DOKONAŁA SIĘ HISTORYCZNA CHWILA

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Re: DOKONAŁA SIĘ HISTORYCZNA CHWILA

Post autor: elveez » piątek, 20 sierpnia 2010, 08:16

Syrenke zdewastowano ! Gdzie ja mieszkam. :oops:
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 20 sierpnia 2010, 08:17

Czyżby zemsta?
Wiecej wkrótce....
Autor nie wytrzymał krytyki...
DOSKONAŁA REKLAMA!!!!!!
PR -pierwsza klasa!!!!!
Ktoś pewnie nie lubił NRD :)....

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » piątek, 20 sierpnia 2010, 08:26

Uprzejmie informuje, że dzisiejszej nocy nieznani sprawcy zdeformowali twarz syrenki. Wandale ucieli jej nos, usta, a także zrobili tzw. sznyty na biuście. Sprawą zajęłą się już policja.

Do czasu "naprawienia" pomnika zostanie on przykryty płótnem.

Z uwagi na zaistniałą sytuację, zawieszam sondę zamieszczoną na stronie głównej.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 20 sierpnia 2010, 08:58

Padł strach na brzydkie kobiety.........:)

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » piątek, 20 sierpnia 2010, 09:03

A ja mam pytanie w sprawie syrenki :Czemu na jednej z tabliczek upamiętniających"darczyńców" syrenki,nie ma wpisanych dzieci,które przecież w takiej mierze przyczyniły się do powstania pomnika?Czyżby dlatego,że nie ofiarowały finansów ,a tylko zebrały złom?hmmmm...? :roll:

Piesek Leszek

Post autor: Piesek Leszek » piątek, 20 sierpnia 2010, 09:35

MYSZ pisze:A ja mam pytanie w sprawie syrenki :Czemu na jednej z tabliczek upamiętniających"darczyńców" syrenki,nie ma wpisanych dzieci,które przecież w takiej mierze przyczyniły się do powstania pomnika?Czyżby dlatego,że nie ofiarowały finansów ,a tylko zebrały złom?hmmmm...? :roll:
Z tego co się orientuję to każdy darczyńca mógł i wpisywał się do księgi pamiątkowej która została wmurowana w cokół/postument Syrenki. Tyle do kolejnej osoby szukającej "sensacji" na zasadzie bylesieprzyczepić.

Śmiech mnie ogarnia na zmianę z przerażeniem jak czytam to co ludzie mający się za prawdziwych "Ustczan" wypisują na tym forum. Co raz bardziej, z każdym niemal postem w niemal każdym temacie, widać, że to miejsce to skupisko zwykłych hien, żerujących na czym tylko się da. Od tematów ważnych po błahe, od zagadnień związanych z rewitalizacją po pogodę. Upolitycznianie dosłownie każdego wydarzenia w tym mieście jest tu na porządku dziennym. Szkoda tylko, że nie widzicie że robicie do własnego gniazda.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 20 sierpnia 2010, 09:37

Z tego co się orientuję to każdy darczyńca mógł i wpisywał się do księgi pamiątkowej która została wmurowana w cokół/postument Syrenki. Tyle do kolejnej osoby szukającej "sensacji" na zasadzie bylesieprzyczepić.
Kiedy i komu o tym mowiono ? 1 raz slysze.
Na forum kazdy ma prawo zadac pytanie nieprawdaz ?
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » piątek, 20 sierpnia 2010, 09:47

Ależ ja nie szukam żadnej sensacji,tylko bardzo dziwne wydaje mi się,że doceniono to,co zrobiły te dzieci /bez wpisów do księgi pamiątkowej,o której osobiście nie słyszałam..!/ a jednak nikt nie uwiecznił tego.Moim zdaniem skoro "bąbelki" tak się starały i doceniono je,zapraszając na odsłonę pomnika,to byłam przekonana,że i swoją tabliczkę będą miały.W końcu mają swój udział,jak to pan rzecznik powiedział w ogonie syrenki... :wink:

Awatar użytkownika
falcorman
Kontakt:

Re: Ustecki Ratusz a Syrenka

Post autor: falcorman » piątek, 20 sierpnia 2010, 09:49

I ktoś ją nieźle oszpecił :(

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /574976327" onclick="window.open(this.href);return false;
BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD !
Obrazek Nie zawsze piszę poprawnie po polsku.
To co się skończyło, nigdy się nie zaczęło a to co się zacznie - nigdy się nie skończy.

