Powiatowa Wczasowa

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

errorkowski

Re: Ustecy radni skarżą się na miejskie forum internetowe

Post autor: errorkowski » poniedziałek, 31 maja 2010, 06:28

Tematy wydzielono na prośbe Adiego
Moderacja

Radny to także ratuszak tyle że z wyboru. Przeczytajcie artykuł "Ulica Wczasowa kusi dziurami" w KU nr11z28maja 2010
Widać tu brak koordynacji urzędników w sprawach prawidłowej informacji dla mieszkańców.(może brak autoryzacji a może
zwykła wtopa urzędnika). Wysokiej rangi ratuszak podaje nieprecyzyjną informację o tym że ul.Grunwaldzka jest miejską a miasto w nią zainwestowało. A winno być tak: ulica jest powiatu a miasto dołożyło się do remontu kwotą miliona zł. Z drugiej części artykułu dotyczącej ul.Wczasowej dostaję informację o mocno zaawansowanej współpracy aż trzech samorządów zainteresowanych remontem tej ulicy a z pism (o Wczasowej)które otrzymałem w poczcie radnego widać ostry konflikt na linii Ratusz-Starostwo. Obie strony wzajemnie obwiniają się o brak współpracy i nie tylko w sprawie tej ulicy. W tym tygodniu postaram się o kontakt z radnymi powiatowymi i spróbujemy razem "zmusić" obie strony do współdziałania. Dalsze informacje
na ten temat umieszczę już w wątku o Wczasowej. Radny Błądkowski

Adi

Re: Ustecy radni skarżą się na miejskie forum internetowe

Post autor: Adi » poniedziałek, 31 maja 2010, 09:48

Cieszy mnie bardzo wpis Pana radnego odnośnie Wczasowej, bo temat leży mi na sercu. Jeżeli to możliwe, chciałbym się spotkać z Panem radnym i przedstawić pewne sprawy, bo to co się dzieje w tym temacie jest zadziwiające i zawstydzające. Mam nadzieję, że Pan radny nie odmówi szaremu obywatelowi, tak jak nie odmówił innemu.
PS.
W wiadomości prywatnej przesyłam kontakt do mnie.

Moderatorów proszę o wydzielenie z tego wątku dwóch ostatnich postów do nowego tematu o ulicy Wczasowej.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Adi

Re: Powiatowa Wczasowa

Post autor: Adi » poniedziałek, 31 maja 2010, 11:38

Na początek zdefiniujmy problem. Ulica Wczasowa mimo, że częściowo jest na terenie miasta Ustka a częściowo na terenie gminy Ustka jest drogą powiatową. Podmiotem odpowiedzialnym za utrzymanie tej ulicy jest Starosta Powiatu. Jeżeli się mylę, proszę radnego Błądkowskiego o poprawki.
Oto stan ulicy na miesiąc przed rozpoczęciem sezonu letniego. Zdjęcia dzisiejsze
Załączniki
SDC10880-1.jpg
SDC10880-1.jpg (200.22 KiB) Przejrzano 3854 razy
SDC10881-1.jpg
SDC10881-1.jpg (173.82 KiB) Przejrzano 3854 razy
SDC10883-1.jpg
SDC10883-1.jpg (178.06 KiB) Przejrzano 3854 razy
SDC10886-1.jpg
SDC10886-1.jpg (143.65 KiB) Przejrzano 3854 razy
SDC10887-1.jpg
SDC10887-1.jpg (155.17 KiB) Przejrzano 3854 razy
SDC10891-1.jpg
SDC10891-1.jpg (184.84 KiB) Przejrzano 3854 razy
SDC10898-1.jpg
SDC10898-1.jpg (153.36 KiB) Przejrzano 3854 razy
00000000-1.jpg
00000000-1.jpg (188.96 KiB) Przejrzano 3854 razy
SDC10906.jpg
SDC10906.jpg (180.41 KiB) Przejrzano 3854 razy
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

JKUstka

Post autor: JKUstka » poniedziałek, 31 maja 2010, 23:14

Adi zaatakowałeś radnego. :( To nie ta część ratuszaków.

errorkowski

Post autor: errorkowski » wtorek, 1 czerwca 2010, 06:08

Jestem do dyspozycji mieszkańców miasta w każdy poniedziałek w godz 15,30 - 17,00 w siedzibie Osiru przy ul.Grunwaldzkiej II piętro. Zapraszam serdecznie. Radny K.Błądkowski.

