka wodna mogłaby mieć rację bytu na Alandach czy innym wybrzeżu pełnym wysepek, do których można dotrzeć tylko wodą. Na naszym płaskim brzegu cykl ratowniczy z użyciem karetki wodnej trwa dłużej niż z wezwaniem karetki lądowej.
Jeśli na zakup karetki wodnej wydano fundusze unijne, to musi ona istnieć przez 5 lat. Jeśli więc musi gdzieś stacjonować, to lepiej niech będzie w Ustce niż w innym porcie. Zawsze to plus przy reklamowaniu bezpieczeństwa wczasowiczów na usteckich plażach.
Edward Zając

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » poniedziałek, 9 stycznia 2012, 19:55

Edward pisze:Celestyn, jest mały problem! Tak się składa, że ustecki ratusz ma tylko tyle wspólnego z wodną karetką, że działa ona i stacjonuje w Ustce. Nie nasz pomysł, nie nasza kasa na jego realizację i funkcjonowanie. Z mojego punktu widzenia jest to bubel; lepiej, i chyba taniej by było kupić zwykłą "erkę". I nie piszę dlatego, że jednym z efektów jej działania w minionym sezonie było uszkodzenie mojego i innych jachtów.
Karetka wodna mogłaby mieć rację bytu na Alandach czy innym wybrzeżu pełnym wysepek, do których można dotrzeć tylko wodą. Na naszym płaskim brzegu cykl ratowniczy z użyciem karetki wodnej trwa dłużej niż z wezwaniem karetki lądowej.
Jeśli na zakup karetki wodnej wydano fundusze unijne, to musi ona istnieć przez 5 lat. Jeśli więc musi gdzieś stacjonować, to lepiej niech będzie w Ustce niż w innym porcie. Zawsze to plus przy reklamowaniu bezpieczeństwa wczasowiczów na usteckich plażach.
Edward Zając
racja :)
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 9 stycznia 2012, 20:00

Jeśli na zakup karetki wodnej wydano fundusze unijne
Zmarnotrawiono moje ( czyli niczyje) unijne pieniądze.Zastanawiam się gdzie to zgłosić. :evil:
Myślę że państwo polskie też płaci składki do Brukselli.
Ciekawe czyją forsę będą marnotrawić spasione tyłki urzędasów jak skończy się unijna manna z nieba? :mrgreen:

Czyj podpis widnieje pod projektem? Galla Anonima?
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Edward

Post autor: Edward » poniedziałek, 9 stycznia 2012, 23:00

Masz zamiar zabrać się z czyszczenie Stajni Augiasza? Porywać się z motyką na słońce? Płk. Przybył miał przynajmniej pistolet ... A może warto wpierw uporządkować usteckie sprawy? I to te naprawdę ważne, mające wpływ na pozycję naszego miasta i stan jego finansów.
Edward Zając

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 9 stycznia 2012, 23:23

Porządkujecie usteckie sprawy o ile pamięcią sięgam.Ja nic nie będę sprzątał bo nie nabrudziłem.Od sprzątania są wybrańcy i organy kontrolujące władzę.Od szperania prasa.
Zadaję tylko forumowe oczywiste i uprawnione pytanie jakie nazwiska stoją za tym bublem i kto za to odpowiada?Wiem że odpowiedzi nie będzie ale spróbuję dla zabawy.
Bo że to bubel i marnotrastwo to chyba bezdyskusyjne czy nie?
Chyba nieskomplikowane.Może tajemnica jakaś?Pewnikiem jest że firmował to niejako Olech bo robił sobie fotki w noszach na burcie.

Nie ma dużych spraw i małych.Zęby też trzeba myć codziennie i to kilka razy.
Obligatoryjnie ktoś powinien się zająć marnotrastwem pieniedzy a nie bredzić o wielkich usteckich sprawach.To są akurat duże pieniądze i duża sprawa.No chyba że kol. Edward steruje strumieniami miliardów.

Jak znam życie to za bublami stoją zawsze duże "wałki".Może w tym jedynym wypadku akurat nie.Zdarza się ponoć. :D
Problemem jest już nawet otrzymać odpowiedź na proste pytania.

Tym wszystkim pułkownikom natomiast a jest ich kilkakrotnie za dużo to oprócz broni dał bym im ich instrukcje obsługi.Może w tym wypadku trafiło na dobrego ale tego akurat nie wiem.

Awatar użytkownika
Bakłarzan

Post autor: Bakłarzan » środa, 18 stycznia 2012, 22:09

słyszałem ze podobno zamiast tego wodnego ambulansu mamy mieć w Ustce ten statek co ratował surfera podczas sztormu w ubiegłym tygodniu
https://pl.fotolia.com/id/81447590

Adi

Post autor: Adi » czwartek, 1 marca 2012, 14:05

Na dzisiejszej sesji odbyła się ożywiona dyskusja radnych na temat wniosków z funkcjonowania karetki wodnej podczas ubiegłorocznego sezonu. Zdania były podzielone, dużo było kontrowersji. Bardzo wiele krytycznych uwag wygłosił radny Zając, który zażądał spotkania w sprawie ambulansu jeszcze przed nadchodzącym sezonem. Zarzucał między innymi że:
- karetka stacjonuje nie w tym miejscu w którym powinna, według niego powinna stacjonować na kotwicy na morzu w pobliżu plaży, nie zaś w głębi portu,
- porusza się po porcie łamiąc przepisy portowe (przekracza dozwoloną prędkość),
- pokoje ratowników w stacji ratownictwa wykorzystywane były do wypoczynku przez ich rodziny i letników (tak to zrozumiałem)
Zresztą jako forumowicz z pewnością przybliży nam dokładniej swoje uwagi.