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » piątek, 20 sierpnia 2010, 09:51

No i jakieś bydło wykazało się. :evil:

Monitoring, monitoring, i jeszcze raz monitoring!!!!!
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Piesek Leszek

Post autor: Piesek Leszek » piątek, 20 sierpnia 2010, 09:52

elveez pisze:
Kiedy i komu o tym mowiono ? 1 raz slysze.
Na forum kazdy ma prawozadac pytanie nieprawdaz ?
Gdybyś ofiarował choć złamany kawałek klucza to byś wiedział. Wystarczyło zadać sobie najmniejszy trud. Pozwól jednak, że Ci ułatwię zadanie...Wpisz w google frazę : "postument syrenki Ustka księga pamiątkowa". Dla ułatwienia CTRL + C, CTRL+ V. A tu masz link do GOOOGLI w razie gdyby http://www.google.pl/firefox" onclick="window.open(this.href);return false;
CO najmniej kilka mówiących o tym artykułów znalazło się w lokalnej prasie.

PS.
W razie gdyby nawet tego nie chciało CI się zrobić po prostu sobie kliknij tutaj :

http://www.mm2miasto.pl/artykul/ustka-w ... 80490.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Na forum jak najbardziej każdy ma prawo do własnego zdania, tego nie neguję i wręcz popieram.

Najlepsza ilustracja. Resztę sobie sam dopowiedz.

http://www.youtube.com/watch?v=Tb1XTIcq ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 20 sierpnia 2010, 09:52

bilde.jpg
bilde.jpg (13.06 KiB) Przejrzano 1528 razy

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » piątek, 20 sierpnia 2010, 09:56

Wygląda jakby jadła gofra z bitą śmietaną i nieco się ubrudziła... :wink:

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » piątek, 20 sierpnia 2010, 09:57

Nie wiem czym to było podyktowane ale miejsce wandalizmu zostało zabezpieczone przez policję dopiero po godzinie 9. Gdyby zabezpiecvzono wcześniej można było by zabezpieczyć ślady na pomniku a tak już zbyt dużo ludzi przeszło tędy i zostawiło swoje ślady.
20100820_003.jpg
Załączniki
20100820_004.jpg
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 20 sierpnia 2010, 10:02

Ciekawe "wiesci" ktos ujawnia...
Radio Słupsk,podało informację,że nieopodal zdewastowanego pomnika znaleziono list,w którym za przyczynę dewastacji wymieniono,przeniesienie manpucena na zachodnią stronę mola.Wojna katotalibów przeniosła się już na północ,boję się że niebawem ogarnie cały kraj.Jestem za całkowitym usunięciem symboli religijnych z miejsc publicznych i faktycznym rozdziałem kościoła od państwa.
zrodło forum Gp
Obrazek

Adi

Post autor: Adi » piątek, 20 sierpnia 2010, 10:03

Re: Przeczucia ...
przez Adi ? piątek, 6 sierpnia 2010, 16:35

Pomnik syrenki w porcie przyniesie Ustce pecha... To będą jakieś złe zdarzenia. W konsekwencji tego zostanie on zniszczony lub przeniesiony
Znowu... czasami to mam już dość tych swoich przeczuć.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 20 sierpnia 2010, 10:55

Myślę że zaistniała sytuacja nic nie zmienia.Wychodziło na to że syrenka zrobiona niezgodnie z projektem artysty miała iść do poprawki i wykonawca niestety musiałby ponosić tego koszty.Z nosem czy bez.Inna kwestia czy poprawiony pomnik stawiać na molo przed wyjaśnieniem sprawy i ukaraniu winnych.
Do tego czasu powinna stać w bezpiecznym miejscu.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
zfieszak
Kontakt:

Post autor: zfieszak » piątek, 20 sierpnia 2010, 10:58

Przykra sytuacja :( Jaki instynkty kierują ludźmi w takich chwilach? :evil:
Ciekawe tylko, czy z nagrań monitoringu da się KOGOKOLWIEK rozpoznać ;/
"You forgot Poland!"