JKUstka

Post autor: JKUstka » wtorek, 1 czerwca 2010, 09:25

errorkowski pisze:Jestem do dyspozycji mieszkańców miasta w każdy poniedziałek w godz 15,30 - 17,00 w siedzibie Osiru przy ul.Grunwaldzkiej II piętro. Zapraszam serdecznie. Radny K.Błądkowski.
A nie można na forum wyjasnic przybliżyc ustczanom tematu. Czy sądzi Pan, Panie Krzysztofie za rzecznikiem zresztą, że nie jest to formalna formuła relacji ratuszak mieszkaniec.
Mam równiez prośbę do Panów Radnych. Radny ma życie prywatne. Może mieć zdanie odrębne. Jeżeli na Forum podpisujecie sie Radny Miasta to pamiętajcie o tym. Jesteście przedstawicielami najwyższego organu samorządowego. Wiele rzeczy można radnemu nie wiele wypada.
Jak podpisujecie się mieszkaniec np.K. Błądkowski róbta co chceta.
Radny to funkcja społeczna i pewien zaszczyt. Podlegająca również surowej krytyce. Panowie nabierzcie dystansu

ps
".. gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat!" cytat z dzisiejszego dnia
Celesyn, Toplizin w pytaniach wątek " pytania do władz......" zauwazyli, że część dzieci nie moze wbić sie w orlik"
Ja może mam więcej szczęścia widziałem wypełniony zyciem własnie orlik. Młodziezy po same pachy. Dzieci moga byc spychane
Nie ma tak dobrze, żeby nie mogło byc lepiej. Jest Pan na OSiR w każdy poniedziałek może warto porozmawiać z Dyrktor OSiR, może dasię bardziej zoptymalizować grafik zajęć na orlik.
R

Adi

Post autor: Adi » wtorek, 1 czerwca 2010, 09:39

Pan radny sam wykazał inicjatywę i zadeklarował wolę ruszenia tematu do przodu. Tam gdzie jest szansa na konkrety, chcę się spotkać i porozmawiać. Polityka w ogóle mnie nie interesuje, dlatego dziękując równie serdecznie za zaproszenie liczę na rozmowę merytoryczną a nie polityczną. Co nie zmienia faktu, że radny ma oparcie w partii politycznej, która sprawuje władzę w wyższych szczeblach samorządu. Dlatego uważam, że może zrobić dla miasta więcej niż radny, który uzyskał mandat wyłącznie w oparciu o swój własny komitet. Z takim oczekiwaniem udam się na poniedziałkową rozmowę.

@JKU
Czyżby w Twojej ocenie jednych można krytykować a innych już nie?
Zresztą nie przypominam sobie, żebym krytykował na forum radnego Błądkowskiego. W wielu sprawach mamy wręcz identyczne poglądy. Krytykowałem Starostę pod koniec kwietnia za to, że ulice powiatowe w naszym mieście nie są posprzątane po zimie.

JKUstka

Post autor: JKUstka » wtorek, 1 czerwca 2010, 10:49

@ Adi, zapomniałem wkleić :D Miało wyglądać to uszczypliwie. Nie politycznie.Sorry temat jest wazny. Jeżdzę ta droga wiele razy. Za młodego znałem tam każdy kamień.
Nie dajmy sie zwariować.
Obawiałem się, ze wklejona zdjęcia potraktowane zostaną przez Pana Radnego jako forma ataku, ośmieszenia. Ostatnio wszystko sie wplata w kontekst polityczy. Przepraszam bardzo Pana Radnego, Sam wyszedłem na d...a.
Uczymy korzystać sie z narzędzi demokracji widać niezbyt pilnie lub tracimy orientacje. Jak najbardziej jestem za i popieram.
Sporo gości przybywających do Ustki przejeżdż ta drogą do istniejących tam od co najmniej pólwieku Ośrodków. Dlatego nazwa Wczasowa. Jakie maja odczucia?
Jeszcze raz przepraszam obu Panów.
ps. ktytyka winna byc zdrowa tu masz niewatpliwie rację
Prosze mnie krytykować, gdybym się niesłusznie zapędzał, Nie mam zamiaru być narzędziem politycznym