Radny Błądkowski zauważył, że po wybudowaniu kładki portowej będzie kolizja w funkcjonowaniu karetki i kładki.
Pytanie czy trzeba będzie za każdym razem ewakuować pieszych z kładki i ją złożyć aby karetka mogła dopłynąć w miejsce zdarzenia?

Z kolei radny Koski zastanawiał się czy koszty przedsięwzięcia i funkcjonowania karetki w stosunku do ilości i rodzajów interwencji są uzasadnione (wyszczególnienie poniżej). Radny Nycz ripostował że życie ludzkie jest bezcenne.

Radny Koski poprosił o upublicznienie sprawozdania pogotowia jakie otrzymali radni, co niniejszym czynię i zapraszam do dyskusji.

Chciałbym tylko zauważyć, że karetka i ratownicy wodni nie zdołali niestety uratować nurka, który utonął podczas pracy w usteckim porcie.
Załączniki
karetka-1.jpg
karetka-1.jpg (179.35 KiB) Przejrzano 3358 razy
karetka-2.jpg
karetka-2.jpg (176.14 KiB) Przejrzano 3358 razy
karetka-3.jpg
karetka-3.jpg (203.4 KiB) Przejrzano 3358 razy
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Edward

Post autor: Edward » czwartek, 1 marca 2012, 17:07

Kilka rozszerzeń moich uwag co do karetki wodnej:
moim zdaniem powinna nadal stacjonować w Ustce; to nawet element promocji
nie powinna stać w głębi portu, lecz w awanporcie lub na kotwicy przy plaży, a więc przed ew. kładką
pacjenta na noszach najłatwiej jest przenieść do karetki właśnie w awanporcie
obsłudze karetki niepotrzebne są pokoje wypoczynkowe, ponieważ dojeżdża ze Słupska
uwaga o rodzinach dotyczyła SAR - kiedyś szukając ratowników w Stacji znalazłem tylko kobietę z dziećmi
nawet statek ratowniczy płynąc na akcję w porcie nie rozwija maksymalnej prędkości
co do uwag radnego Nycza: fakt, karetka spowodowała uszkodzenia jachtów; również mnie to kosztowało kilkaset złotych. Nie podnoszę jednak osobistych strat, lecz chciałbym wyeliminować potencjalne zagrożenia oraz zwiększyć możliwość skutecznej interwencji karetki. Mogę dodać, że prawdopodobnie w tym sezonie mój jacht nie będzie stał w usteckim porcie, więc nie idzie mi o jego bezpieczeństwo.
Edward Zając

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 1 marca 2012, 22:15

moim zdaniem powinna nadal stacjonować w Ustce; to nawet element promocji

Promocja głupoty i marnotrawstwa środków.
Zwłaszcza w Ustce gdzie nie ma przychodni z prawdziwego zdarzenia nawet na lądzie.
Mieszkańców i turystów macie za idiotów?
Jeśli koledze Nyczowi tak bardzo zależy na życiu i zdrowiu ludzi to tymbardziej powinien być przeciw takim durnowytym pomysłom.

No .. dorobiliśmy się nowego speca od promocji ,na to wychodzi. :lol: :oops:

Edward

Post autor: Edward » czwartek, 1 marca 2012, 22:46

Gdyby to Ustka miała kupować karetkę wodną za swoje pieniądze - byłbym przeciw!
Gdyby to Ustka miała pokrywać koszty jej utrzymania - byłbym przeciw!
Karetka jest i stanowi ten element zabezpieczenia usteckiej plaży, którego nie mają konkurencyjne miasta. To jest plus, który można wykorzystać opisując nasze plaże jako bardziej bezpieczne. Problem w tym, aby nie stała ona w głębi portu, lecz była widoczna dla kąpiących się. W tej sprawie interesuje mnie to, co jest korzystne dla miasta.
Nie uważam się za eksperta od promocji, ale w różny sposób promocją Ustki, prywatnie, zajmuję się od kilkunastu lat. I dobrze by było, aby więcej osób też coś w tym kierunku robiło, zamiast tylko krytykować.
Edward Zając

Adi

Post autor: Adi » piątek, 2 marca 2012, 21:27

Ciekawe ile plaż obstawiłby w sezonie ratownikami za te pieniądze? Spodziewam się, że bez problemu byłyby strzeżone wszystkie plaże w całej Ustce, w tym cała zachodnia do trzeciego molo, do tego ze trzy razy dłuższe odcinki w Orzechowie, Poddąbiu, Dębinie i Rowach. Słowem, czy można było te pieniądze spożytkować lepiej?
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Edward

Post autor: Edward » piątek, 2 marca 2012, 22:17

Adi, masz rację! Problem w tym, że nie przekazano nam do dyspozycji pieniędzy na zabezpieczenie plaż, lecz gotową karetkę wodną. Oczywiście, mogliśmy nie przyjąć tego prezentu; byłby prezent dla Łeby czy innej miejscowości. Mamy na to taki sam wpływ, jak na cuda dziejące się w związku z EURO 2012.
Edward Zając

ODPOWIEDZ