JKUstka

Post autor: JKUstka » piątek, 20 sierpnia 2010, 10:59

Adi pisze:
Re: Przeczucia ...
przez Adi ? piątek, 6 sierpnia 2010, 16:35

Pomnik syrenki w porcie przyniesie Ustce pecha... To będą jakieś złe zdarzenia. W konsekwencji tego zostanie on zniszczony lub przeniesiony
Znowu... czasami to mam już dość tych swoich przeczuć.
Zginiesz na stosie "czarownico?.:D :D :D :D
Obcięty nos to konsekwencje cudzołóstwa u arabów, czy tak?

Adi

Post autor: Adi » piątek, 20 sierpnia 2010, 11:00

Jeszcze garść wypowiedzi celestyna:
Smutna ta historyczna chwila bo już nawet nie twarz ale gęba syrenki jest po prostu paskudna.
A niby dlaczego mamy akceptować brzydotę, którą zatwierdziło bez porządnych konsultacji społecznych stadko kretynów?? I udawać, że jest w porządku??
A co mi tam mogę krytykować i pouczać "nawet Pana Rosę" skoro odwalił fuchę - święte i nietykalne krowy to podobno tylko w Indiach. Tytuły i określenia "artysta" nie robią na mnie najmniejszego wrażenia, liczą się wymierne efekty pracy.
Dla mnie osobiście ta szkarada o twarzy podobnej do J. Gmocha jak ktoś stwierdził, w obecnej formie nigdy nie będzie ustecką syrenką i symbolem miasta.
Kretynem nazwę każdego kto nie potrafi takiej czy innej sprawy doprowadzić w rozumny przemyślany sposób od początku do końca z właściwym efektem, bez względu na to czy kwestia dotyczy twarzy syrenki,
Gdyby zdanie o brzydocie gęby syrenki było moim jednostkowym to bym przeszedł nad tym do porządku dziennego,
moje poprawki to żaden ideał piękna ale świadczą jak "Gmochowatą" robotę wykonał "artysta"
Zresztą jak napisałem gęba syrenki jest brzydsza od przeciętnego krasnala rodem z Chin. Jeśli chodzi o formę moich słów to sam sobie odpowiedz
pisanie na tym forum nauczyło mnie, że im łagodniejsza forma tym trudniej przekaz trafia do mózgownic naszych ratuszaków i tym mniej oni sobie z takiego przekazu robią, a często bywa tak, że żadna treść do nich nie dociera w ogóle bez względu na formę. Pomnik można zaakceptować albo jeśli komuś badziewo nie odpowiada to ... jak radził ktoś wyżej wziąć palnik i po sprawie, w końcu to też rozwiązanie.
A co do syrenki - przydałoby się ogłoszenie z ratusza "zdolny metaloplastyk ze sprawnym palnikiem, potrafiący poprawić to czego nie umiał dopracować "artysta" potrzebny od zaraz" zamiast ściemniania, że syrenka jest piękna
Jaka jest gwarancja, że w przypadku negatywnego, niekorzystnego dla ratusza wyniku ankieta umieszczona, na stronie kontrolowanej przez ratusz nagle nie zmieni wyniku na pozytywny dla ratusza??
Wystarczy poczytać artykuł na stronie głównej miasta - tekst jak za najlepszych czasów PRL albo PZPR - to dopiero jest klimat jednego ciągłego pasma sukcesów
Cała społeczność na to pracowała celestynie. A tu mamy stek pomówień, jadu i inwektyw. Jeszcze na dole dopisałeś sobie, że popierasz internet bez chamstwa.

Dziwić się później, że znalazł się jakiś celestynopodobny... Pisałem Ci już łagodnie, że nie jesteś dżentelmenem. Teraz napiszę dosadnie: zgadzam się z Tobą, że pospolitego chamstwa nie wolno tolerować!
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

ODPOWIEDZ