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » wtorek, 1 czerwca 2010, 14:40

@ Krzysztofie Errorzekowski
Przeczytajcie artykuł "Ulica Wczasowa kusi dziurami" w KU nr11z28maja 2010
Widać tu brak koordynacji urzędników w sprawach prawidłowej informacji dla mieszkańców.(może brak autoryzacji a może
zwykła wtopa urzędnika). Wysokiej rangi ratuszak podaje nieprecyzyjną informację o tym że ul.Grunwaldzka jest miejską a miasto w nią zainwestowało
Nic, tylko pogratulować czytelniczej czujności. :D Zacytowana przez ciebie wypowiedź wiceburmistrza Kurowskiego nie była autoryzowana, przez co dziennikarz dość niefortunnie i błędnie przytoczył stanowisko Miasta. Redakcję poproszę o zamieszczenie w przyszłym numerze stosownego sprostowania.

Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 1 czerwca 2010, 17:50

Jest Pan na OSiR w każdy poniedziałek może warto porozmawiać z Dyrktor OSiR, może dasię bardziej zoptymalizować grafik zajęć na orlik.
Dasia -nowe imię żeńskie........

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 1 czerwca 2010, 19:49

Prof. "Mniodek"?
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Grzegorz

Post autor: Grzegorz » wtorek, 1 czerwca 2010, 19:53

Ulica Wczasowa to po prostu wielki obciach dla Ustki!

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 1 czerwca 2010, 19:57

Prof. "Mniodek"?
Prof.Mjut

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » wtorek, 1 czerwca 2010, 20:11

Grzegorz pisze:Ulica Wczasowa to po prostu wielki obciach dla Ustki!
Zgadzam się, że ul. Wczasowa nie przynosi chluby Ustce, ale biorąc pod uwagę, jak mało jest ona użytkowana w porównaniu z innymi ulicami na terenie miasta i głównie w sezonie letnim, to uważam, że jest sporo ulic w mieście również w kiepskim stanie, których remont jest bardziej priorytetowy niż Wczasowej.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

JKUstka

Post autor: JKUstka » wtorek, 1 czerwca 2010, 20:46

celestyn pisze:
Grzegorz pisze:Ulica Wczasowa to po prostu wielki obciach dla Ustki!
Zgadzam się, że ul. Wczasowa nie przynosi chluby Ustce, ale biorąc pod uwagę, jak mało jest ona użytkowana w porównaniu z innymi ulicami na terenie miasta i głównie w sezonie letnim, to uważam, że jest sporo ulic w mieście również w kiepskim stanie, których remont jest bardziej priorytetowy niż Wczasowej.
@ Celesty mam pare uwag do Ciebie, ale w kolejnych odsłonach jak pozwolisz podyskutujemy.
Do ul. Wczasowej nie masz racji.
Remont nie jest w gestii miasta pewnie trzeba będzie coś tam dofinansować. Rozmawiac planowac trzeba od zaraz, bo proces inwestycyjny nie jest krótki.
Jezeli Radny Błądkowski chce, ma dobra wolę i mozliwości to trzeba go wspierać.
Adi wykazał sie na forum raczej merytorycznym podejsciem do tematów. Nie politykuje jest gwarancja, ze nie jest to kiełbaska wyborcza.
Ul. Wczasowa w obecnej chwili ma inne znaczenie niz 20 lat temu. Osrodki wczasowe kiedys pracownicze dzis sa hotelami całorocznymi.
Jeżeli wyjda koncepcje budowy Szyliskiego atrakcyjność wzrosnie. Nie dyskutujmy nad tak, czy nie tylko kiedy?
Ładne funkcjonale rozwiazanie komunikacyjne moze byc atrakcją miasta.

JKUstka

Post autor: JKUstka » wtorek, 1 czerwca 2010, 20:47

Mirek pisze:
Jest Pan na OSiR w każdy poniedziałek może warto porozmawiać z Dyrktor OSiR, może dasię bardziej zoptymalizować grafik zajęć na orlik.
Dasia -nowe imię żeńskie........

Pozdro
@ Mirek :D

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 1 czerwca 2010, 22:24

Da się Dasię.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » środa, 2 czerwca 2010, 06:21

Da się Dasię
Pewno na lewo i prawo dawała kazdemu :)

Pozdro

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 2 czerwca 2010, 09:41

JKUstka pisze: @ Celesty mam pare uwag do Ciebie,
Jak zwykle :mrgreen:
JKUstka pisze: ale w kolejnych odsłonach jak pozwolisz podyskutujemy.
Do ul. Wczasowej nie masz racji.
Remont nie jest w gestii miasta pewnie trzeba będzie coś tam dofinansować. Rozmawiac planowac trzeba od zaraz, bo proces inwestycyjny nie jest krótki.
Jezeli Radny Błądkowski chce, ma dobra wolę i mozliwości to trzeba go wspierać.
Adi wykazał sie na forum raczej merytorycznym podejsciem do tematów. Nie politykuje jest gwarancja, ze nie jest to kiełbaska wyborcza.
Ul. Wczasowa w obecnej chwili ma inne znaczenie niz 20 lat temu. Osrodki wczasowe kiedys pracownicze dzis sa hotelami całorocznymi.
Jeżeli wyjda koncepcje budowy Szyliskiego atrakcyjność wzrosnie. Nie dyskutujmy nad tak, czy nie tylko kiedy?
Ładne funkcjonale rozwiazanie komunikacyjne moze byc atrakcją miasta.
Odnośnie procesów inwestycyjnych itp. z pewnością masz rację oczywiście mam świadomość, że to długotrwałe procedury. Wiadomo, że przez 20 lat stan prawny i zakres działalności ośrodków przy Wczasowej musiał się zmienić. Chodząc jednak w miarę często na spacery w tamtą okolicę nigdy nie obserwuję na tej ulicy nadmiernego ruchu samochodowego stąd moje obiekcje odnośnie priorytetowości remontu tej ulicy. Co nie znaczy, że uważam, że tej ulicy w którejś tam kolejności nie należy wyremontować.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Adi

Post autor: Adi » środa, 2 czerwca 2010, 10:38

Jeszcze rzut oka na fakty:

Wg mojego prywatnego rozeznania wynika, że fundusze na drogi można pozyskać z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych ? czyli ?schetynówek?.
Poniżej szczegóły:

Jedno z głównych założeń programu jest takie:
Przedmiotem dofinansowania może być w danym roku budżetowym wyłącznie jeden
projekt inwestycyjny zgłoszony przez zarządcę drogi gminnej i dwa projekty
zgłoszone przez powiat. Całość założeń tutaj: http://www.bip.mswia.gov.pl/portal/bip/ ... _Drog.html" onclick="window.open(this.href);return false;

I tak odnośnie powiatu:
W 2009 roku Starostwo uzyskało dofinansowanie na ul. Grunwaldzką w Ustce a także na przebudowę drogi Duninowo-Wielichowo.
Szczegóły w pierwszej tabeli tutaj:
http://www.bip.mswia.gov.pl/portal/bip/ ... rskie.html" onclick="window.open(this.href);return false;

W 2010 roku Starostwo uzyskało dofinansowanie na przebudowę drogi Rowy-Objazda Gąbino
Szczegóły tutaj:
http://www.bip.mswia.gov.pl/portal/bip/ ... rskie.html" onclick="window.open(this.href);return false;

W 2011 podobno ma być wnoisek na Sportową (wspólny powiatu i miasta?)

Przy okazji odnośnie Miasta Ustka:
W 2009 roku Miasto nie uzyskało żadnego dofinansowania na swoje drogi
W 2010 roku Miasto nie uzyskało żadnego dofinansowania na swoje drogi
(linki powyżej tylko należy kliknąć na tabele w PDF dla dróg gminnych)
Pytanie dlaczego?
Są cztery warianty odpowiedzi:
a) miasto nie ma potrzeb w zakresie dróg, więc nie wnioskowało
b) Miasto jest tak bogate, że nie potrzebuje wsparcia
c) Miasto przygotowało wnioski zbyt słabe i nie uzyskały one akceptacji
d) inne (jakie?)
Ciekawe, czy rzecznik odpowie na to pytanie, mimo że forum nie jest wg niego oficjalną płaszczyzną komunikacji :wink:

ODPOWIEDZ